Öneri Düzenlemeler bittikten sonra yapılması gerekenler

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

comos

MT Üye
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,
MMOTutkunları ve diğer web siteler sayesinde geliştirmelerimi yapıyorum. Proje tamamlandığında, oyuncuların oyuna giriş yapabilmesi için hangi yolları izlemeliyim? ( Örn: Adım 1: Sunucu kiralanır)

Whistle adminin bu konu ile ilgili MMOTutkunları youtube kanalında bir rehber oluşturmasını çok istiyorum, bu konuda bilgi alsak fena olmaz mı?

Çözüm
Yaptığınız projeleri son kullanıcıya aktarırken dikkatli olmanız gereken hususlar var.
Bunlardan birincisi sunucu seçimi. Projenizin boyutuna göre size yeterli olacak sunuyu seçmelisiniz.
Yani oyuncu sayısı arttıkça daha yüksek özellikli sunuculara ihtiyacınız var.
İkincisi ise kullanıcıların kayıt olabileceği, haberleri takip edeceği bir web sitesi olması gerekiyor. Web sitesine ticket sistemini de eklemenizde fayda var. Birde forumda olması gerekli.
Üçüncüsü oyunda yaptığınız değişiklikleri oyunculara sunabilmek için oto launcher sistemi kullanmalısınız.
Metin2 oyununda rahatça hile yapıldığı için oyunculara adil bir oyun sunabilmek için hile koruma sisteminizin olması gerekiyor.
Tüm bunlara ek olarakda sunucu ve web sitesinin...
Yaptığınız projeleri son kullanıcıya aktarırken dikkatli olmanız gereken hususlar var.
Bunlardan birincisi sunucu seçimi. Projenizin boyutuna göre size yeterli olacak sunuyu seçmelisiniz.
İkincisi ise kullanıcıların kayıt olabileceği, haberleri takip edeceği bir web sitesi olması gerekiyor. Web sitesine ticket sistemini de eklemenizde fayda var. Birde forumda olması gerekli.
Üçüncüsü oyunda yaptığınız değişiklikleri oyunculara sunabilmek için oto launcher sistemi kullanmalısınız.
Metin2 oyununda rahatça hile yapıldığı için oyunculara adil bir oyun sunabilmek için hile koruma sisteminizin olması gerekiyor.
Tüm bunlara ek olarakda sunucu ve web sitesinin güvenliğini sağlamanız gerekli.

Aslında istediğiniz video mantıklı olabilir. Bu konuda daha detaylıca bilgi vereceğim bir video çekebilirim lakin video içeriği sadece sözlü anlatım halinde olabilir. :)
Şimdiden projelerinizde başarılar dilerim.

Çözüm
Tüm bunlara ek olarakda sunucu ve web sitesinin güvenliğini sağlamanız gerekli.

Aslında istediğiniz video mantıklı olabilir. Bu konuda daha detaylıca bilgi vereceğim bir video çekebilirim lakin video içeriği sadece sözlü anlatım halinde olabilir. :)
Şimdiden projelerinizde başarılar dilerim.
Yanıtınız için teşekkür ederim, video olarak da görebilirsek çok güzel olur :)

Geri