3D Oyun Geliştirme Ekipman Uygulamalı (MMORPG) Metin2 Eğitim Seti

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SemihSEL

Semi Yazılım
Cezalı
Ticaret Puanı
0
------------------------------------------------------------ 13190 eklentisini görüntüle-------------------------------------------------------
-BİLGİLENDİRME METNİNİ OKUYUNUZ-
Bu eğitim serisi toplam "10" seriden oluşmakta olup bu 2'inci serisi olmaktadır. Bu 2'inci serimizde "Kostum Modeli, Zırh Modeli, Efectler ve sistemleri" işlenmektedir. 3'üncü serimizde ise "Kuşak, Kanat, Silah ve Efectleri" 1'inci serimizde "Oyun Dosyaları (Filesler)" ve diğer yayınlacağım serilerimde metin2 oynuna özel yönelik "Web Geliştirme, Sistemler ve Geliştirme, Modeller ve 3D Max" vb. gibi konular yer almaktadır.

Genel olarak bir konuyu öğrenme şeklim o konuyu başkalarına anlatacak kadar iyi öğrenip o konuda uygulama, deneme-yanılma ve bolca araştırma yaparak konuyu özümsemek şeklindedir. Hazırlamış olduğum kurslar, benim o konuyu öğrenme süreci içerisinde yaşadığım zorluklar ve edinmiş olduğum tecrübelere dayanarak oluşturulduğu için mümkün oldukça yeni öğrenecek kişiler için en uygun noktalara değinen yapıdaki eğitimler olup tüm seviyelere uygundur. Hayat tecrübeme göre bir işi öğrenmenin en iyi yolu o işi bizzat uygulayarak öğrenmektir. Hazırlamış bulundugum eğitim setini önizleme videolarına göz atın ve nasıl bir eğitim ile karşılaşacağınızı bizzat deneyimleyin derim :)...

Yayında bulunan eğitim serimi aşağıdaki link üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirerek bana destek olabilirsin.
Eğitim "3D Oyun Geliştirme Ekipman Uygulamalı (MMORPG)" eğitim serime vereceğiniz ücreti fazlasıyla bilgi ve veri olarak size geri dönüş yapacağınıda unutmayınız. Bu serisi üzerinden kazanılan ücretin bir kısmı ile özel "Kostum ve Zırh" gibi modeller alıp eğitim serimin içerisinde video oluşturarak paylaşacağım. Eğitim serime harçadığınız ücreti size bilgi ve veri olarak dönmesinide sağlayacağım bildiririm.

En son bölümde "HEDİYELER" sizi bekliyor olacaktır. Hediye paket dosyaları içerisinde "Efectler 50 Adet, Kostum ve Zırh Modelleri ve Setleri 350 Adet, Sistemler 280 Adet ve Grafikler (Web Sitesi, Giriş Ekranı, Youtube Butons vb.)" sizleri karşılıyor olacaktır. Eğitim serisine 100'de 100 izleme ve 5 yıldız veren kişilere özel modeller ve sistemlerde en kısa sürede e-posta adreslerine iletilecektir.

Udemy kalite startdartları gereği video çok yüksek kalite eklenemiyor.3 ve devamı serisinde artık videolara kaynak indirme bölgelerine "4K" video eklemesi yapılarak daha iyi görüntü ve ses kalitesi sunuyorum.

NOT: Sıfırdan Oyun İçerisinde Projeler Geliştirerek Öğren! Artık Hayallerine Çok Daha Yakınsın.
Unutmayın; oyunlar artık sadece "oyun" değil! Daha fazlası.

Derslerde görüşmek üzere.

Sağlıcakla kalın..​

-GİRİŞ VE TANITIM BÖLÜMÜ ÖNİZLEME-
-
Giriş-

-
Hediye Dosya Paylaşımı Hakkında Bilgilendirme-
Efectk 50 Adet, Sistem 280 Adet, Kostum Zırh vb. Model 350 Adet ve Grafik Web Siteleri ve PSD'ler Hediye olarak verilecektir.

NOTKURSU SATIN ALMA İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRİRKEN UDEMY FIRSAT İNDİRİMLERİNDEN YARARLANABİLİRSİNİZ. UNUTMAYIN Kİ BANA DESTEK OLMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNK ÜZERİNDEN SATIN ALMALISINIZ.
KURS KUPON KODUSEMIHSEL
KURS LİNKhttps://www.udemy.com/course/3d-oyun-gelistirme-ekipman-uygulamal-mmorpg/?couponCode=SEMIHSEL
KURS ADI VE SÜRESİ3D Oyun Geliştirme Ekipman Uygulamalı (MMORPG)
KURS SÜRESİ23 sa 1 dak uzunluğunda video içeriği yayınlandı
Bölüm 1Kurs Giriş Tanıtımı
Ders 1
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Ders 2
Bölüm 2Kurulumları Yapmasını Öğrenelim
Ders 3Yazılımların Kurulumu
Ders 4Oyun Dosyasının Kurulumu
Bölüm 3Temel Bilgiler Başlamadan Ögrenelim
Ders 5Müşteri Dosyası Büyükanne 2 Versiyonu Öğrenme
Ders 6Kullanacağımız Ambalajların İşlevi
Ders 7Model Yol Değiştirme ve Doku İsmi Degiştirme
Ders 8Model Doku İsimlerini Degiştirme
Ders 9Ampalaj ve İtem Proto Açma Kapatma Uzantı Degiştirme İşlemleri
Ders 10Doku Dağılımı Kaynak Hedef Cilt Sayısını Arttırma
Ders 11Ekstra Ambalaj ve Müşteri Dosyasını İnşa Etme İşlemleri
Ders 12İtem Proto Kodları ve Anlamları
Ders 13İtem Proto Dosyasını ve Excel İşlemleri
Ders 14Zırh Kostum Başlık İsim Değiştirme İşlemleri
Ders 15Photoshop Doku Uzantı Eklentisi Ekleme
Ders 16Zırh Kostum Başlık Renk Degiştirme
Ders 17Model İcon Yapımı ve İtem Proto List Ayarları
Ders 18Model Dosyamızda Gözüken Dosya ve Oyun İçeriği
Ders 19Zırh Kostum Eklemeden Model Dosyasını Animasyonlarla Önizleme
Bölüm 4Model Ekleme ve Model Sökme İşlemlerini Ögrenelim
Ders 20Kostum Modeli Ekleme
Ders 21Oyun İçerisinden Gereksiz Modellerin Sökümü
Ders 22Model Sökme İşlemleri
Ders 23Bir Renk Seçenekli Model Sökme
Ders 24İki Seçenekli Model Sökme
Ders 25On Renk Seçenekli Model Sökme
Ders 26İki Seçenekli Model Sökme
Ders 27Model Sökme İşlemleri
Ders 28Toplu Model Sökme ve Proje Çalışması
Bölüm 5Adım Adım Kostum Modeli Eklemeyi Ögrenelim
Ders 29Model Dosyalarının Hazırlanıp Ambalaj Konumuna Atılması
Ders 30Root Ambalajı ve Msm Eklemeleri
Ders 31İcon Ambalaj Dosyasını Ekleme ve İtem List Ayarlarının Yapılması
Ders 32İtem Proto Names Yerel Ayar Ambalajı ve Winscp İşlemleri
Bölüm 6Adım Adım Zırh Modeli Eklemeyi Ögrenelim
Ders 33Msm İşlemleri
Ders 34İtem Proto Names List İşlemleri
Ders 35Ambalajların Kapatımı ve Winscp İşlemleri
Ders 36Oyun İçerisinde Sonuç Kontrol İşlemi
Bölüm 7Toplu Kostum Modeli Ekleme Projesi 15 Adet
Ders 37Model Ambalaj Dosyasının Hazırlanması
Ders 38Model Msm Eklemeleri
Ders 39Model Msm Eklemeleri
Ders 40İtem Proto Names List Yerel Ayar ve Wincsp Eklemeleri
Ders 41Model Ambalaj Dosyasının Kapatılması
Ders 42Model Ambalaj Dosyasını Müşteri Dosyasına İnşasının Tanıtılması
Ders 43Oyun İçerisinde Sonuçun İncelenmesi
Bölüm 8Toplu Zırh Modeli Ekleme Projesi 10 Adet
Ders 44Montaja Modelleri Hazırlama İşlemleri
Ders 45Msm Eklemelerini Gerçekleştirme
Ders 46İtem Proto Eklemelerini Gerçekleştirme
Ders 47Winscp ve İtem Proto Names İşlemleri
Ders 48Montaja Hazır Model Dosyasının Ambalaj Dosyasını Kapatma
Ders 49Müşteri Dosyasını İnşa Ederek Ambalaj Dosyasını Tanıtma ve İndex Dizin İşlemleri
Ders 50Oyun İçerisinde Kontrol Etme
Bölüm 9Toplu Kostum Modeli Ekleme Projesi 123 Adet
Ders 51Model Dosyalarının Düzeltilmesi
Ders 52Model Yollarını Değiştirmeye Hazırlık İşlemleri
Ders 53Model Yollarını Değiştirme ve Renk Gruplarına Hazırlık İşlemleri
Ders 54Modellerin Yollarını Degiştirme
Ders 55Model Yollarını Degiştirme
Ders 56Model Doku İsimlerini Degiştirme
Ders 57Oyun İçerisinde Hangi Dokunun Hangi Modelin Oldugunu Anlama
Ders 58Hatalı Konum Tespiti ve Hatalı Dokunun Kontrollu Değişimi
Ders 59Msm Model ve Doku Yollarını Düzenleme
Ders 60Msm Model ve Doku Yollarını Düzenleme
Ders 61Msm Kaynak Hedef Ciltine Doku Şekil İndeksi Ninja Erkek Karakter Ekleme
Ders 62Msm Kaynak Hedef Ciltine Doku Şekil İndeksi Ninja Kız Karakter Ekleme
Ders 63Msm Kaynak Hedef Ciltine Doku Şekil İndeksi Üç Erkek Karakter Ekleme
Ders 64Msm Kaynak Hedef Ciltine Doku Özel Yolu Üç Erkek Karakter Ekleme
Ders 65Msm Dosyasını Erkek Karakter Kız Karakterlere Uyarlama
Ders 66Msm Kaynak Hedef Ciltine Doku Şekil İndeksi Üç Kız Karakter Ekleme
Ders 67Tek Kız Savaşçı Şaman Karakterler Giyebilir Model Msm Ekleme
Ders 68Tek Erkek Savaşçı Karakter Giyebilir Model Msm Ekleme
Ders 69Tek Kız Sura Karakter Giyebilir Model Msm Ekleme
Ders 70Tek Erkek Sura Karakter Giyebilir Model Msm Ekleme
Ders 71Model Msm Eklemelerine Hazırlık İşlemleri
Ders 72Model Msm Özel Yolu ve Saç Dizini Ekleme
Ders 73Model Msm Kaynak Hedef Ciltine Doku Ekleme
Ders 74Msm Model İsim Eklemesinin Kısayol Uygulaması
Ders 75Msm Model İsim Eklemesinin Kısayol Uygulaması
Ders 76İtem Names Ayar ve Eklemeleri
Ders 77İtem Proto Ayar ve Eklemeleri
Ders 78İtem Proto Kapatma İşlemi
Ders 79Ambalajların Konumuna Atılıp Kapatılması ve Winscp İşlemleri
Ders 80Oyun İçerisinde Sonuç İnceleme
Bölüm 10Effect Eklemelerini Öğrenelim
Ders 81Effect Sistemi Kurulumu
Ders 82Effect Sistemi Kurulumu Hazır Pratik Dosyaların Kurulumu
Ders 83Toplu Effect Sistemine Effect Dahil Etme ve Model Üzerine Verme Projesi
Bölüm 11Hataları ve Çözümlerini Öğrenelim
Ders 84Tespit Edilen Yanlış Model Dokusunu Düzeltme
Ders 85Eksik ve Hatalı Doku Yerine Taklit Doku Kullanma
Ders 86Eksik ve Hatalı Dokuyu Dogru Yöntemle Düzeltme
Ders 87Model Giyince Görünmüyor ve Tepki Yok Hatasının Çözümü
Ders 88Model Beyaz Hatasının Çözümü
Ders 89Karakter Ekranında Karakter Gözükmüyor ve Kılıç Dik Durma Hatasının Çözümü
Ders 90Kılıç Dik Duruyor ve Karakter Gözükmüyor Hatasının Çözümü
Ders 91Model Full Beyaz Hatasının Çözümü
Ders 92Model Full Beyaz Hatasının Çözümü
Ders 93Model Yolu ve Doku İsmi Değişmiyor Hatasının Çözümü
Ders 94Model Belli Bölgedeki Doku Beyaz ve Doku Yok Hatası Alternatif Çözümü
Ders 95Yüz Bölgesi Doku Beyaz ve Yüz Bölgesi Dokusu Yok Hatasının Alternatif Çözümü
Ders 96Modelin Oyun İçerisinde İconu Gözükmüyor Hatası Çözümü
Bölüm 12Kapanış Konuşması ve Hediyeleri
Ders 97Kapanış Konuşması
NOTKURSU SATIN ALMA İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRİRKEN UDEMY FIRSAT İNDİRİMLERİNDEN YARARLANABİLİRSİNİZ. UNUTMAYIN Kİ BANA DESTEK OLMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNK ÜZERİNDEN SATIN ALMALISINIZ.
KURS KUPON KODUSEMIHSEL
KURS LİNKhttps://www.udemy.com/course/3d-oyun-gelistirme-ekipman-uygulamal-mmorpg/?couponCode=SEMIHSEL
KURS ADI VE SÜRESİ3D Oyun Geliştirme Ekipman Uygulamalı (MMORPG)
KURS SÜRESİ23 sa 1 dak uzunluğunda video içeriği yayınlandı

13191 eklentisini görüntüle

Daha Fazla "Model, Sistem, Efect, Web Sitesi, Reklam, Banner, Youtube Efect," vb. için kursumu "3D Oyun Geliştirme Ekipman Uygulamalı (MMORPG) Metin2 Eğitim Seti"satın alabilirsiniz. Hediye bölümünde bunlar harici 350 adet kostum daha fazlası mevcuttur. Üstelik yapılan projeler (Toplu 123 adet Kostum Eklemesi, Toplu 15 Adet Kostum Eklemesi, Toplu 10 Adet Zırh Eklemesi, Toplu Efect Eklemeleri) vb. Efect, msm ve model dosyaları ile ilgili bölüm sonunda verilmektedir. Kursumu satın alarak bana destek olabilirsiniz. Kursumu satın alma işlemini gerçekleştiren herkese şimdiden tşk ederim.

-Paylaşımlar Ediyor..-

Son düzenleme:
Bu kursu tavsiye ederim, konu hakkında çok az bilgisi olan birçoğumuzun metin dünyasına daha fazla girmesine yardımcı olacaktır ve çok daha fazlası çünkü metin üzerine odaklanmış gördüğüm ilk eğitim.

Merhaba! Bu tür bir içeriği görmek beni çok mutlu etti. Hangi motorun kullanılacağı hakkında bir bilgi verilmemiş gibi görünüyor (ya da ben gözden kaçırdım ve/veya bu bir oyun motoru, mmo serisi değil) ancak böyle bir girişim yine de kesinlikle çok etkili olacaktır. Her gün foruma girdiğimde, server dosyaları ve Metin2 ile ilgili sorunları okumaktan sıkılmıştım.

Naçizane kendi önerilerimi sunmak istiyorum:
  1. Atavism Online - Framework: Atavism Online Framework'i kullanarak, hem mobil hem de masaüstü tabanlı MMO oyunlarını Unity kullanarak geliştirebilirsiniz. Atavism, tüm gereksinimleri tek bir çatı altında toplar ve uygun maliyetlidir. Ayrıca, Photon veya UNet gibi karmaşık ağ yapılarının yerini alır. Ağ modülü, hazır replikasyonlarla birlikte gelir ve birçok hazır mekanik ve özellik sunar. Daha fazla bilgi için
    göz atabilirsiniz.
  2. Playfab: MMO oyunlarınızın backend kısmını güçlendirmek için Playfab'ı kullanabilirsiniz. Playfab, sunucu gereksinimlerini yönetmek, MMO gereksinimlerini karşılamak, birden fazla kullanıcı giriş yöntemi sunmak, veritabanı desteği ve depolama sağlamak, skor tabloları oluşturmak (başarılar, sıralamalar, Steam entegrasyonu ve ödeme alt yapıları gibi) için Microsoft'un güvenilir bir çözümüdür. Daha fazla bilgi için
    göz atabilirsiniz.
Biz kendi bulut oyun motorumuzu (LaniEngine) kullanarak geliştirdiğimiz oyunun prototip versiyonunu kullanarak yakında bu konuda daha fazla eğitim sağlayacağız. Bu eğitim, server/client yeniden yazma, özellik oluşturma, SpecOracle kullanımı ve gerçek zamanlı işbirliği gibi daha derin konuları içerecektir. Doğrudan bir MMO oluşturmaya yönelik kapsamlı bir eğitim olacak aslında. Bu hem oyun motorunun eğitimi hem de MMO oyunu oluşturmayı içerecek. Bu bağlamda oyun motorumuzu ticarileştirme fikri de bulunuyor tabii ki. Aylık abonelikler bandında.

Oyun motorumuzla ilgili yeni içerikler üreten konu paylaşımları da yakında gelecek. Yenilikleri takip etmek için forumu izlemeye devam edin.
İşte kısa bir görüntü;

Tekrar kapsamlı içerik fikri adına tebrik ederim ve iyi forumlar dilerim.

Merhaba! Bu tür bir içeriği görmek beni çok mutlu etti. Hangi motorun kullanılacağı hakkında bir bilgi verilmemiş gibi görünüyor (ya da ben gözden kaçırdım ve/veya bu bir oyun motoru, mmo serisi değil) ancak böyle bir girişim yine de kesinlikle çok etkili olacaktır. Her gün foruma girdiğimde, server dosyaları ve Metin2 ile ilgili sorunları okumaktan sıkılmıştım.

Naçizane kendi önerilerimi sunmak istiyorum:
  1. Atavism Online - Framework: Atavism Online Framework'i kullanarak, hem mobil hem de masaüstü tabanlı MMO oyunlarını Unity kullanarak geliştirebilirsiniz. Atavism, tüm gereksinimleri tek bir çatı altında toplar ve uygun maliyetlidir. Ayrıca, Photon veya UNet gibi karmaşık ağ yapılarının yerini alır. Ağ modülü, hazır replikasyonlarla birlikte gelir ve birçok hazır mekanik ve özellik sunar. Daha fazla bilgi için
    göz atabilirsiniz.
  2. Playfab: MMO oyunlarınızın backend kısmını güçlendirmek için Playfab'ı kullanabilirsiniz. Playfab, sunucu gereksinimlerini yönetmek, MMO gereksinimlerini karşılamak, birden fazla kullanıcı giriş yöntemi sunmak, veritabanı desteği ve depolama sağlamak, skor tabloları oluşturmak (başarılar, sıralamalar, Steam entegrasyonu ve ödeme alt yapıları gibi) için Microsoft'un güvenilir bir çözümüdür. Daha fazla bilgi için
    göz atabilirsiniz.
Biz kendi bulut oyun motorumuzu (LaniEngine) kullanarak geliştirdiğimiz oyunun prototip versiyonunu kullanarak yakında bu konuda daha fazla eğitim sağlayacağız. Bu eğitim, server/client yeniden yazma, özellik oluşturma, SpecOracle kullanımı ve gerçek zamanlı işbirliği gibi daha derin konuları içerecektir. Doğrudan bir MMO oluşturmaya yönelik kapsamlı bir eğitim olacak aslında. Bu hem oyun motorunun eğitimi hem de MMO oyunu oluşturmayı içerecek. Bu bağlamda oyun motorumuzu ticarileştirme fikri de bulunuyor tabii ki. Aylık abonelikler bandında.

Oyun motorumuzla ilgili yeni içerikler üreten konu paylaşımları da yakında gelecek. Yenilikleri takip etmek için forumu izlemeye devam edin.
İşte kısa bir görüntü;

Tekrar kapsamlı içerik fikri adına tebrik ederim ve iyi forumlar dilerim.
Gayet güzel... Benim Bu Eğitim Serimde Metin2 Oynunu Üstüne Bişeyler Katarak Zırh Kostum vb. Degiştirebileceği ekleyebileceği Anlatılıyor.
Toplam 10 seriden oluşuyor files oluşturmadan tut yayınlamaya güvenlik açıklarından tut sistem yazmaya montajlar hatta 3d max ile kendi karakterini oluşturmadan tut diğer işlemlere kadar vb. Baştan Sona Kadar anlatığım çalışmalarım mevcut.. toplam 10 seride oluşuyor daha 1 seri yayınladım. fakat satın alımı pek fazla olmadı. Diğer çıkarmak üzere oldugum serilerinin de satış işlemlerinden endişe duymaktayım. Şimdi metin2 ile ilgili millet neden eğitim serileri çıkarmıyor daha iyi anlıyorum veya herkes neden ingilizce yabancı vb. içerik üretiyor diye düşünüyordum çünkü türkiyede kimse emeğe saygı göstermiyor ve herseye beleş ulaşmak istiyor. suana kadar 12 kişi satın aldı eğitim setimi türkiyeden satış 10 kişiden 10 dolar filan kazandım. 2 tane yurt dışı satışından 20 dolar filan aldım aşağı yukarı.. 10 kişi VS 2 kişi arada uçurum var. O yüzden eğitim setimi 14 dil alt yazılı yapıcam hepsini ve sesli olarak dilde türkçe degil ingilizce çıkarmayı düşünmekteyim.. Bence sende çalışmalarında global olarak dil eklemeyi ihmal etme derim.
Metin2 tarzı MMMORGP Oyun yapma sıfırdan ileri şeklinde yapmayı düşündüğüm eğitim setleri de var fakat suan daha çok var.
Yapmakta oldugun şeyde sana başarılar dilerim. Zor işler çünkü kolay gelsin ve Tşk ederim.​

• Beğen
Tepkiler: IFS
satmama sebebi buradaki içeriklerin her yerde var olması olabilir mi acaba ? sadece soruyorum tabii.

satmama sebebi buradaki içeriklerin her yerde var olması olabilir mi acaba ? sadece soruyorum tabii.
Öyle bir algı mevcut dogru haklısın ama her yerde yok kimse 123 adet kostumu nasıl ekleyeceğini anlatmıyor. Kostum Zırh vb. Farklı Konbinasyonlarda ekleme ve sökmeleri anlatmıyor... Tamamıyla düz mantık yarım yamalak anlatılışları mevcut. adam kostum zırh eklemeyi youtubeden veya başka yerden ögreniyor kurulumu farklı bir veya dosyaları karışık yada farklı bir kurulum ile karşı karşıya kaldın mı nasıl kurabileceği hakkında fikri yok..
adam kostum zırh ekleyebiliyor ama tamamen ezber mantıgı otuturmamış. mantıgını bilmedikleri içinde kendini daha ileri taşıyamıyorlar ve sadece anlatılanlarla sınırlı kalıyorlar. Videolarımı tamamen atlamadan ögrenmek için izleyen adam hem mantıgını anlıyor hemde videolarda anlatmadıgım şeyleri bile nasıl yapabileceği hakkında fikri oluyor.. bir hata aldıgında şurda hata yaptım kesin diyip mantgını anladıgı için hızlıca çözüme kavuşturabiliyor. bir konuyu ezber şeklinde yapmakla mantıgını anlayarak yapmak ne yaptıgını bilmek arasında dağ gibi fark var. İlk bu işlere başladıgım zaman kostum zırh eklemek için youtubeyi kullanıyordum ve inan hiçbiri beş para etmez. beş para edenlerde güncellikleri kaybetmiş ve textura doku ne bilmeyen ama kostum eklemesini bilen adamlar dolu ve elinde olan bir kostum zırh ın diğer renk seçeneğini oluşturmak için başkalarına tonlarca para ödüyenler kişiler dolu o yüzden bir konuyu ezbere bilmektense mantıgını oturtarak ilerlenmesi daha ileriye taşır. kostum zırh vb. eklemesini biliyorum diyenlere sorabilirsiniz size mantıgını ANLATAMAZLAR çünkü bilmiyorlar çok azı biliyor onlarda büyük çaba göstermiş kişilerdir. buda benim fikrim ve düşüncem tabikii.

Son düzenleme:
Aslında zırh,kostüm eklemek basit işler ama yolun başında olan kişiler zorlanır tabi ki fakat youtubedeki videolar örnek maviruh detaylı anlatım yapıyor sana önereceğim şey kostüm ekleme vb işleri değil de daha farklı bir eğitim içeriği çek sistem eklerken püf noktaları vb. Tabi senin ekmek teknene karışamam fikir verdim sadece.

Aslında zırh,kostüm eklemek basit işler ama yolun başında olan kişiler zorlanır tabi ki fakat youtubedeki videolar örnek maviruh detaylı anlatım yapıyor sana önereceğim şey kostüm ekleme vb işleri değil de daha farklı bir eğitim içeriği çek sistem eklerken püf noktaları vb. Tabi senin ekmek teknene karışamam fikir verdim sadece.
maviruhun videoları güzel içerik olarakta, bende hem kendisini severim hemde az izlemedim içeriklerini güzeldir. fakat maviruhunda çogu videoları maalesef ki güncelliğini koruyamadı bence önceden yeterli idi suan yetersiz kalıyor ve hiç birinde mantık anlatmıyor yapıyor geçiyor ve pek sesli anlatmıyor yazıyor tabi bu benim düşüncem. zaten 10 serisi var kolaydan zora dogru gidiyor. forumlarda ne kadar güzel sistem varsa hepsiin kurulumu anlattıgım ve diğer kendimin özenle buldugu sistemlerin kurulumlarını anlattıgm ve c++ metin2 ye yönelik anlattıgım ardından sistem sıfırdan yaptıgım ve 3d max ile logo sökümü model yapımı gr2 3d max ceviri anlattıgım web site sununucu veritabanı anlattıgım birçok yapım aşamasında ve 14 dil ceviri aşamasında birçok eğitim setim mevcut.. Yeni başlayanlara da faydalı. kendini geliştirmişlerede faydalı. sebebi ise kendini geliştirmiş olan biri buradaki modeller ve dosyalar msmler hazır rahat kurulumlu dosyalar için eğitim setini satın alabilir hatta bilmediği başka bişey ögrenebilirim üstelik gelirin yarısı ile sürekli yeni model paylaşımıda olacak. yeni başlayanlarada youtubeden sessiz ve yazılı video izlemek yerine geniş bir kütüphane ve sesli anlatım sunuyorum. bence herkese hitap ediyor. Verdiğin fikir için tşk ederim. düşünceleriniz benim için önemli.​

