Çözüldü FreeBSD 9.2 Bağlantı Problemi

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
FreeBSD 9.2 kullanıyorum. Makinenin çökmesi nedeniyle virtualbox dan kaldırıp tekrar yüklemiştim. Fakat şu an filezilla da sürekli bağlantı kesildi hatası veriyor ve ftp - ssh yavaş gecikmeli çalışıyor. Aynı makineyi kurmuştum oysa. Bunu etkileyen faktörler nedir? Nasıl düzeltebilirim ?
İlk kullanımımda her şey hızlı çalışıyordu.

Sanal makina ayarlarını kontrol ettiniz mi?

Bende yedeklediğim dosyaları çok değiştirdim ve böyle bir sorunla karşılaşmadım. En iyi seçenek yeniden makinayı kurmayı denemek. Bu tarz çökme durumlarına karşı ise tüm paketleri kurduktan sonra makinayı yedeklemeniz daha iyi olur. İleride çökme durumlarında tekrardan aynı kuruluma dönebilirsiniz. Tıpkı pclerdeki recovery gibi

Keşke bunu ilk denememde de söyleseydiniz :( Şu anki halinin yedeğini nasıl alabilirim peki ?

İlk önce sanal makinayı kapatın daha sonra 7-zip programı ile vdi dosyasını en yüksek sıkıştırma yöntemi ile sıkıştırınız. 8 gblık dosyayı 700mblara kadar düşürüyor.

Selam, bende de aynı problem mevcuttu. Ağ ayarlarında Wireless kullanıyorsan, bunu ethernet'e alıp denersen herhangi bir problem yaşamazsın.

Selam, bende de aynı problem mevcuttu. Ağ ayarlarında Wireless kullanıyorsan, bunu ethernet'e alıp denersen herhangi bir problem yaşamazsın.
Telefonun wifisini kullanıyorum. Sanırım bu dediğinizi şu durumda yapamam, ancak bunun manuel bir ayarı varsa tam tarif eder misiniz?

Telefonun wifisini kullanıyorum. Sanırım bu dediğinizi şu durumda yapamam, ancak bunun manuel bir ayarı varsa tam tarif eder misiniz?
Tam olarak bilmiyorum ancak telefonu kablolu olarak bilgisayara bağlarsan ethernet mantığı oluyordu sanırım.Arkadaşlarım yapıyordu. Bi internetten araştırıp ethernet kablolu olarak yapabilirsen yapman gereken şu olacak ;
s.png

Tam olarak bilmiyorum ancak telefonu kablolu olarak bilgisayara bağlarsan ethernet mantığı oluyordu sanırım.Arkadaşlarım yapıyordu. Bi internetten araştırıp ethernet kablolu olarak yapabilirsen yapman gereken şu olacak ;
3293 eklentisini görüntüle
VirtualBox da ağ ayarı olarak sanal köprü bağdaştırıcısı kullanıyorum. Yani internetsiz, microsof loopback bağdaştırıcısı. Her zaman da onu kullanıyordum. Ama düne kadar böyle bir sorunum yoktu işte orasını anlamadım..

Bu arada mümkün bir zamanda filesi güncel freebsd sürümlerinde derlenebilir hale getirmenizi öneririm. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri