Yardım Envanterde görünüyor item ancak elime takınca boş gibi görünüyor.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

enesaydemirguard

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Konu başlığına yardım veya help yazmak yasak.
Hocalarım merhabalar, bi adet silah kostümü ekledim.
İtemlist düzenledim
itemlist:
78112    WEAPON    icon/item/78112.tga    d:/ymir work/item/weapon/78112.gr2
itemnames.txt düzenledim
itemnames:
78112    Yeni Silah Kostümü
itemproto.txt düzenledim.
itemproto.txt:
78112    Yeni Silah Kostümü    ITEM_COSTUME    COSTUME_WEAPON    2    ANTI_MUDANG | ANTI_DROP | ANTI_GIVE | ANTI_STACK | ANTIFLAG_SHOP_TRIPLE | ANTI_WOLFMAN    NONE    NONE    NONE    20    0    0    0    0    REAL_TIME    86400    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    0    0    0    0    0    0    30    0    0
Daha sonra ShapeIndex de yazan 40 değerini item_protoyu açarak value3 değerine ekledim.
itemproto:
    <ItemDef Vnum="78112" Name="Yeni Silah Kostümü" LocalizedName="Yeni Silah Kostümü" Type="28" SubType="255" Weight="0" Size="2" AntiFlags="41120" Flags="0" WearFlags="0" ImmuneFlags="0" Gold="20" ShopBuyPrice="0" LimitType0="7" LimitValue0="86400" LimitType1="0" LimitValue1="0" ApplyType0="0" ApplyValue0="0" ApplyType1="0" ApplyValue1="0" ApplyType2="0" ApplyValue2="0" Value0="0" Value1="0" Value2="0" Value3="40" Value4="0" Value5="0" Socket0="0" Socket1="0" Socket2="0" RefinedVnum="0" RefineSet="0" AlterToMagicItemPercent="0" Specular="30" GainSocketPercent="0" AddonType="0"  />
Envanterde görünüyor item ancak elime takınca boş gibi görünüyor. Kısa yollarıda doğru konumlara attım. Nerede yanlış yaptım bir türlü çözemedim.

Son düzenleme:
Granny sürümü uyuşmuyordur belki. Ve shapeindex kodunun başka yerde kullanılmadığından emin ol.

1 yaşıma daha girdim adam silah kostümünu
Msmlere eklemiş helal olsun sana.
NOT ; Silah kostümleri İtem list + İtem Proto+ İtem nameste düzenlenir .d anlamadiysaniz ekli bir filese bakın .d

1 yaşıma daha girdim adam silah kostümünu
Msmlere eklemiş helal olsun sana.
NOT ; Silah kostümleri İtem list + İtem Proto+ İtem nameste düzenlenir .d anlamadiysaniz ekli bir filese bakın .d
Hocam daha bu konuda çok yeniyim aslında eklemedim ama kostüm görünmeyince çözüm olarak konularda okuyup öyle yaptım.

Geri