Çözüldü 6 . 7 Efsun ekleme

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

furkanozmec

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar , 6 . 7 efsun ekleme konusu yardıma ile oyunda 71051 - 71052 olarak 2.efsun ve 2. Arttırmaları ekledim. Lakin çalışmıyor. Sadece simgesi ve açıklamaları mevcut (kod ile geliyor)

Ekran görüntüleri ;
visualkanit.png

navicat.png

kanıtt.png

Yardım aldığım konudaki kodları Char_item.cpp içerisine yapıştırdıktan sonra sadece kaydettim. Daha sonra Source klasörünü (server klasörü)

cd /usr/src içine attım. Ardından putty de ;
cd /usr/src/server/server
gmake all

komutunu çalıştırdım. Yukarıda görüldüğü gibi bir hata verdi . Navicat ta İtem.rare kısmına ek bir şey gelmedi. Reboot attım oyunda da aktif olmamış (kod ile geliyor eşyalara efsun basmıyor)

eklemem gereken bir bilgi varsa hemen eklerim . Şimdiden teşekkürler .

Çözüm
Selam arkadaşlar sorunu çözdüm. Aynı hatayı alabilecek arkadaşlar için izlediğim yollar şu şekilde ;

- Öncelikle kullandığım fileste 71051 ve 71052 de çalışmayan Kadim efsun vardı. Ben ilk olarak Kadim Efsun kodlarını silip 6 . 7 Efsun kodlarını yazdım build aldım lakin çalışmadı. Daha sonra ;

char_item.cpp:
    if (LC_IsEurope() || LC_IsSingapore() || LC_IsVietnam())
                    return false;
Kısmı kaldırdım.
(Build hataları ortadan kalktı)

- 71051 Kadim Efsun ve 71052 5. Efsun değiştirme ile ilgili kaynak bulup oyuna ekledim. Kadim Efsunu çalıştırmayı başardım.
- 71051 - 71052 6 . 7 Efsunları "Noname" boş ve iconsuz (item_Proto.txt de kodu dahi olmayan) kodlar ile değiştirdim

case 71051
case 71052 yerine ;
30578 --- 6 . 7...
Build aldığın game dosyası ile oyunu başlattığına emin misin?

Bunu dene

Dosya Eklentileri

• char_item.zip
    59,4 KB · Gösterim: 7
ilk denediğimde olmadı . Daha sonra
char_item.cpp:
                    return false;

kısmı sildim tekrar build aldım. 6 . 7 Arttırma (71051) artık çalışıyor. Efsun ekleniyor. Şimdi efsun değiştirme (71052) çözmeye çalışıyorum , deneye deneye :D Tam çözüme ulaşabilirsem buradan aldığım hataları ve çözümü paylaşacağım.
Teşekkür ederim bu arada . 71052 hala çalışmıyor o kısmı çözmeye çalıyorum

Selam arkadaşlar sorunu çözdüm. Aynı hatayı alabilecek arkadaşlar için izlediğim yollar şu şekilde ;

- Öncelikle kullandığım fileste 71051 ve 71052 de çalışmayan Kadim efsun vardı. Ben ilk olarak Kadim Efsun kodlarını silip 6 . 7 Efsun kodlarını yazdım build aldım lakin çalışmadı. Daha sonra ;

char_item.cpp:
                    return false;
Kısmı kaldırdım.
(Build hataları ortadan kalktı)

- 71051 Kadim Efsun ve 71052 5. Efsun değiştirme ile ilgili kaynak bulup oyuna ekledim. Kadim Efsunu çalıştırmayı başardım.
- 71051 - 71052 6 . 7 Efsunları "Noname" boş ve iconsuz (item_Proto.txt de kodu dahi olmayan) kodlar ile değiştirdim

case 71051
case 71052 yerine ;
30578 --- 6 . 7 Arttırma Kağıdı
30579 --- 6 . 7 Efsun Nesnesi

Şeklinde değiştirdim.

char_item.cpp ---

case 71051 ; (kadim efsun)
case 71052 ; (5.efsun değişimi)

kodlarının hemen altına 6 . 7 Efsun / Arttırma kağıdı kodlarını ekleyip build aldım.

Yukarıda belirttiğim bir kaç değişiklik dışında 6 . 7 Efsun ekleme Orjinal Konu daki adımları aynen uyguladım.

Navicat -- item_attr_rare silip New_Query olarak sıfırdan ekledim.
İtem_proto // usr/game/conf + usr/game/db kısmına attım.

Sorun çözüldü.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri