Yardım OfflineShop Pazar İsim Mob ve Karakterin Üstüne Gelme Sorunu

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

mya

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar bugün farkettim sürekli olmuyor nadir durumlarda bazen binek çağırınca felan oluyor bu sorunu nasıl düzeltebilirim pazar ismi karakter adı üstünde yazıyor

hataaaaa.PNG

Hata2

HATA222.PNG

Son düzenleme:
Great OfflineShop Hocam Denediğim Farklı filestede durum aynı bu durum sanırım hesap oyunda iken reboot atınca oluyor

hata4444.PNG

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Düzgün eklediğinizden eminseniz ve bu sorun başkalarında da varsa sistem kaynaklı olabilir. Sistem yapımcısına veya paylaşana bu durumu belirtebilirsiniz

Düzgün eklediğinizden eminseniz ve bu sorun başkalarında da varsa sistem kaynaklı olabilir. Sistem yapımcısına veya paylaşana bu durumu belirtebilirsiniz
Hocam şöyle bir çözüm buldum sanırım reboot atmadan önce komple exe kapatınca sonrasında reboot atınca sanırım bu hatayı vermiyor, bunun için shutdown komutunu yazınca exeyi kapatmayı deneyebilirmiyiz ?

Böyle aksiyonlara gerek yok. Bu hatanın kaynağını bulup çözmek gerekiyor.

Bu sorun sistem kaynaklı değil. Zamanında great kullandım defalarca oyundayken vs reboot attım böyle bir sorun görmedim.
Oyunda pazar açıkken kaç kere reboot attınız acaba veya oyunda pazar açıkken aniden reboot atıp örneğin 1. köyde metin kesmeyi denediniz mi acaba diğer bir konu hadi diyelim benim filesimle alakalı başka bir fileste denedim o filestete great var ondada aynı sorun var

Oyunda pazar açıkken kaç kere reboot attınız acaba veya oyunda pazar açıkken aniden reboot atıp örneğin 1. köyde metin kesmeyi denediniz mi acaba diğer bir konu hadi diyelim benim filesimle alakalı başka bir fileste denedim o filestete great var ondada aynı sorun var
Senin ya da başkasının filesini bilemem ben yaşamadım dediğin şekilde de reboot atmışlığım var baya test etmiştim kullanmıştım belkide bana denk gelmedi.

@Whistle, @Trashy, @Yeniceri, @Reached, @XPyrion, @Quaftar bilginiz var ise desteğinizi rica ederiz.
@mya Merhaba
Oncelikle yazim hatalarindan dolayi kusuruma bakmayiniz lutfen, ingilizce klavye kullandigimdan dolayi.
Emin degilim fakat sunu sormak istiyorum, bahsettiginiz bu bug normal pazar kapattiktan sonra mi olusuyor yoksa offline mi?

game.py icinde ara:

Python:
def Open(self):

altinda

Python:
self.SetSize(wndMgr.GetScreenWidth(), wndMgr.GetScreenHeight())

ekle

Python:
systemSetting.SetShowSalesTextFlag(true)

Olmaz ise eger,

char.cpp icinde ara:

C++:
p.mode = ch->m_bNowWalking ? WALKMODE_WALK : WALKMODE_RUN;

altinda:

C++:
if (IsPC() && GetMyShop())

bunun ile degistir

C++:
if (GetMyShop())

Deneyin olmazsa tekrar bakalim.
Iyi forumlar :)

char.cpp içerisinde aşağıdaki alanı bulun void CHARACTER::EncodeInsertPacket(LPENTITY entity) içerisinde
char.cpp:
    if (GetMyShop())
    {
        TPacketGCShopSign p;

p.bHeader = HEADER_GC_SHOP_SIGN;
        p.dwVID = GetVID();
        strlcpy(p.szSign, m_stShopSign.c_str(), sizeof(p.szSign));

d->Packet(&p, sizeof(TPacketGCShopSign));
    }
Şu şekilde değiştirin
char.cpp:
if (IsPC() && GetMyShop())
    {
        TPacketGCShopSign p;

p.dwVID = GetVID();
        strlcpy(p.szSign, m_stShopSign.c_str(), sizeof(p.szSign));

d->Packet(&p, sizeof(TPacketGCShopSign));
    }
char.cpp:
m_stShopSign = szSign;

if (m_stShopSign.length() == 0)
        return;

if (LC_IsCanada() == false)
    {
        if (CBanwordManager::instance().CheckString(m_stShopSign.c_str(), m_stShopSign.length()))
        {
bulun ve şu şekilde değiştirin
char.cpp:
//m_stShopSign = szSign;

if (strlen(szSign) == 0)
        return;

if (LC_IsCanada() == false)
    {
        if (CBanwordManager::instance().CheckString(szSign, strlen(szSign)))
        {
ardından aşağıdaki alanı bulun
char.cpp:
TPacketGCShopSign p;

p.dwVID = GetVID();
    strlcpy(p.szSign, c_pszSign, sizeof(p.szSign));

PacketAround(&p, sizeof(TPacketGCShopSign));
ve şu şekilde değiştirin
char.cpp:
m_stShopSign = szSign;

TPacketGCShopSign p;

p.dwVID = GetVID();
    strlcpy(p.szSign, szSign, sizeof(p.szSign));

PacketAround(&p, sizeof(TPacketGCShopSign));
Offline shop kullanıyorsanız m_stShopSign = szSign; değiştirmeniz pazar isimlerinin görünmemesine neden olabilir bunu kullandığınız offline shop sistemine göre düzenlemeniz gerekmektedir.

Geri