Çözüldü Test_Server kapattım gmlik gelmiyor?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SadClowN

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,
Şimdi ch1 ch2 ch3 ch4 ch99 dosyalarının içindeki config dosyasını açıp TEST_SERVER 1 yazan yeri 0 olarak değiştirdim ve servere girdiğimde gm liğim gitmişti tabi ben kendime navicattan yazmıştım ayrıyetten.
Şimdi neden kaynaklanıyor olabilir bu durum 1.30 saat geçti hala kesin bir sonuca varamadım size danışmak istedim buyrun config içeriği
CONFIG:
VIEW_RANGE: 10000
PASSES_PER_SEC: 25
SAVE_EVENT_SECOND_CYCLE: 180
PING_EVENT_SECOND_CYCLE: 180
DB_ADDR: 127.0.0.1
COMMON_SQL: 127.0.0.1 mt2 mt2 common 3306
LOG_SQL: 127.0.0.1 mt2 mt2 log 3306
TEST_SERVER: 0
ADMINPAGE_IP1: 192.168.1.100
ADMINPAGE_PASSWORD: 58948HG83H4G8H84G
MAX_LEVEL: 120
CHANGE_ATTR_TIME_LIMIT: 0
EMOTION_MASK_REQUIRE: 0
PRISM_ITEM_REQUIRE: 0
SHOP_PRICE_3X_TAX: 0
GLOBAL_SHOUT: 1
ITEM_COUNT_LIMIT: 250
STATUS_POINT_GET_LEVEL_LIMIT: 120
STATUS_POINT_SET_MAX_VALUE: 90
SHOUT_LIMIT_LEVEL: 15
DB_LOG_LEVEL: 1
EMPIRE_LANGUAGE_CHECK: 0
PLAYER_SQL: 127.0.0.1 mt2 mt2 player 3306
HOSTNAME: srv1-ch1-core1
CHANNEL: 1
MAP_ALLOW: 1 21 41 3 23 43 4 24 44 5 25 45 108 109 112
PORT: 30003
P2P_PORT: 30004
DB_PORT: 30000

Serverim locahost değildir sunucudan alınmıştır.
Acaba ona göre başka bir ayarmı yapmak gerekiyor.

Çözüm
Burada 2 sayfa konuştuk ettik ancak sorunun nedeni çok basitmiş.
Uzaktan bağlanıp filesi inceledik. Kodlarda bir sorun göremediğim için veritabanını incelemek istedim ve o zaman fark ettim. :)
Karakter ismini çok uzun yapmış. gmlist'e ekleyince karakter sınırına dayandığı için oyuncu hesabını tanıyamamış. Çözüm olarak karakter adını azalttık. [TeknisyeN]SadClowN yazıyordu. Bu da oyundaki karakter adı limitini aşıyordu.
Eklediğiniz kodlar Marty'nin kodları, çünkü 2018 yılında marty'den dosyaları almıştım projemde kullanmak için. Hatta şuan 64bit üzerinde güncellemeler yayınlıyor. Halen güncel halinin satışını gerçekleştiriyor. Sitesi:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Her neyse madem warez oldu mecburen bu filesle ilgili gelen sorulara yanıt vermemiz gerekecek. Normalde eğer kendisinden satın alsaydınız TEST_SERVER varsayılan olarak False şeklinde ayarlı gelirdi. Çünkü bunu açık halde oyunu açarsanız her önüne gelen GM komutlarını yazar. Bence en iyisi neden o kısımı True olarak ayarlandığını filesi paylaşan arkadaşa sorabilirsiniz. Normal şartlarda TEST_SERVER kapalıyken gmlist'e ekli olanların GM olması lazım. GM eklerken ip tanımlayın birde.

Bu filesi birden fazla kişi geliştirmeye başladı o yüzden test_server açık bırakmış olabilirler.

Marty'nin kodları, çünkü 2018 yılında marty'den dosyaları almıştım projemde kullanmak için. Hatta şuan 64bit üzerinde güncellemeler yayınlıyor. Halen güncel halinin satışını gerçekleştiriyor. Sitesi:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Her neyse madem warez oldu mecburen bu filesle ilgili gelen sorulara yanıt vermemiz gerekecek. Normalde eğer kendisinden satın alsaydınız TEST_SERVER varsayılan olarak False şeklinde ayarlı gelirdi. Çünkü bunu açık halde oyunu açarsanız her önüne gelen GM komutlarını yazar. Bence en iyisi neden o kısımı True olarak ayarlandığını filesi paylaşan arkadaşa sorabilirsiniz. Normal şartlarda TEST_SERVER kapalıyken gmlist'e ekli olanların GM olması lazım. GM eklerken ip tanımlayın birde.
Yok asıl mevzu test server 0 iken yöneticilerinde gm olamaması ben serveri açtıktan sonra zaten test server 0 yapacağım ama bu sefer bende gm olamayacağım :D

Bu filesi birden fazla kişi geliştirmeye başladı o yüzden test_server açık bırakmış olabilirler.
Anladım, ancak onun o şekilde bırakılması doğru olmamış bence. Bilmeyen birisi kullanınca sıkıntı çıkabilirdi. :)

Yok asıl mevzu test server 0 iken yöneticilerinde gm olamaması ben serveri açtıktan sonra zaten test server 0 yapacağım ama bu sefer bende gm olamayacağım :D
char.cpp'de ENABLE_GM_FLAG_IF_TEST_SERVER bu tanımlı mı?

Merak etim şimdi. Source kısmında farklı bir altyapı mı kullanılmış. Anydesk gönderebilir misiniz? Gelip bi inceleyelim.

Burada 2 sayfa konuştuk ettik ancak sorunun nedeni çok basitmiş.
Uzaktan bağlanıp filesi inceledik. Kodlarda bir sorun göremediğim için veritabanını incelemek istedim ve o zaman fark ettim. :)
Karakter ismini çok uzun yapmış. gmlist'e ekleyince karakter sınırına dayandığı için oyuncu hesabını tanıyamamış. Çözüm olarak karakter adını azalttık. [TeknisyeN]SadClowN yazıyordu. Bu da oyundaki karakter adı limitini aşıyordu.

Çözüm
ScreenHunter_1.jpg

Tekrardan saygılar hocam teşekkür ederim :D
Biraz şaka gibi konu oldu konu çok başka yerlere gitti ama neyse sağlık olsun be hocam :D

Limitlerini aşan bir ismi oraya nasıl yazdınız bildiğim kadarıyla tabloda ayarlı olan limiti geçemiyorsun :D

Bende böyle bir şeyin gözden kaçacağına hiç ihtimal vermediğim için acaba düşündüm bilerek mi test server açık şekilde paylaşıldı diye ancak iyiki uzaktan bağlanmışım. Çok garip olmuş.

Limitlerini aşan bir ismi oraya nasıl yazdınız bildiğim kadarıyla tabloda ayarlı olan limiti geçemiyorsun :D
Player tablosunda limit yoktu. Gmlist'te vardı. O yüzden öyle olmuş. :D
İşin özeti verileri eklerken kontrol etmek gerekiyor ;)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri