Çözüldü xmas komutlarının oyuna girip çıkınca sıfırlanması

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

hasanmacit

dc: hasanmacit
Moderatör
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
3
oyun seçeneklerine gece, karlı zemin ve kar yağışı eklemiştim. oyun seçeneklerinden aktif ettiğimde bir şey olmadığını farkettim. xmas komutuyla her şeyi düzelttim. xmas komutu yazınca gece gündüz kar yağışı felan düzeldi. fakat oyuna giriş çıkış yapınca bu ayarlar sıfırlanıyor. @Kaiser e test ettirdim onda böyle bir sorun olmadığını farkettim. şimdi sorum şu ben windows altyapı kullandığım için mi böyle sıfırlanıyor acaba yoksa başka bir şey mi var? sourceler mainline olduğu için bir şeyler mi ayarlamak lazım onu bilmiyorum. loglarda ya da syserrde değişik bir şey yok. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Çözüm
Bugün oyun ayarlarını incelemem gerekti, çalışırken bu sorun aklıma geldi. Deneyeyim dedim, benim dosyalarda da aynı sorun varmış.
Aslında sorun, sadece mantık hatası. Sunucuda default bi müzik ismi var sanırım, çünkü clientSRC'yi kurcaladığımda GetFieldMusicFileName fonksiyonu varken SetFieldMusicFileName yoktu. Setter metod olmadığına göre default bi değer kullanılıyor her zaman.
Koddaki mantık hatası ise şu, GetFieldMusicFileName fonksiyonu boş döndürmezse standart tema müziğini çalacak. Zaten default müzik ismi her zaman var olduğu için hiç boş dönmüyor ve dolayısıyla diğer kontrole hiç girmediği için de sürekli tema müziği çalıyor.
Yapılması gereken sadece kontrol sıralamasını değiştirmek.
game.py
Kod:
...
Bugün oyun ayarlarını incelemem gerekti, çalışırken bu sorun aklıma geldi. Deneyeyim dedim, benim dosyalarda da aynı sorun varmış.
Aslında sorun, sadece mantık hatası. Sunucuda default bi müzik ismi var sanırım, çünkü clientSRC'yi kurcaladığımda GetFieldMusicFileName fonksiyonu varken SetFieldMusicFileName yoktu. Setter metod olmadığına göre default bi değer kullanılıyor her zaman.
Koddaki mantık hatası ise şu, GetFieldMusicFileName fonksiyonu boş döndürmezse standart tema müziğini çalacak. Zaten default müzik ismi her zaman var olduğu için hiç boş dönmüyor ve dolayısıyla diğer kontrole hiç girmediği için de sürekli tema müziği çalıyor.
Yapılması gereken sadece kontrol sıralamasını değiştirmek.
game.py
Kod:
        netFieldMusicFileName = net.GetFieldMusicFileName()
        if netFieldMusicFileName:
            snd.FadeInMusic("BGM/" + netFieldMusicFileName)
        elif musicInfo.fieldMusic != "":
            snd.FadeInMusic("BGM/" + musicInfo.fieldMusic)
Değiştir:
Kod:
        netFieldMusicFileName = net.GetFieldMusicFileName()
        if musicInfo.fieldMusic != "":
            snd.FadeInMusic("BGM/" + musicInfo.fieldMusic)
        elif netFieldMusicFileName:
            snd.FadeInMusic("BGM/" + netFieldMusicFileName)

Çözüm
şuan bunu deneyemeyeceğim ne yazık ki :D çünkü bu dosyalar 2-3 kez sıfırlandı bir daha da test etmedim. şuan da bilgisayarda dosyalar yok :D ama deneyen biri bilgilendirirse ona da karışmam. çözüm bu mu değil mi bilmediğim için doğrulayamıyorum ne yazık ki ama sende çözüldüyse herkeste çözüleceği için çözümü verdim. sorunu çözülmeyen arkadaşlar konuyu raporlayabilirler.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri