8k 4k pürüzsüz zemin

martysama

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
diğer zeminlerde pürüz vardı ama bu zeminde pürüz yok.

www.lotpixel.com

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Free and Premium Marble Stone Photogrammetry and Pbr Texture Library. Photorealistic, ultra high resolution Marble Stone textures for everything from interior and outdoor and visualizations. You can create games, archviz, vfx, animation and product.
www.lotpixel.com

ücretsiz siteden indirebilirsiniz

diğer zeminlerde pürüz var ama mermerde yok derecesinde

Screenshot_23-min.png

anladım ki benim hd metin2 hayallerim herkezin hayali değilmiş bu alanda az paylaşım var.
ikinci hayalimde hile engeli kendim yapmaktı bu alandada gelişemedik paylaşım yok gibi.
en çok tutan konular sistem ve files konuları ve bunlarda serverlerde olmasada olur.Hala files seçememişler.
(
hehehheheh files olmadan nasıl oyun olcak.
şuanki paylaşılan altyapıalr oyunun dönmesi için yeterli.Vaktinizi orda harcamayın.
)

bu alanlara ilgi ve hayaller olmayınca o olanda başarılı olamadık.
yani yıllar geçmiş sadece packdaki .ddsleri değiştirceksin 1k olur max diye kanıa varılmış.
ama 8k mermer textureler oluyormuş zaten buda resimde belli.
bu arada resim ve videolar gerçek kaliteyi göstermiyor oyunda anlıyorsun.

bu iş hayatı içinde geçerli.

Son düzenleme:
anladım ki benim hd metin2 hayallerim herkezin hayali değilmiş bu alanda az paylaşım var.
ikinci hayalimde hile engeli kendim yapmaktı bu alandada gelişemedik paylaşım yok gibi.
en çok tutan konular sistem ve files konuları ve bunlarda serverlerde olmasada olur.Hala files seçememişler.
(
hehehheheh files olmadan nasıl oyun olcak.
şuanki paylaşılan altyapıalr oyunun dönmesi için yeterli.Vaktinizi orda harcamayın.
)

bu alanlara ilgi ve hayaller olmayınca o olanda başarılı olamadık.

bu iş hayatı içinde geçerli.
Güzel insan oyunda texture yükseltmekle oyun güzelleşmez sen de fark etmişsin ki çok sırıtmış. Oyunun sanat tasarımı komple yenilenmek zorunda. Silahlar zırhlar gökyüzü yapılar yaratıklar vesaire. O yüzden bu kısma çok girmiyorlar girseler emeğe değmez.

Güzel insan oyunda texture yükseltmekle oyun güzelleşmez sen de fark etmişsin ki çok sırıtmış. Oyunun sanat tasarımı komple yenilenmek zorunda. Silahlar zırhlar gökyüzü yapılar yaratıklar vesaire. O yüzden bu kısma çok girmiyorlar girseler emeğe değmez.
oyun sırıtma sebebi mermer zemin olmasından kaynaklı mermerin özelliği o buda normal birşey.
toprak yaparsan toprak gibi görünür.çim gibi yaparsan çim gibi gözükür.
bu alanda insanlar 1k texturede takılı kalmış insanlar uyduruyor 8k olucna bozulmalar oluyor diye.
üstteki 8k-4k zemin bozulma yok.
kimse bu bozulmayı çözmemiş
abuk sabuk oyunalrın bile hdsi çıkar iken metin2nin çıkmamış.

aslıdna senin burda görmen gereken yer 8k hd texture yapılabilir olması.

8k textureyi googlede bulmak 5 dk sürer. kimse yapmadığına göre herkesin ya bir bildiği var ya da bir bilmediği. oyun motoru gelişmedikten sonra ha yerler 8k olmuş ha 144p ne farkeder.

oyun sırıtma sebebi mermer zemin olmasından kaynaklı mermerin özelliği o buda normal birşey.
toprak yaparsan toprak gibi görünür.çim gibi yaparsan çim gibi gözükür.
bu alanda insanlar 1k texturede takılı kalmış insanlar uyduruyor 8k olucna bozulmalar oluyor diye.
üstteki 8k-4k zemin bozulma yok.
kimse bu bozulmayı çözmemiş
abuk sabuk oyunalrın bile hdsi çıkar iken metin2nin çıkmamış.

aslıdna senin burda görmen gereken yer 8k hd texture yapılabilir olması.
Merhaba hocam dediğiniz gibi 8k 4kda bozulmalar ilgili textureların üzerinde motif olmasıyla alakalı motif arttıkça horizontal olarak ileriye bakıldığında parazit gibi siyah renderı bozuk alanlar gözüküyor bunlar 512x512 boyutunda olsa bile netliği devam ettikçe oluşur. Kaldıki oyunun HD anlamına gelmesinde zeminden ziyade yerdeki otların 3d hale gelmesi, karakter adım attığında, rüzgarla savrulmaları gibi etkenler söz konusu zemin bağlamında. Sonra oyunun ışıklandırılması meselesi var, ışık hiç gerçekçi değil, suyun yansıma yapması suya adım atıldığında sağa sola sıçraması gibi etmenler de etkiliyor. 1 sene önce gameforge oyunun bina texturelarında iyileştirmeye gitti var olan son sürüm official unpacklerin zone dosyalarında a, b, c isimli klasörlerden temün edebilirsiniz, ayrıca birinci ve ikinci köylerde zeminde yeni yükseltmeler ve alçalmalar eklediler ve incelediğim kadarıyla tree klasöründeki bazı ağaçlara da iyileştirmeler yapmışlar. Tabi bahsettiğimiz şekilde bir HDlik değil fakat bir nebze güzelleşmiş. Komple oyunun değişmesi gerekiyor özellikle Lalakerün grafik güncellemesi şeklinde bir şey lazım, HD texturelar kullanmak oyun hissiyatı konusunda aşırı bir katkı sağlamıyor malesef.

noluyo sakin olun oyunu ben hd yaptım demedim.
speedtree kaldırıp onun yerine gr2 ağaçlar eklenebilir.
benim hd zemin paylaşmam sadece bi başlangıç

ben şunu gördüm.
zemin tipini iyi seçersen bozulma olmuyor.
üstteki mermer zemin hem hd hemde bozulma 0 denilecek kadar az.
144p zeminlerde bile bozulma olurken.
8k mermer zeminde bozulma yok gibi
yani 1k 512 zemin sınır diye birşey yok.bununda kanıtı konuda var.

anlaşılır olması için birşeyi 2 kere yazmak yada sürekli bi kanıt atmak istemiyorum.üstteki resim yeterli.

8k textureyi googlede bulmak 5 dk sürer. kimse yapmadığına göre herkesin ya bir bildiği var ya da bir bilmediği. oyun motoru gelişmedikten sonra ha yerler 8k olmuş ha 144p ne farkeder.
ama kimse mermer zemini fark edipde payşmamış ben eşşek gibi çoğunu denedim.hangisinde olur diye.
sen ve senin gibiler insanların bi bildiği vardır da kaldılar ve öğrenemediler 8k mermer zeminde bozulmalar olmadığını
ve mermer zeminde bozulma olmuyorsa diğer zeminlerdede olmayabilir diyemediler ve şu algıyı çıkardılar 512 1 k zeminden üstü olmuyormuş.
öyleymiş.
oymuş buymuş diyede vaz geçtiler.

noluyo sakin olun oyunu ben hd yaptım demedim.
speedtree kaldırıp onun yerine gr2 ağaçlar eklenebilir.
benim hd zemin paylaşmam sadece bi başlangıç

ben şunu gördüm.
zemin tipini iyi seçersen bozulma olmuyor.
üstteki mermer zemin hem hd hemde bozulma 0 denilecek kadar az.
144p zeminlerde bile bozulma olurken.
8k mermer zeminde bozulma yok gibi
yani 1k 512 zemin sınır diye birşey yok.bununda kanıtı konuda var.

anlaşılır olması için birşeyi 2 kere yazmak yada sürekli bi kanıt atmak istemiyorum.üstteki resim yeterli.

Güzel kardeşim bak üstte de söylenmiş mesele zemin değil. Zemin, ışıklandırma karakter modellemesi çevre modellemesi skiller gui tasarımı animasyonlar her şey değişmeden oyun güzelleşmiyor bunu yapmak için de yeni oyuna ihtiyaç var. Zemin iyileştirmeyle ağaç değişimiyle güzelleşen bir şey yok yani ha sana göre güzel görünüyordur bir şey diyemem ama mesele ağaçla zeminle olacak şey değil. Oyun sanat tasarımı denen bir gerçek var hepsi bir bütün. Birini dğeiştirerek ya da birkaçını sanatı güzelleştiremezsin.
Şuna benzer bir köklü değişim lazım. Misal burada çevre güzelleşmiş ama skiller ve ıtemler yeniden inşaa edilmediği için çok sırıtıyor konumuz bu yani.

