Yardım Clienti debug modda derleyememek

Yardım 
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

DeadLyEscaPe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, bir hatayla karşılaştım. Mutlaka debug modda derlemem gerekiyor. Server taraflı sunucuya erişim var fakat client taraflı bağlanamıyorum sunucuya bağlanırken hata diyor. Pack ve sunucu taraflı syserr yok. Bu yüzden debug modda derleyemediğimden dolayı hatayı bulmakta zorlanıyorum.

Derleme sonrası hata bu şekilde:

Adsız.png

Dosya Eklentileri

• Adsız.png
    Adsız.png
    11 KB · Gösterim: 27
Bir kaç ayarla build etmeyi başardım ama sağlıklı build olduğunu sanmıyorum.

Adsız.png

Bir sürü .pdb uzantılı dosyaları, hata ayıklama bilgileri yokmuş gibi bağlanıyor diyor.

Bir kaç ayarla build etmeyi başardım ama sağlıklı build olduğunu sanmıyorum.

16715 eklentisini görüntüle

Bir sürü .pdb uzantılı dosyaları, hata ayıklama bilgileri yokmuş gibi bağlanıyor diyor.
O warninglerin pek de önemi yok. #pragma warning ile gizlemeyi deneyebilirsin.
Ya da tamamen çözmek istiyorum diyorsan libjpeg ve cryptlib'i düzgün yapılandırma ayarlarıyla tekrar derlemen gerekir.

O warninglerin pek de önemi yok. #pragma warning ile gizlemeyi deneyebilirsin.
Ya da tamamen çözmek istiyorum diyorsan libjpeg ve cryptlib'i düzgün yapılandırma ayarlarıyla tekrar derlemen gerekir.

Teşekkür ederim.

Client source tarafında bir şeyi değiştirdim dalgınlığıma geldi yedeklemeyi unuttum. Yedek dosyalarım da yok. Bu hatayı hangi yolla çözebilirim. Oyuna giriş, çıkış bağlantılarıyla ilgili bir düzenleme yaptığımı da hatırlamıyorum.

Teşekkür ederim.

Client source tarafında bir şeyi değiştirdim dalgınlığıma geldi yedeklemeyi unuttum. Yedek dosyalarım da yok. Bu hatayı hangi yolla çözebilirim. Oyuna giriş, çıkış bağlantılarıyla ilgili bir düzenleme yaptığımı da hatırlamıyorum.
Sadece debug modda mı giriş yapmıyor

Sadece debug modda mı giriş yapmıyor

Hayır hiçbir modda giriş yapmıyor.

MySQL bağlanabiliyorum, sunucu ve pack tarafında syserr yok. %100 Client source tarafında yaptığım küçük bir değişiklik yüzünden. Yaptığım değişikliği unuttum ve yedek almayı da unutmuştum. Yapılan değişiklik sonrası yedekleme yapmışım test etmeden. Büyük bir acemilik söz konusu.

MySQL bağlanabiliyorum, sunucu ve pack tarafında syserr yok. %100 Client source tarafında yaptığım küçük bir değişiklik yüzünden. Yaptığım değişikliği unuttum ve yedek almayı da unutmuştum. Yapılan değişiklik sonrası yedekleme yapmışım test etmeden. Büyük bir acemilik söz konusu.
Git kullanmak için sonsuz nedenden biri

PythonNetworkStream.cpp
PythonNetworkStreamPhaseLogin.cpp
PythonNetworkStreamPhaseGame.cpp
PythonNetworkStreamPhaseHandShake.cpp

İlk aklıma bu dosyalar geldi. Eğer bunlardan bir değişiklik yaptığını düşünüyorsan kontrol edip karşılaştırma yapabilirsin. Eğer phase verileriyle ilgili bir değişiklik yaptıysan ondanda logine geçmiyor olabilir. Ayrıca server tarafındaki syslog dosyalarını da kontrol edebilirsin. Belki bir ipucu vardır.

Github

Versiyon kontrol sistemi. Yaptığınız her değişikliğe başlık verip istediğiniz değişikliği istediğiniz zaman geri alabilmenize imkan sağlar. Daha bir çok müthiş özelliği de var.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Ben git olarak GitHub kullanıyorum, en çok kullanılan git sistemi bu ve masaüstü uygulaması olduğu için bütün işleri aşırı kolaylaştırıyor. Ama offline bile kullanabilirsiniz illaki bir Git sitesini kullanmanıza gerek yok. Örnek olarak benim server src git'imden bir görüntü bırakayım.

Ayrıca kaynak kodlarınız GitHub buluta yedeklendiği için bilgisayarınız havaya uçsa bile kaldığınız yerden geliştirmeye devam edebilirsiniz.

1714563059459.png

Versiyon kontrol sistemi. Yaptığınız her değişikliğe başlık verip istediğiniz değişikliği istediğiniz zaman geri alabilmenize imkan sağlar. Daha bir çok müthiş özelliği de var.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Ben git olarak GitHub kullanıyorum, en çok kullanılan git sistemi bu ve masaüstü uygulaması olduğu için bütün işleri aşırı kolaylaştırıyor. Ama offline bile kullanabilirsiniz illaki bir Git sitesini kullanmanıza gerek yok. Örnek olarak benim server src git'imden bir görüntü bırakayım.

Ayrıca kaynak kodlarınız GitHub buluta yedeklendiği için bilgisayarınız havaya uçsa bile kaldığınız yerden geliştirmeye devam edebilirsiniz.

16718 eklentisini görüntüle

Umarım hatayı çözebilirim. Bu büyük bir nimetmiş.

Geri