Duyuru Geliştirici ve Grafiker Ranklarında Değişiklik

Whistle

S İ N İ R L E N M E K
Site yetkilisi
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir sitemizdeki ticaret ortamının daha sağlıklı ilerlemesi için bir dizi düzenlemeler yaptık. Bu düzenlemeleri ilk olarak kimlik doğrulama (detay: Kimlik Doğrulama Özelliği) ile başlattık ve ticaret kategorileri için sınırlamalar getirdik ve yeni kurallarımızı devreye aldık. Konularını site gündemine alabilmeleri için spam yapılmasını önlemek adına konuyu yukarı taşıma özelliğini getirdik. (detay: Konuları Yukarı Taşıma Özelliği!)
Ayrıca daha üst seviye olan mavi doğrulama özelliğini getirdik. (detay: Mavi Tık (Doğrulanmış Hesap))
Ve ileriki dönemde bir dizi yeni özellikler getireceğiz. Geliştirici günlüğümüzü takip edebilirsiniz!

Gelelim bu duyuruyu ilgilendiren asıl konuya. Sitemizde ticaret yapan kullanıcılarımızı kendilerini önplana çıkarttığı rankları ele aldık.
Dün yaptığımız şu duyuruda Duyuru - Güncelleme İle Değişen Ranklar :gelistirici-rank: ve :grafiker-rank: ranklarında yer alan bir dizi değişiklikten, yeni eklediğimiz bir üst seviye premium rankı olan :kurumsal-uye-rank: rankından ve ranklarımızda yaptığımız grafiksel değişikliklerden bahsetmiştik.

Geliştirici ve Grafiker rankları alanında uzman olan kişilere yönetim ekibi tarafından forumda açtığı içeriklere göre veriliyordu. Rankların hangi koşullarda elde edileceğini şuradan bakabilirsiniz: MMO Tutkunları Rankları (Genel Anlatım)

Artık mesleki yan rankları bedelini ödeyerek de alabileceksiniz. Almak için şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: https://www.mmotutkunlari.com/hesap/yukseltmeleri
Ayrıca önümüzdeki süreçte yeni mesleki ranklar eklenecek. (Yeni eklenecek meslek rankları sadece satılacaktır, Geliştirici ve Grafiker'in statüsünden dolayı ve geçmişte edinilen hakların korunması için böyle bir formül bulduk.)

Aklınıza takılan bir dizi sorular olacak ve onlara soru - cevap şeklinde cevap vereceğiz.
1- Daha önce bu ranklara sahip olanlar ne olacak?
C- Daha önce bu ranklara sahip olanlar ranklarını elinde tutmaya devam edecek. Mevcut rankları olan tüm üyelerimize 6 aylık tanımlamalar yapıldı. Süresi dolmaya yakın tekrardan başvurarak ücretsiz olarak uzatmaya devam edebilecekler. Bu sayede bu rankları forum içi etkinliğine göre elde etmiş kullanıcılarımız aktif oldukları sürece ranklarını tutmaya devam edecekler. Bu rankları yine site içerisindeki etkinliğine göre elde etmek isteyen üyelerimiz elde etmeye devam edecek. İsteyen parasıyla isteyen aktiflik ile alabilecek. https://www.mmotutkunlari.com/hesap/yukseltmeleri sayfasına gelip aşağı indiğinizde satın alınmış yükseltmeler kısmından size tanımlı olan rankları görebilirsiniz.

satın alınmış ranklar.jpeg

Süresi bitmeye yakın sistemimiz size bildirim yoluyla haber verecektir.

2- Site içeriği ile elde edenlere neden süreli tanımladınız?
C- Rankın değerini daha fazla arttırmak ve sadece aktif olan üyelerimizde kalmasını istedik. Eğer uzun süre giremeyeceği konusunda yönetim ekibine bildiren üyelerimiz varsa onlara gerekli olan süre tanımlaması yapılır.

3- Rankların değeri
C- Bu ranklar daha önce forum içeriğine katkı sunan üyelerimize alanında yetkin olduğu için teşekkür babında tanımlandı ve önplana çıkmasına sebep oldu. Emek harcayarak elde edilen rankı başkalarının ücretli bir şekilde elde edebilmesi haliyle sizlerin aklında soru işareti doğuracaktır. Fakat mesleki ranklar :premium-uye-rank:gibi değil. Bedeli yüksek ve minimum 1 yıllık alınabilir. Bu yüzden bu rankları almak isteyen kişilerin çoğunluğu zaten ilgili alanda bilgisine güveniyor ve harcadığını geri kazanacağını düşünüyordur. Kısacası ranklarınızın değeri düşmeyecek. Sadece ticaretle uğraşıp site içeriği konusunda vakit ayıramayan üyelerimiz için ek bir seçenek sunduk. Ayrıca sadece site içeriğine katkı yapılarak elde edilebilen başka ranklarımızda mevcuttur. Onları elde etmenin tek yolu budur. Bunlar: :yardimsever-uye-rank::yazar-rank::mt-uye-rank::usta-uye-rank: ve sonrasında yönetime katılanlar için yönetim kademeleri. Özetle site içeriği konusunda aktif olan üyelerimize her türlü ek ayrıcalık sağlanmıştır. Amacımız meslek ranklarının daha efektif kullanılması. Sonuçta sitemizi herkes aynı amaç için kullanmıyor. Biz de her tarafa hitap eden düzenlemeleri yapıyoruz.

Sık sorulacağını düşündüğümüz sorulara yanıtları verdikten sonra rankları satın aldığınız sayfada düzenlemeler yapıldı. Eskiden her süre periyodu için tekrarlı gelirken şimdi daha derli toplu bir görünüm getirdik.
satın alınabilir ranklar.jpeg

Hepsini tam olarak okumadım anladıgım kadarıyla ücretsiz kalıcı rank ve ücretli gecici özel mesleki ücretli rank sistemi getirdiniz ...

Bende tam diyordum ki ;
Diğer forumlarda normal ücretsiz rank alamıyoruz burda ücretli rank yok rankları hak eden alıyor iyi bu site diyordum ki gelen bir bildirimle ücretli rank sistemine geçtiğinizi gördüm. :D Bendede ne agız varmış keşke başka birşey düşüneydim olur muydu acaba aklımda deli sorular ? içimden geçirdim oldu.

Ücretli rank sistemi iyi olmuş güzel olmuş siteye ek gelir olması açısındanda gayet iyi olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim. Fakat biraz pahalı olmamış mı ? Tek ücret ile kalıcı olsa normal olur. Gecici bir rank yani biraz daha uygun bir fiyatlı olabilirdi böylelikle alımda artardı. Fakat bu sefer herkes para ile alırdı hak edip almaya çalışan olmazdı. Bilemedim ama fiyatı biraz daha uyguna indirilebilirdi diye düşünüyorum.

Soru;
1.Grafiker, Editör, Geliştirici, Yardımsever, Bilişim Yetkilisi, ücretsiz olarak forum içerisinde hak etmen durumunda kalıcı olarak yönetim tarafından verilerek alınabiliyor hayla demi ?
2.Exsra olarak istersen Kurumsal, Geliştirici, Grafiker, Premium Ranklarınıda ücret ödüyerek ay başında gecici olarak satın alabiliyor muyuz ?

Anladıgım Kadarıyla
1.Evet
2.Evet

Hepsini tam olarak okumadım anladıgım kadarıyla ücretsiz kalıcı rank ve ücretli gecici özel mesleki ücretli rank sistemi getirdiniz ...

Bende tam diyordum ki ;
Diğer forumlarda normal ücretsiz rank alamıyoruz burda ücretli rank yok rankları hak eden alıyor iyi bu site diyordum ki gelen bir bildirimle ücretli rank sistemine geçtiğinizi gördüm. :D Bendede ne agız varmış keşke başka birşey düşüneydim olur muydu acaba aklımda deli sorular ? içimden geçirdim oldu.

Ücretli rank sistemi iyi olmuş güzel olmuş siteye ek gelir olması açısındanda gayet iyi olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim.

Soru;
1.Grafiker, Editör, Geliştirici, Yardımsever, Bilişim Yetkilisi, ücretsiz olarak forum içerisinde hak etmen durumunda kalıcı olarak yönetim tarafından verilerek alınabiliyor hayla demi ?
2.Exsra olarak istersen Kurumsal, Geliştirici, Grafiker, Premium Ranklarınıda ücret ödüyerek ay başında gecici olarak satın alabiliyor muyuz ?