warrior-min.png

Güzel kardeşim bak üstte de söylenmiş mesele zemin değil. Zemin, ışıklandırma karakter modellemesi çevre modellemesi skiller gui tasarımı animasyonlar her şey değişmeden oyun güzelleşmiyor bunu yapmak için de yeni oyuna ihtiyaç var. Zemin iyileştirmeyle ağaç değişimiyle güzelleşen bir şey yok yani ha sana göre güzel görünüyordur bir şey diyemem ama mesele ağaçla zeminle olacak şey değil. Oyun sanat tasarımı denen bir gerçek var hepsi bir bütün. Birini dğeiştirerek ya da birkaçını sanatı güzelleştiremezsin.
Şuna benzer bir köklü değişim lazım. Misal burada çevre güzelleşmiş ama skiller ve ıtemler yeniden inşaa edilmediği için çok sırıtıyor konumuz bu yani.

12692 eklentisini görüntüle
Bu konuda şöyle bi algı yok:"zemini hd yaptık bitti tmm bu hd oldu." bu konuda böyle bi algı yok bence konuyu okuyan herkez olayın zeminle bitmediğini anlayabilcek kapasitede.senide görelim.

"aaaa 8k texture ekledim ve kötü yan olarak ramide çok kullandığını gösterdim bakın ben sorguluyorum ve bir şeyler için çabalıyorum yuppi"

sağlıksız bakış açısı. oyunun motoru değişmedikten sonra sabaha kadar textureleri deneyip bozulma var mı yok mu izlesek ne farkedecek. olmuyor işte. oyuna texture lazım değil yeni motor lazım.

"aaaa 8k texture ekledim ve kötü yan olarak ramide çok kullandığını gösterdim bakın ben sorguluyorum ve bir şeyler için çabalıyorum yuppi"

sağlıksız bakış açısı. oyunun motoru değişmedikten sonra sabaha kadar textureleri deneyip bozulma var mı yok mu izlesek ne farkedecek. olmuyor işte. oyuna texture lazım değil yeni motor lazım.

ben ormanmıyım.
bence onuda herkez anlayabilecek kapasitede.
bu alanda paylaşım olmayınca insan sorgular araştırır bulur.
daha iyisini paylaşarak baltalayın o hoşuma gider :)
"ramide çok kullandığını gösterdim"
bunu söylememin sebebide metin2 oyuncu tipinin sürekli bi sadece bende var ve sürekli bilmişlik taslamalarından dolayıdır.
yok mu şu c++ yazdım yazamalar , birşey yapıp forsunu atarlar, buil etmeyi bile bilmiyor diyenler.
onlara söverken bende öyle mi davranayım.

Son düzenleme:
Işıklandırma da çok etkiliyor oyunu. 4k ve 8k çok kaynak tükettiği bir gerçek ancak uzun vadede en azından bunların oyuna eklenmesi gerekli diye düşünüyorum. Grafik ayarlarından oyuncular texture kalitesini seçebilmeli vb. Bu da ister istemez oyunun boyutunu yükseltecektir.

Üç İmparatorluk - Geliştirme

Buradaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Mevcut modeller ve texture kullanarak UE4'de yapıldı. Işıklandırma kaliteyi baya arttırıyor. Ayrıca oyun motorunun sunduğu bir çok araç var. Atıyorum zemini 3 boyutluymuş gibi gösterebilirsiniz. Aslında normal kaplama olmaya devam ediyor. Bunlar binalar için de geçerli.

Metin2 nin neredeyse bütün dosyalarını incelediğim için parazitlenme konusu hakkında şunu söyleyebilirim, bakış açısı uzaklaştıkça oluşan pürüzlenme kasıtlı olarak yapılmış bir şey. Yani varsayılan bir özellik. İstenildiği takdirde düzeltilebiliyor ancak bunun texture ile alakası yok, src üzerinden Directx düzenlemesi yapılması gerekiyor.

knk sen haylini pesinden git kimseyi takma kafana istedigin sürece herşey yapılır grafik konusunda desteklerim seni

knk sen haylini pesinden git kimseyi takma kafana istedigin sürece herşey yapılır grafik konusunda desteklerim seni

yani yıllar geçmiş sadece packdaki .ddsleri değiştirceksin 1k olur max diye kanıa varılmış.

grafik konusunda desteklerim seni
buna baka bilirsin knk bunu kalitesi artmı hali 10 12 cektim

Geri