Çözüldü FreeBsd 12.1 ip sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Toranaga

Efendi Toranaga
Site yetkilisi
Süper Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
bu gün freebsd 12.1 kurdum hemde bir kaç kere. sürekli yaşadığım sorun modemden ip almıyor yani inet kısmı 0.0.0.0 bağdaşlaştırıcı ayarları normal yaptım. 9.2 sürümü var onu açıyorum sıkıntı yok sizin videonuzu izleyerek kurdum sizce sorun nerden kaynaklanıyor...

Network ayarlarını ne yaptınız?

Köprü Bağdaşlaştırıcı
Wifi kartı laptop kullandığım wifi kartı

kurarken nameserver ayarlarını da sizin video gösterdiğiniz gibi yaptım

Sanal makinaları kapattıktan sonra modemi yeniden başlatıp tekrar deneyin. Belki düzelir

evet onuda denedim olmadı. hazır vhd indiriyorum artık o olur heralde :)
----------
Bu arada forumunuzu çok sevdim. önceden kayıt yapmıştım ama daha yeni kullanmaya başladım çok ilgilisiniz teşekkür ederim. iyi akşamlar

Freebsd 12.1 için hazır vdi paylaşmadım. Paylaştığım 9.3’dü. Siteyle ilgili düşünceleriniz için teşekkürler

IP almıyordan kastınız internet erişimi mi ?

modemden local ip almıyordu. Çözdüm /etc/rc.conf dosyasına şu kodları ekledim oldu

ifconfig_em0="inet 192.168.1.100 netmask 255.255.255.0"
defaultrouter="192.168.1.1"

Çözüm
Sorununuzun çözülmesine sevindim.

Ek bilgi olarak: Local IP konusunda bu işi otomatik olarak yapan Microsoft Loopback Bağdaştırıcısı da mevcut. Modeme falan bulaşmadan kendisi hallediyor herseyi.
Kullanımı ise özetle şu şekildedir:

1. Loopback Bağdaştırıcısı yüklenir ve buna 192.168.1.20 gibi bir IP verilir.
2. FreeBSD ye ise +1 şeklinde 192.168.1.21 adresi verilir.
3. Virtual Box ağ ayarları da Köprü Bağdaştırıcı - Microsoft Loopback Bağdaştırıcısı seçilir.

Local IP işlemi tamamlanmış olur.

İsteğiniz üzerine konuyu kapatıyorum.

Son düzenleme:
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri