WEB GELİŞTİRİCİSİ OLMANIN ADIMLARI

EsatOfficial

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba Arkadaslar bu Konuda
Web Geliştiricisi Olmanın Adımlarını incelıyor olacagız.

BİR GELİŞTİRME UZMANLIĞI SEÇİN
Bir web sitesinin her bir öğesi başka bir şeyle bağlantılıdır ve başarılı bir web sitesi oluşturmak karmaşık bir iştir. Özel işlerine bağlı olarak, web geliştiricileri çeşitli yazılım programlarını (örn. JavaScript çerçeveleri, sürüm kontrolü, CSS) kullanma konusunda yetkin olacak ve yalnızca rollerini karakterize eden özel bilgiye sahip olmayacak, aynı zamanda süreci bir bütün olarak anlayacaklardır. . Başlamadan önce, gelecekteki eğitim ve öğretim için sahneyi en iyi şekilde hazırlamak için kullanıcı arayüzü tasarımı, mobil uygulama geliştirme veya ön uç geliştirme gibi ilginç görünen web geliştirme çalışmasının türünü anlamak akıllıca olacaktır.

1*aBiTrlX_FBSAaht89MoL-Q.png

EĞİTİM ALMAK

Web geliştirmede kariyerler için belirli bir derece veya eğitim yolu yoktur ve resmi bir eğitim olsun veya olmasın bir web geliştiricisi olmak mümkündür. Kodlama dillerini bağımsız olarak öğrenmek kesinlikle mümkün olsa da, web geliştirmede kodlamadan çok daha fazlası vardır. Kodlama becerilerini daha geniş bir bağlamda uygulayabilen bireyler bir avantaja sahip olabilir ve bu, resmi bir eğitimin potansiyel geliştiricilerin web geliştirme ilkeleri ve uygulamaları hakkında temel bilgi edinmelerine yardımcı olabileceği, onları proje yönetimine ve problem çözme gerektiren durumlara maruz bırakmasına ve teşvik etmesine yardımcı olabilir. kritik düşünce.
Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, bir ön lisans derecesi, istihdam için en yaygın asgari eğitim şartıdır. Bununla birlikte, Robert Half Technology, bilgisayar bilimleri veya ilgili bir alanda bir lisans derecesinin geleneksel olarak kariyer gelişimi için gerekli olduğunu belirtiyor. Daha yakın zamanlarda, Kod Akademisi ve Uygulama Akademisi gibi kodlama eğitim kampları, öğrencilerin istihdam şanslarını artırabilecek kariyere özel kodlama becerileri kazanmaları için kısa vadeli, yoğun eğitim seçenekleri olarak ortaya çıktı.

TEKNİK BECERİLER GELİŞTİRİN
Organize bir eğitimle gelen gerçek avantajlara rağmen, web geliştirme, istihdam fırsatları söz konusu olduğunda somut becerilerin eğitimi gölgede bırakabileceği bir alandır. Şirketler, üretebilen çalışanlar ister ve bir şeyin nasıl veya nerede öğrenildiği, onu yapabilmekten sonra ikincildir. Potansiyel web geliştiricileri, üç temel programlama bileşeninde uzmanlığa sahip olmalıdır: HTML, CSS ve JavaScript. Ayrıca Backbone, Bootstrap ve Foundation gibi CSS ve CSS çerçevelerini de öğrenmelidirler. Son olarak, uygulamalar oluşturmak için geliştiricilerin Ruby, Java, PHP gibi arka uç dilleri ve Oracle ve SQL Server gibi araçlar konusunda uzman olması gerekir.

KODLAMA BECERİLERİNİZİ GELİŞTİRİN
Web geliştiricileri yaparak öğrenirler. Bir Github hesabı oluşturun ve kodu siteye gönderin. Aktif bir Github profili, özgeçmiş yığınları arasında arama yapan işverenlerin dikkatini çekebilir ve yalnızca bir adayın programlama sorunlarını çözmek için ne yaptığını değil, aynı zamanda bu çözümlerin arkasındaki düşünce ve stratejileri de gösterir. Kodlama pratiği yapmak ve Git'i kullanmaya alışmak, geliştiricileri bir ekibin parçası olarak çalışmaya ve karmaşık site ve uygulama yapılarını yönetmeye hazırlar.

1*aBiTrlX_FBSAaht89MoL-Q.png

ÇEVRİMİÇİ PORTFÖY BAŞLATIN
İşverenler, başarılı site ve uygulama derlemelerinin güncel örnekleri gibi sonuçları görmek isterler. Bir portföy ile, geliştiriciler yeni teknolojileri ve araçları test edebilir, ayrıca kodlama yeteneklerini ve teknik yeteneklerini gösterebilir. Göze çarpan portföyler, adayların bu önemli ilk engeli aşmalarına yardımcı olabilir: bir iş görüşmesi yapmak.

Geri