Gayet güzel... Benim Bu Eğitim Serimde Metin2 Oynunu Üstüne Bişeyler Katarak Zırh Kostum vb. Degiştirebileceği ekleyebileceği Anlatılıyor.
Toplam 10 seriden oluşuyor files oluşturmadan tut yayınlamaya güvenlik açıklarından tut sistem yazmaya montajlar hatta 3d max ile kendi karakterini oluşturmadan tut diğer işlemlere kadar vb. Baştan Sona Kadar anlatığım çalışmalarım mevcut.. toplam 10 seride oluşuyor daha 1 seri yayınladım. fakat satın alımı pek fazla olmadı. Diğer çıkarmak üzere oldugum serilerinin de satış işlemlerinden endişe duymaktayım. Şimdi metin2 ile ilgili millet neden eğitim serileri çıkarmıyor daha iyi anlıyorum veya herkes neden ingilizce yabancı vb. içerik üretiyor diye düşünüyordum çünkü türkiyede kimse emeğe saygı göstermiyor ve herseye beleş ulaşmak istiyor. suana kadar 12 kişi satın aldı eğitim setimi türkiyeden satış 10 kişiden 10 dolar filan kazandım. 2 tane yurt dışı satışından 20 dolar filan aldım aşağı yukarı.. 10 kişi VS 2 kişi arada uçurum var. O yüzden eğitim setimi 14 dil alt yazılı yapıcam hepsini ve sesli olarak dilde türkçe degil ingilizce çıkarmayı düşünmekteyim.. Bence sende çalışmalarında global olarak dil eklemeyi ihmal etme derim.
Metin2 tarzı MMMORGP Oyun yapma sıfırdan ileri şeklinde yapmayı düşündüğüm eğitim setleri de var fakat suan daha çok var.
Yapmakta oldugun şeyde sana başarılar dilerim. Zor işler çünkü kolay gelsin ve Tşk ederim.​
Programın işleyişini şu an daha iyi anladım. Siz aslında Metin2 olarak bilinen oyunun sunucu ve istemci kodunu değiştirmeden onun yazılı, görsel ve işitsel medyasını organize edecek bir eğitim programı oluşturuyorsunuz. Bu da anladığım kadarıyla işin 3D, 2D kısımlarını oluşturuyor. Eğitim seriniz Metin2 oyununun Granny aracı tarafına odaklanıyor aslında. Örneğin Metin2'nin Granny yapısında yeni bir oyun modelinin oluşturulması, scale edilmesi, animasyonların yeniden nasıl oluşturulabileceği, kemik sistemi ve mesh ile bağlantısı, GrannyRootBone ve diğerleri. Sanırım işin 2D/3D development kısmıyla ilgili biraz. Sizinle kontakta kalalım, bizim şirketimizde 2D/3D alanında çalışacak ekip arkadaşları da arıyoruz.

Şimdi bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

Türkiye'de Metin2 ile ilgili eğitim serileri oluşturmak isteyen insanlar, bu konuda çeşitli zorluklarla karşılaşıyorlar. Bildiğiniz gibi Metin2 oyununun I.P (Fikri Mülkiyet) sorunları nedeniyle, YouTube veya Twitch gibi platformlarda Webzen'in yazılı veya sözlü onayını almadan içerik üretmek oldukça riskli bir hal almıştır. Metin2 oyununun Batı Avrupa'daki patavatsız yayıncısı olan gameforge, telif hakkı yasalarını yanlış kullanarak videolara telif uygulamaktadır, bu da sorunların asıl kaynağıdır. Ancak, Gameforge bu konuda bizimle uğraşmayı deneyerek başarısız olmuş ve olumsuz bir tepki almıştır. Çünkü bizim durumumuz biraz daha farklı. Hem oyunun I.P sahibiyiz, hemde oyun motorunun. Bizim oyunumuz da içerik yazılı, görsel ve işitsel şekilde tamamen sıfırdan oluşturuldu.

Fakat bu noktada konu sizin gibi indie-dev'e dokunduğunda tamamen değişiyor. Özellikle sizin gibi, Metin2 oyununun I.P sorgusunu doğrudan ele alan içerik üreticileri için durum daha karmaşıktır. Metin2 medyası, I.P sorgusuna özgü olarak değiştirilmeden kullanıldığı için dikkatleri üzerine çekiyor. Bu durum, Spectrogram gibi telif hakkı analiz araçlarıyla %85'e varan benzerliklerle tespit edilebileceği için oldukça risklidir. Maalesef Batı avrupanın telif hakkı yasası (copyright troll) çok saçma bir şekilde çalışıyor. Bir diğer konuda yani insanların kaliteli beklenti içinde olup ücretsiz içeriğe çok fazla ilgi duyduğu konusunda haklısınız.

Kurslarımız ise, hem motor arayüzünü, HSL(Hero Script Language), DOM(Data Object Model) ve GOM (Game Object Model) yapılarını öğretme hem de hızlı bir MMO (Massively Multiplayer Online) prototipi oluşturma konularını kapsayacaktır. Ayrıca, bu kurslar sayesinde kendi ticari oyun motorumuzu in-house geliştirme yeteneğine sahip olma imkanı da vereceğiz. Daha fazla bilgi için oyun motorumuz hakkında detayları
bulabilirsiniz. Yeniden markalaştığımız için motorun adı LaniEngine'dir.

Eğitim programlarımız, uluslararası eğitim kurumlarına özel olarak sunulacakken aynı zamanda bireysel katılımcılara da Türkçe, İngilizce, Macarca ve Almanca dillerinde erişim imkanı sunacaktır. Amacımız, oyun geliştirme alanında geniş bir yelpazede eğitim imkanları sunarak katkıda bulunmaktır. Aynı görüşte olduğumuz için teşekkür ederim elinize sağlık.

Programın işleyişini şu an daha iyi anladım. Siz aslında Metin2 olarak bilinen oyunun sunucu ve istemci kodunu değiştirmeden onun yazılı, görsel ve işitsel medyasını organize edecek bir eğitim programı oluşturuyorsunuz. Bu da anladığım kadarıyla işin 3D, 2D kısımlarını oluşturuyor. Eğitim seriniz Metin2 oyununun Granny aracı tarafına odaklanıyor aslında. Örneğin Metin2'nin Granny yapısında yeni bir oyun modelinin oluşturulması, scale edilmesi, animasyonların yeniden nasıl oluşturulabileceği, kemik sistemi ve mesh ile bağlantısı, GrannyRootBone ve diğerleri. Sanırım işin 2D/3D development kısmıyla ilgili biraz. Sizinle kontakta kalalım, bizim şirketimizde 2D/3D alanında çalışacak ekip arkadaşları da arıyoruz.

Şimdi bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

Türkiye'de Metin2 ile ilgili eğitim serileri oluşturmak isteyen insanlar, bu konuda çeşitli zorluklarla karşılaşıyorlar. Bildiğiniz gibi Metin2 oyununun I.P (Fikri Mülkiyet) sorunları nedeniyle, YouTube veya Twitch gibi platformlarda Webzen'in yazılı veya sözlü onayını almadan içerik üretmek oldukça riskli bir hal almıştır. Metin2 oyununun Batı Avrupa'daki patavatsız yayıncısı olan gameforge, telif hakkı yasalarını yanlış kullanarak videolara telif uygulamaktadır, bu da sorunların asıl kaynağıdır. Ancak, Gameforge bu konuda bizimle uğraşmayı deneyerek başarısız olmuş ve olumsuz bir tepki almıştır. Çünkü bizim durumumuz biraz daha farklı. Hem oyunun I.P sahibiyiz, hemde oyun motorunun. Bizim oyunumuz da içerik yazılı, görsel ve işitsel şekilde tamamen sıfırdan oluşturuldu.

Fakat bu noktada konu sizin gibi indie-dev'e dokunduğunda tamamen değişiyor. Özellikle sizin gibi, Metin2 oyununun I.P sorgusunu doğrudan ele alan içerik üreticileri için durum daha karmaşıktır. Metin2 medyası, I.P sorgusuna özgü olarak değiştirilmeden kullanıldığı için dikkatleri üzerine çekiyor. Bu durum, Spectrogram gibi telif hakkı analiz araçlarıyla %85'e varan benzerliklerle tespit edilebileceği için oldukça risklidir. Maalesef Batı avrupanın telif hakkı yasası (copyright troll) çok saçma bir şekilde çalışıyor. Bir diğer konuda yani insanların kaliteli beklenti içinde olup ücretsiz içeriğe çok fazla ilgi duyduğu konusunda haklısınız.

Kurslarımız ise, hem motor arayüzünü, HSL(Hero Script Language), DOM(Data Object Model) ve GOM (Game Object Model) yapılarını öğretme hem de hızlı bir MMO (Massively Multiplayer Online) prototipi oluşturma konularını kapsayacaktır. Ayrıca, bu kurslar sayesinde kendi ticari oyun motorumuzu in-house geliştirme yeteneğine sahip olma imkanı da vereceğiz. Daha fazla bilgi için oyun motorumuz hakkında detayları
bulabilirsiniz. Yeniden markalaştığımız için motorun adı LaniEngine'dir.

Eğitim programlarımız, uluslararası eğitim kurumlarına özel olarak sunulacakken aynı zamanda bireysel katılımcılara da Türkçe, İngilizce, Macarca ve Almanca dillerinde erişim imkanı sunacaktır. Amacımız, oyun geliştirme alanında geniş bir yelpazede eğitim imkanları sunarak katkıda bulunmaktır. Aynı görüşte olduğumuz için teşekkür ederim elinize sağlık.
Dogru aynen öyle ama bu baglangınç eğitim seti 3d max eğitimini çıkardıgım zaman tam olarak 3 d modellemelere giriş yapacağım. Riskler her zaman var her işte var. Pvpler içinde forumlar içinde benimm gibi eğitim veren içinde. genelde Youtube üzerinde aktif olarak telif filan oluyor. İnşallah öyle bir sıkıntı ile karşılaşmam. Senin bu bahsettiğin oyuncu moturu ücretsiz olarak mı yayınlanıyor ? ileride sıfırdan bir mmrgp oyun yapımına girişicem de öyle ise kullanabilirim. araştırıp kontrollerden geçirdikten sonra tabiki.

Son düzenleme:
Dogru aynen öyle ama bu baglangınç eğitim seti 3d max eğitimini çıkardıgım zaman tam olarak 3 d modellemelere giriş yapacağım. Riskler her zaman var her işte var. Pvpler içinde forumlar içinde benimm gibi eğitim veren içinde. genelde Youtube üzerinde aktif olarak telif filan oluyor. İnşallah öyle bir sıkıntı ile karşılaşmam. Senin bu bahsettiğin oyuncu moturu ücretsiz olarak mı yayınlanıyor ? ileride sıfırdan bir mmrgp oyun yapımına girişicem de öyle ise kullanabilirim. araştırıp kontrollerden geçirdikten sonra tabiki.
Umarım başarılı olursunuz.

Bizim oyun motorumuz LaniEngine hakkında da bilgi vereyim size;

LaniEngine: Online Dünyaları Yeniden Tanımlayan Bir Bulut Oyun Motoru :)
Bildiğiniz gibi oyun geliştirme dünyasında, online oyunların karmaşıklığı ve büyüklüğü sürekli artıyor. Bu yüzden LaniEngine, sektörün önde gelen oyun motorlarından biri olarak kendini kanıtlamaya oynuyor. LaniEngine'i diğer oyun motorlarından ayıran bazı teknik özellikler ve en büyük farklar şunlardır:

1. Online Dünya Yaratma Kolaylığı: LaniEngine, büyük ve dinamik online oyun dünyalarını hızla oluşturmak için benzersiz bir yetenek sunar. Oyun dünyalarını oluşturmak için geliştiricilerin ihtiyaç duyduğu araçları ve kaynakları sağlar. Bu, oyun geliştiricilerine oyunlarını daha hızlı ve verimli bir şekilde oluşturma ve genişletme fırsatı sunar.

2. Gerçek Zamanlı İşbirliği: LaniEngine, ekip üyelerinin dünya oluşturması, senaryo yazması ve oyun mekaniği geliştirmesi gibi işleri gerçek zamanlı olarak bir arada yapmalarını sağlar. Bu, ekiplerin daha iyi iletişim kurmasına, işbirliği yapmasına ve oyun geliştirme sürecini hızlandırmasına yardımcı olur.

