10 Kasım Ulu önder Atatürk

Enver A

Marjinx
Emekli Üye
Ticaret Puanı
0
8Qrg5V.jpg

Mustafa Kemaller ölmez, rahat uyu paşam.

10 Kasımda ben üzgünüm neden? Çünkü bizden ayrıldı Atatürk’üm, bizden kalbimiz kırık gönlümüz buruk çünkü bizden ayrıldı en güzel varlık.

10 Kasım Ata’nın öldüğü gün değil, yeniden kalbimizde doğduğu gündür.

Bazı insanlar vardır. Öldükleri zaman bile yaptıkları şeyler nesiller boyunca devam eder. Buda bir insanın öldüğünü değil, düşüncelerini, hayata bakış açısını haylen yaşamamızdır. Atatürk'te bu insanlardan birisiydi. Değerli birçok sanatçımız bile ölmesine rağmen yazıları, tiyatroları, filmleri hep aramızda kalacak.

Atatürk'ü ölen diğer sanatçılarımızdan ayıran bir özellik daha var. Cumhuriyet'i kuran ulu önder Atatürk. 92. Yılını dolduran Cumhuriyet 1 asır boyunca Atatürk'ü hep kalbimizde yaşatacak. Atatürk'e layık bir vatandaş olmak için Cumhuriyet'i, laikliği, eğitimi benimsememiz gerekiyor. Atatürk'ün sadece resimlerini asıp aa ben Atatürk'ü çok seviyorum demekle olmaz. Onun söylediği gençliğe hitabeye uygun yaşamaktır. Atatürk'ün bize bıraktığı manevi şeyleri. Cumhuriyet, laiklik, kadın ve erkek eşitliği vb. değerini bilip bunları yıkmaya çalışanlara karşı siper olmaktır.

Atatürk için öldü demiyecem çünkü o hep kalbimizde, o Cumhuriyet'imizle beraber yaşıyor.

Geri