Anladıgım Kadarıyla
1.Evet
2.Evet

ilk paragrafı okurken üzüldüm ama devamında sevindim. ikisinide doğru anlamışsınız. biz emek verenin hakkını kat kat geri öderiz.

ilk paragrafı okurken üzüldüm ama devamında sevindim. ikisinide doğru anlamışsınız. biz emek verenin hakkını kat kat geri öderiz.
İlk paragrafı okurken benimde kalbime indi valla. :D
Bu minnak kalbim daha fazlasını kaldırabilecek güçte değil
:ao-laughing:

İlk paragrafı okurken benimde kalbime indi valla. :D
Sistem güzel iyi hoş olması gereken bir sistem ama eksikleriniz var bildiriyim. Vip tarafını biraz canlandırmanız hoş olurdu. Bu ranklara bir yenilik lazım alımlar için fikir lazım ücretli rank alan ile ücretsiz rank alan ayırt edilmeli fark olmalı.. Fakat genel olarak iyi güzel begeniyorum bu siteyi kullanmayı seviyorum.. Rankların ücretleri ekonomiye göre çok uygun normal fiyatlar ama millet aç aç moderatörüm adminim bilginiz olsun.. Fiyatının biraz daha uygun olması fena olmazdı veya ara ara indirime gidilmeli sürekli haftada 1 kez belirli bir gün diye düşünüyorum ama genel olarak böyle bu sitede yenilikler görmek güzel :).. Ara ara şaşırtın bizleri güzel yeniliklerinizle ve bir parçası oldugumuz bu site topluluguna farklılık gerekli güzel yani. Söylemiş oldugum konuları dikkate alıp moderatörler arasında fikir alışverişi yapıp farkındalık yaratarak siteyi dahada ileri taşımanız dileklerimle.. tşk ederim konulara ilginiz ve başarılı yönetiminizden dolayı.

Ek olarak ımm içimde kalmasın yazıyım size yakamışken sıkıştırmışken bu konuda :D düşüncelerimi aktarıyım;
Ranklara sahip olupta az bilgisi olan ezbere bilgisi olan çok insan var her forumda oldugu gibi tabi.. Ücretli ve ücretsiz arasına fark koymanız ve ücretli farklı rank resmi olabilir veya yanında bir ibare olabilir ve verilen ücretsiz normal ranklara düzey/seviye görevler koymanız rekabet ve site açısından bilen ile bilmeyen arasındaki farkı ortaya koymak içinde önemli diye düşünüyorum. Birdahaki site güncellemenizde yönetici ekibinizle fikir fırtınası yaparak bu istekleride göz önüne almanızı arz ve talep ederim. :D

Son düzenleme:

Bende tam diyordum ki ;

Ücretli rank sistemi iyi olmuş güzel olmuş siteye ek gelir olması açısındanda gayet iyi olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim. Fakat biraz pahalı olmamış mı ? Tek ücret ile kalıcı olsa normal olur. Gecici bir rank yani biraz daha uygun bir fiyatlı olabilirdi böylelikle alımda artardı. Fakat bu sefer herkes para ile alırdı hak edip almaya çalışan olmazdı. Bilemedim ama fiyatı biraz daha uyguna indirilebilirdi diye düşünüyorum.

Soru;

Anladıgım Kadarıyla
1.Evet
2.Evet

Sistem güzel iyi hoş olması gereken bir sistem ama eksikleriniz var bildiriyim. Vip tarafını biraz canlandırmanız hoş olurdu. Bu ranklara bir yenilik lazım alımlar için fikir lazım ücretli rank alan ile ücretsiz rank alan ayırt edilmeli fark olmalı.. Fakat genel olarak iyi güzel begeniyorum bu siteyi kullanmayı seviyorum.. Rankların ücretleri ekonomiye göre çok uygun normal fiyatlar ama millet aç aç moderatörüm adminim bilginiz olsun.. Fiyatının biraz daha uygun olması fena olmazdı veya ara ara indirime gidilmeli sürekli haftada 1 kez belirli bir gün diye düşünüyorum ama genel olarak böyle bu sitede yenilikler görmek güzel :).. Ara ara şaşırtın bizleri güzel yeniliklerinizle ve bir parçası oldugumuz bu site topluluguna farklılık gerekli güzel yani. Söylemiş oldugum konuları dikkate alıp moderatörler arasında fikir alışverişi yapıp farkındalık yaratarak siteyi dahada ileri taşımanız dileklerimle.. tşk ederim konulara ilginiz ve başarılı yönetiminizden dolayı.​

Merhaba,

Fiyatların sizlere pahalı gelmesi aslında normal karşılanabilecek bir durum. Mevcut ücretli olarak satılan Rank grupları daha çok ticaret yapan kullanıcıların ön plana çıkması amacıyla tasarlanmış olduğundan dolayı fiyatlar normal premium üyeliğe göre yüksektir. Diğer türlü normal premium üyelikten farkı olmayacaktır. Sizler için arkaplanda geliştirmeler yapılmaktadır. Çoğu zaman bu geliştirmeler hesaplanan maliyetlerden daha fazlasına bizlere yansımaktadır. Örneğin yakın zamanda kullanıcılardan gelen cloud dosya sistemi gibi öneriler sürekli maliyet üzerine kurulu sistemler olduğundan dolayı mecburi olarak bu tarz değişikler yapılmıştır. Sizlerin bu konuda anlayışınızı beklemekteyiz.

Diğer bir husus ise belirli aralıklarla çekilişler, indirimler gibi etkinliklerle sizlerin de faydalanmasını isteriz

Merhaba,

Fiyatların sizlere pahalı gelmesi aslında normal karşılanabilecek bir durum. Mevcut ücretli olarak satılan Rank grupları daha çok ticaret yapan kullanıcıların ön plana çıkması amacıyla tasarlanmış olduğundan dolayı fiyatlar normal premium üyeliğe göre yüksektir. Diğer türlü normal premium üyelikten farkı olmayacaktır. Sizler için arkaplanda geliştirmeler yapılmaktadır. Çoğu zaman bu geliştirmeler hesaplanan maliyetlerden daha fazlasına bizlere yansımaktadır. Örneğin yakın zamanda kullanıcılardan gelen cloud dosya sistemi gibi öneriler sürekli maliyet üzerine kurulu sistemler olduğundan dolayı mecburi olarak bu tarz değişikler yapılmıştır. Sizlerin bu konuda anlayışınızı beklemekteyiz.

Diğer bir husus ise belirli aralıklarla çekilişler, indirimler gibi etkinliklerle sizlerin de faydalanmasını isteriz
Haklısınız sizde kazanacaksınız veya en azından site masrafları bir şekilde çıkıcak ki bu işin bir devamlılıgı olsun. Hep cepten biryere kadar demi.. Güncellemelerinizi ve önceki eski yeni güncellemelerinizi yakından takip ediyorum ve birdahaki güncellemenizi sabırsızlıkla bekliyorum. Diğer forumların aksine bu formu güzel yapan şey üyelerin ve konuların hepsi ile ilgileninmesi ve sade anlaşılır olmasıdır. Ara ara gelen güncellemeler ile de sitenin hergün daha ileriye gitmesi bu toplulugun bir parçası olarak beni de gayet mutlu ettiğini belirtirim.
Şuan daha fazla yorum yapmıyorum çenem düştü biraz daha izin verirseniz böyle yorum atmama sabaha kadar buradan çıkmam/susmam yazarım en iyisi mi susayım. :D

emeği ile alan birisiyle parası ile alan birisinin aynı kefeye koyulmasına halen karşıyım ama mevcut durumunuzu da anlayabililyorum o yüzden şöyle bir önerim var mevcut rank güncellemesine ilaveten foruma yeni bir rank eklenmesi ve bu rakın para ile satın alınmadan emek verilerek hakedene verilen bir rank olması. Umarım bu önerim dikkate alınırda emek verenle para veren ayrışır .

emeği ile alan birisiyle parası ile alan birisinin aynı kefeye koyulmasına halen karşıyım ama mevcut durumunuzu da anlayabililyorum o yüzden şöyle bir önerim var mevcut rank güncellemesine ilaveten foruma yeni bir rank eklenmesi ve bu rakın para ile satın alınmadan emek verilerek hakedene verilen bir rank olması. Umarım bu önerim dikkate alınırda emek verenle para veren ayrışır .
Öneriniz için teşekkür ederim. 4 tane ek rank gelecek.

Geri