3 Adımda Bilinmeyen Navicat Şifresini Öğrenme

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Yönetici
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Arkadaşlar kolay gelsin. Zaman zaman indirilen fileslarda navicat şifresi verilmemiş oluyor bu yüzden navicata erişim yapılamıyor. Aşağıdaki adımları uyguladığınızda çok basit bir şekilde indirdiğiniz files'a ait mysql/navicat şifresini öğrenebilirsiniz.

1- ) Mysql'i kurdunuz, FTP den; var/db/mysql/mysql dizinine gidin.Buradan user.MYD adlı dosyayı masaüstüne kaydedin.

2-) user.MYD dosyasını notepad++ ile açın. İçerisinde anlamsız görünen bazı karakterler ve bunların arasında aşağıdaki gibi bir satır da görmüş olacaksınız:

Burayı görüntülemek için üye girişi yapmalı veya kayıt olmalısınız.

3-) * işaretinden sonraki MD5 ile şifrelenmiş bölüm; mysql/navicat şifrenizdir. * işaretini almadan sağ tarafı komple kopyalayın ve
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
tıklayıp açılan siteye yapıştırıp şifreyi çözün.
Bulduğunuz şifreyle artık navicata giriş yapabilirsiniz.

NOT: user.MYD dosyasının içinde yukarıda belirttiğim satırdan birden fazla olabilir. (2-3 tane olabiliyor) Hepsini dediğim şekilde sırayla çözün, bir tanesi giriş şifrenizdir.
Ayrıca bu yöntemle navicat üzerindeki md5 şifrelerini de çözüp öğrenebilirsiniz.

İyi çalışmalar..

Attığın siteyi biraz denedim ve şifrelerimizi neden basit yapmamamız gerektiğin cevabını aldım. Basit şifreleri çok rahat çözebiliyor fakat şifrenin içerisinde özel karakterler olduğu zaman bulamıyor. Bu nedenle bazı arkadaşlarımız bu yöntemle şifrelerini öğrenemeye bilirler. Ben 2 kez şifremi kaybettim ve şu şekilde şifremi değiştirdim.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
yeni bir şifre oluşturdum ve user.MYD dosyasının içerisindeki şifreyle değiştirdim, reboot attım şifre değişiyor.

Aslında ayrı bir siteye bile gerek yok. Çünkü yazdığımız şifreleri veritabanında tutup tutmadıklarını bilemiyoruz.
En sağlıklısı şu şekilde olacaktır.
Navicattan veya konsoldan SELECT PASSWORD("12345"); şeklinde bir sql komutu çalışırırsanız yine şifrelenmiş halini verecektir. 12345 yazan yere kendi şifrenizi ekleyebilirsiniz.
Ve kolay şifrelere gelince. Bu konuda kesinlikle haklısınız. Basit şifreler çok rahat kırılıyor..

Tam olarak nerede takıldın. Eğer istesen özelden anydesk at bakalım.
reis anydesk nasıl oluyo bağlantı kuramıyor sql şifresiz giriş yapıyor ama bi işlem yapamıyorum
Adsız.png

Geri