Steam’dan Epic Games‘e Dava

LikapaTR

I LIKE TO BAN
Site yetkilisi
Admin
Geliştirici
Ticaret Puanı
0
Epic Games’in GTA V oyununu ücretsiz dağıtmasının üzerine forumlarda ve oyun platformlarında ücretini ödeyerek GTA V i satın alan kullanıcılar isyan etti , tepkilerini sert bir şekilde dile getirmelerinin ardından, Steam’ın GTA V’i dağıtan firmaya ( Epic Games) dava dilekçesi oluşturma hazırlığında olduğuna dair haberler Reddit’te yayıldı. Haberin doğruluğu kesinlik kazanmadı fakat önümüzdeki günlerde bu iki platform arasında yasal yollardan çekişmeler olacağı öngörülüyor...

37722879-9630-4544-87D0-7E10DF1A234E.png

Kaynakça;
Reddit
Teknopad
ForumSteam

Haber:LikapaTR

Bu davadan bi sonuç çıkacağını sanmıyorum. Zaten epicgames kafasına göre oyunu bedava dağıtamaz. Dağıtımcı şirket ile anlaşarak yapmıştır. Mesela ben assasin's creed 4'ü satın almıştım ve aylar sonra steam'da ücretsiz dağıtıldı. Bende şimdi gidip steam'a dava mı açmam mı gerekiyor.

İki platform arasında ciddi bi rekabet olduğundan dolayı bu tür olayları bahane ettiklerini düşünüyorum.

Katılıyorum.
Aynı şekilde bende zamanında Origin'den Battlefield 3 satın almıştım, bir kaç ay sonrasında bedava oldu. Ortada hiçbir suç yok, zorlama veya dolandırma gibi bir durum söz konusu değil. Paran çok değerliyse alma o zaman bekle 3-5 sene bedava olunca al. İstiyorlar ki oyun yapımcıları,dağıtıcıları vs. hiç ekmek yemesin..
Bu işler böyle yürüyor yıllardır. Mesela Windows XP lisanslı olarak ücretli satılıyordu ve tam destek vardı, akabinde Windows Vista ve Windows 7 de aynı şekilde, ancak şimdi Microsoft tarafından çöpe atıldılar. Böyle davalardan sonuç çıkacak olsaydı bu verdiğim örnekten sonra Microsoft'un kendisi de çöp olmuştu çoktan :D

Geri