3. Otomatik AI tabanlı Ölçeklenebilirlik ve Performans: LaniEngine, yalnızca ama yalnızca büyük ve aktif oyuncu topluluklarına hizmet eden oyunlar (MMO) için optimize edilmiştir. Bu oyun motorunda yalnızca çevrimiçi ve devasa yüksek oyuncu sayılarına ve büyük dünya haritalarına sahip oyunlar oluşturabilirsiniz. Bu tür dünyalar genellikle optimizasyon ve performansdan yana sorunlar yaşar işte LaniEngine datascience ve AI'in kusursuz birleşimiyle elde ettiği inovatif bir bulut çözümüyle sorunsuz bir şekilde uyum sağlar. Siz oyunlarınızı arka planda geliştirirken teknolojimiz oyun modellerinizden, çarpışma hesaplayıcılarına kadar dinamik ve statik tüm oyun dünyasına müdahalede bulunur ve otomatik optimizasyon ve performans sağlar. Bu, oyuncuların sorunsuz bir deneyim yaşamasını sağlar.

Kısa olması adına yazabileceklerim şu an için bu kadar, ancak daha fazla Q/A için

Şu ana kadar oyun motorumuza yaptığımız güncellemeleri ve RoadMap'imizi burada görebilirsiniz;

Ayrıntılı kılavuz ve canlı demo için;

Şimdilik verebileceğim bilgi sınırlı, ancak yakında forum konusu oluşturulacak ve Metin2-based oyunların oluşturulması ile ilgili olarak kılavuz sağlayacağız. Ayrıntılı Wiki sayfası ve diğer detaylar ile birlikte.

İyi çalışmalar, keyifli forumlar.

Bu kursu herkese tavsiye ederim özellikle yeni başlıyanlara çok güzel anlatım içeriği var detaylı bir şekilde anlatıyor @SemihSEL kendisine buradan teşekkür ediyorum böyle bi kurs yaptığı için daha iyi yerlere gelmen dileğiyle.

Knk güzel iş yapıyorsunuz da bir taneniz de site kurulumu,nesne market kurulumu yapsa harika olur.

Knk güzel iş yapıyorsunuz da bir taneniz de site kurulumu,nesne market kurulumu yapsa harika olur.
öncelikle tşk ederim. valla çok ısrar ettiler kime sorsam c++ eğitimi yok mu dedi metin2 yönelik c++ eğitim ve ardından kendi sistemini yapma eğitim seti yapıyorum suan 48 saatlerde filan oldu daha 98 saatlere çıkmasını planlıyorum. ama benimde eksiklerim var o yüzden destek ala ala yavaş yavaş geliyor.. onuda yakında yayınlarım.. suan yayınlamakta olacağım 1 ay içinde başka bir eğitim setim var 100 küsür sistem kurmasını gösteriyorum çıktıgı zaman onu alabilirsin. destek içinde suan ki setlerimden birini alabilirsin. satışlar bizler için moraldir bu süreçlerde

Mesela sanal makineye sunucu kurulumu gelse harika olur,oyun açıklarının kapatılması filan @Whistle yapmıştı ancak sen herşeyi tam haliyle yapsan mükemmel olur arşiv üzerine arşiv eklemiş oluruz bu da bol kaynak anlamına geliyor.
öncelikle tşk ederim. valla çok ısrar ettiler kime sorsam c++ eğitimi yok mu dedi metin2 yönelik c++ eğitim ve ardından kendi sistemini yapma eğitim seti yapıyorum suan 48 saatlerde filan oldu daha 98 saatlere çıkmasını planlıyorum. ama benimde eksiklerim var o yüzden destek ala ala yavaş yavaş geliyor.. onuda yakında yayınlarım.. suan yayınlamakta olacağım 1 ay içinde başka bir eğitim setim var 100 küsür sistem kurmasını gösteriyorum çıktıgı zaman onu alabilirsin. destek içinde suan ki setlerimden birini alabilirsin. satışlar bizler için moraldir bu süreçlerde

NOT: Kursu kesin alacağım, her haliyle yararlı.

Mesela sanal makineye sunucu kurulumu gelse harika olur,oyun açıklarının kapatılması filan @Whistle yapmıştı ancak sen herşeyi tam haliyle yapsan mükemmel olur arşiv üzerine arşiv eklemiş oluruz bu da bol kaynak anlamına geliyor.

NOT: Kursu kesin alacağım, her haliyle yararlı.
@Whistle yaptığı eğitim setini satın aldım çok önceden gayet güzel bir eğitim seti idi sıfırdan files oluşturmak isteyenlere tavsiye ederim..

Metin2 Files Kurma Eğitim seti 1 sıfırdan oluşturma ve forumlarda dönen 20 files in kurulumu 3 özel files kurulumu ve files kurulumlarını nasıl basitleştiririz konuları ele alıyorum..

Metin2 ye yönelik c++ eğitim seti c++ ögrenip kendi sistemimizi yazıyoruz.

metin2 c++ Sistem kurulumu eğitim seti 100 ve üzeri sistem kurulum videosu mevcut güncel

metin2 yönelik adobe premier kursu fragman ve tanıtım kısa video yapma vb.

Metin2 yönelik adobe after eğitim seti nitro yapımı vb.

metin2 yönelik pet binek vb. ekleme eğitim seti

metin2 ye yönelik silah kuşak vb. ekleme eğitim seti

metin2 ye yönelik efect kostum zırh ekleme vb.
ve daha fazlası için çalışma
gibi eğitim setlerim mevcut bazıları hazır fakat yayınlamak için dogru zamanı bekliyorum. udemy sayfamı takipta kalınız.

@SemihSEL Forumdan ayrılmıştır. Ayrılması Nedeniyle ve Vekil olarak kendisinin isteği üzerine yazmaktayım konuyu kilitleyip kapatabilir misiniz ? tşk ederim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri