Yerel Seçim 2024

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Mesaj
11.528
Çözümler
548
Beğeni
12.148
Puan
5.864
31 Mart 2024 yerel seçimlerine son hafta kalmışken oy kullanacak vatandaşlarımızın bu son aşamada yanıltıcı bilgilerden kendilerini nasıl koruyacağını anlatacağım.

Bu seçimde ney oylanacak?
Yerel seçimlerde yaşadığınız yerin yetkililerini seçeceksiniz. Bunlar sırayla şöyledir;
Muhtar, İlçe Bedeliye Başkanlığı, İl / Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeleri

Kısacası bir zarfa 4 tane oy atacağız. Seçime girmeden önce bölgenizde adayların kimler olduğunu ve hangisinin bölgenize daha iyi hizmet edeceğini belirlemeniz gerekiyor.

Seçmen kararları?
Çoğu araştırmalar kararsız seçmenlerin asıl kararlarını seçime son haftalarda verdiği gözlemlenmiştir. Bu yüzden son haftalarda siyasi propaganda daha yoğun olur. Ülkemizde maalesef siyasetin etik ilkelere göre yapılmadığı göz önüne alınca taraftarlar birbirlerine iftira kampanyaları yürütebiliyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurunca son haftalarda algılara maruz kalmamak için neler yapmalıyız?

- Kaynağı belirsiz haberlere itibar etmeyin.
- Sevdiğiniz, takip ettiğiniz fenomen kişilerin sözlerine itibar etmeyin. (Maalesef çoğu ekmeğinde)
- Seçim dönemlerinde bazı isimler elimde belgeler var diyerek halkı infiale düşürecek algılar yapabiliyor. Bu isimlere itibar etmeyin.
- Türkiye’de insanlar ortalama 7 saatini internette geçiriyor. Bunun büyük çoğunluğu sosyal medya siteleri olduğunu ele alırsak sosyal medyada sizlerin duygularınıza (din, vatan, tarihi kahramanlar, şehit, asker üzerinden, infiale sebep olan olaylar) dokunarak manipülasyon yapmak isteyenler olacaktır. Bu tarz gönderilere itibar etmeyin.
- Kadın ve hayvan haklarını savunuyoruz adı altında kendi siyasi ideolojilerini empoze eden sayfalardan uzak durun.
- Toplumda infiale sebep olan olaylar üzerinden insanlar üzerinde korku imparatorluğu kurma niyeti olan sayfalardan uzak durun. Bu sayfalar sorunların çözümü yerine sorunların devam etmesini ve toplumun kutuplaşmasını isterler.


Yakın geçmişte izlediğim şu video sizlere sosyal medyadaki manipülasyonlar konusunda daha net bilgi verecektir.


Bu içerik bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen yorum yaparken siyaset yapmamaya dikkat edelim. Sitemizde siyasi konuları konuşmak yasaktır.
 
Konu çok faydalı olmuş öncelikle elinize sağlık. Seçim zamanı geldiğinde yakın çevremden; bu nasılsa belediye seçimi. Önemli değil, asıl önemli olan cumhurbaşkanlığı seçimi gibi cümleler duyuyorum. Öncelikle yaşam standartlarımız ve refah seviyemiz gereği de belediyeciliğin önemi bir hayli yüksektir. Bu konuda rehavete kapılmadan tercih yapılmalıdır, aksi halde bu süreç önemini bir hayli yitirecektir.
 
sitede siyaset yasak mıı boşa mı mezun olduk konuşmayacaksak :D
 
Kesin olmayan sonuçlara göre sonuçlar şu şekildedir. 1977 yılından bu yana ilk defa CHP birinci parti oldu. İttifakların olduğu düzende tek başına girdiği için bu büyük bir başarı sayılabilir. Sonuçlar hepimizin adına hayırlı olmasını dilerim. Seçim süreci sonlandığı için konuyu kilitliyorum.

Yerel seçim 2024 belediye başkanlığı sonuçları.jpeg

Yerel seçim 2024 belediye meclis üyeliği sonuçları.jpeg


Görsel kaynağı:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
 
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri
Üst