Xenforo Seo ( Arama Motoru Optimizasyonu )

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Xenforo Kurulumdan sonra genel SEO ayarlar

XF SEO AYARI.

seoqp.png

Xenforo Seo arama motoru optimizasyonu

Xenforo forum scriptini kurduktan sonra seo yani türkçe olarak arama motoru optimizasyonu yaparak daha sağlıklı bir site yapılabilir. Xenforo lisans aldığımızda seo özelliği zaten forum sisteminde mevcuttur yani bir vbulletin lisans + vbseo aldığımızda ücret xenforo ya göre 3 kat fazla diyebiliriz onun için her zaman xenforo scriptini öneririm buna ek olarak görünüm ve ajax vs özellikleri ile her zaman bir adım önce bir script emin olabilirsiniz bir kaç yıl sonra vbulletin kadar kullanılacaktır su an ülkemizde fazla kullanan yok ama bir kaç yıl sonra artacaktır.

Neyse biz konumuza gelelim Xenforo seo ayarı ;

Siteadı.com/admin adresinden admin paneline girelim ; Seçenekler
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Bu ayar grubunda link yapısını ve içerik gösterim seçeneklerini düzenleyebilirsiniz.

Adlı bölüm sitenin link yapışı içerik gösterimi ayarını içerir.

Dost URL Kullan seçeneğini aktif ediyoruz bu özelliği kullanabilmek için sunucuda mod_rewrite modülü etkin olmalı, buna uygun bir .htaccess dosyası da web alanınızda bulunmalıdır.

Dost url kullan seçeneğini aktif ettikten sonra Internal Server Error hatası alırsanız sitenizin ana dizinine .htaccess dosyası atınız sorun düzelecektir.

Konu Başlıklarını Linklere Uygula bunu da aktif ediyoruz konu başlıklarını linklere uygulayarak url yapısı googleye uygun hale gelir.

Misafirlere İmzaları Görüntüleme bu seçenek sitenizin performans ayarı ile ilgilidir bildiğiniz gibi site açılış hızı da seo için etkilidir bunu da işaretleyin.

tam-boyut

internette baya araştırdım bu bilgileri sonunda buldum teşekkürler.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Geri