Yazılımcı Atasözleri

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Buraya torunlarımız için milyonlarca yazılımcı sözü eklemeliyiz. Ben bir kaç tane yazılımcı sözünü paylaşacağım,

Programlama, bisiklete binmek gibidir; asla unutulmaz, yanlızca pratik gerektirir.

"el elin kodunu türkü çağıra çağıra debug edermiş",

"stajyer scriptini windows'um diye severmiş"

"kodlaya kodlaya göl olur"

"gerçek programcı çay makinesini bile kodlayabilir.."

""bilgisayar bilimlerinin bilgisayarlarla alakası, astronominin teleskopla alakasından fazla değildir."
- edsger dijkstra"

"eğer c++ dilinin gereğinden fazla kamaşık olmadığını düşünüyorsanız bana ' protected abstract virtual base pure virtual private destructor' ın ne ol olduğunu söyleyin " tom cargill, c++ journal 1990

"40 katır mı 40 satır mı?"
"yazılım zor iş!"

""gençlere nasihat verirken çok dikkatli olmalıyız, bazen dikkate alırlar" - edsger w. djikstra"

"don't fix it if it is not broken"

"o kod c# kodu, bu kod java kodu, peki bu kodu kim kodu..."

"Bir resim bin kelimeye bedeldir. (ve bu yüzden yüklemesi bin kat daha uzun sürer!)" Eric Tilton

derviş d = new derviş();
d.zikir = d.fikir;

try
{

oldugungibigorun();

} catch(oldugumgibigorunemedimexception e) {

gorundugungibiol();

}

ctrl+c
ctrl+v

sakla samanı gelir zamanı

while(pehlivan.getstatus().equals("yenilen") ) {
gures();
}

"en iyi kod, yazmadığınız koddur " ...

"Çalışıyorsa elleme"

"Düzenli yedek , Al "

Burada paylaşılan bütün atasözleri yazilim sözlük tarafından paylaşılmıştır. Ben bir kaç örnek için başka kaynaktan yazılım sözü ekledim. Eğer sizinde aklınızda yazılım sözü varsa konu altına yorum yapıp belirtebilirsiniz..

Örnek: "Sakla zamanı gelir zamanı" atasözünü, yazılım sözüne çevirmek için "ctrl+c ctrl+v sakla samanı gelir zamanı" Bu şekilde yaratıcı sözler bulup paylaşabilirsiniz..

7 sene sonra bu konunun güncellendiğini görmek gözümü yaşarttı. :D
Yazdığınız her iki sözde güzelmiş.
:disney-is-frozen23: :disney-is-frozen29:

"sen developer ben developer çok çalışırsak oluruz cooper " bu da benim sözüm :D konuyu görür görmez sallayasım geldi bu çıktı ama tutar söyleyeyim

Geri