Uzaktan Eğitim Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Covid-19 salgını nedeniyle okullar 2019-2020 2. döneminde tatil edildi ve uzaktan eğitime geçildi. Fakat işler planladığı gibi gitmediği için bir sürü aksaklıklar oldu. Şuan ise vaka sayıları arttığı için uzaktan eğitime devam edilmesi dillendiriliyor. Fakat uzaktan eğitime karşı çıkanlarda var. Her iki tarafın gerekçelerini dinlediğimde haklı bulduğum noktalar var.

Sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nelerdir?

Bana kalırsa uzaktan eğitim de çözüm olmuyor. Umursanmıyor çünkü. Bu da çabaların boşa çıkması demek.
Bence bu sene öğrencileri otomatik olarak sınıf geçirmeleri, üniversiteye hazırlık için de kendi hallerine bırakmak en doğrusu. Çünkü iki türlü de olmuyor. Yüz yüze eğitim zaten imkansız, uzaktan eğitime de ilgi yok.. Öğrencinin sadece sınıfını atlatıp ders çalışma konusunda kendi haline bırakmak gerek.
Tabi bu söylediğim Lise ve altı için geçerli.

Üniversiteler de durum biraz farklı olduğu için her halükarda uzaktan eğitim ile de iş görülebiliyor.

Bence lise ve üniversite öğrencileri uzaktan eğitimi bir şekilde yapabilir ama okula daha yeni başlamış olan mini mini birler, çalışkan ikiler tembel üçler uzaktan eğitimi tek başına yürümez. :/ Zaten bu ilk 3 sınıf okuma ve yazmayı öğrenmek ile başlıyor. 4 ve sonrasında bilimsel dersler ekleniyor.

Uzaktan eğitim gerekli bir durum. Üniversite öğrencilerinin %90'ı , anne,babalarının evinde rahat edemedikleri için uzaktan eğitime karşı çıkıyorlar. Zira, üniversiteye diye gelip, bir kere bile okula uğramayan gelse bile kantinde langırt oynuyayım, kahvede batak çevireyim, nargile yapıp omegle'de takılayım diyen adam dolu. Bu tipler istedikleri üniversite hayatını yaşayamadıkları için ağlıyorlar şuanda. Bir tuvaleti öğrenci evinde tanımadıkları 10 kişi ile paylaşıp," 2.hafta annemin yemeklerini özledim" diyip memleketine dönüp sevdiklerine geçirip onların ölümlerini izleyince ben göreceğim herkesi.

Geri