Yardım Python fonksiyonları kullanarak chatteki yazılara ulaşma

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

xedeer

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Oyun içerisinde chatte yazılmış olan yazılara ulaşmak için günlerdir denemeler yaptım ancak envanterdeki bir itemin verilerine ulaşmak gibi hazır bir fonksiyonu olmadığını anladım. Daha önce bu konu ile ilgilenmiş birisi yardımcı olabilir mi?

hayır aslında istediğim çok basit. Örneğin chatte en son "s.a" yazıldı ve ben buna erişerek bir değişkene atadım değişkenin adı da "yazi" olsun bu değişkeni chat.AppendChat(7,str(yazi)) şeklinde kullanabilmeliyim

hayır aslında istediğim çok basit. Örneğin chatte en son "s.a" yazıldı ve ben buna erişerek bir değişkene atadım değişkenin adı da "yazi" olsun bu değişkeni chat.AppendChat(7,str(yazi)) şeklinde kullanabilmeliyim
Chatte en son yazılan yazıyı otomatik bulup bir değişkenin içerisine atayacaksın ve bunu örneğin sadece gmnin kullanabileceği oyun içinde bir fonksiyon olarak tanımlayıp onu /ornek_fonksiyon gibi butona yazdırıp en son oyuncunun yazdığı yazıyı butona bastığında gm için tekrar edecek ve bu yazı oyuncuların yazdığı son yoruma kadar değişiklik gösterecek sürekli olarak ? (ne yazdıysa artık en son oyuncu)

uiChat.py de yazılan mesajlar sanırım text isimli değişken ile saklanıp kullanılıyordu. Yani senin vereceğin örnekten gidecek olursak;

yazi = text
chat.AppendChat(1,str(yazi))

Şeklinde deneyebilirsin ama bir ihtimal str kısmında hata verebilir çünkü text değişkeni src den geliyor ve sayıları da içinde barındırıyor. Dolayısıyla str ile çakışabilir.
Ayrıca bu verdiğim sadece yazılanı çekmek için küçük bir fikirdi. Saklama ve sıfırlama gibi işlemler için kodu uzatmak gerekiyor onu da kullanım alanına göre kendin yapabilirsin eğer bilgin varsa. Bende PC yok ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.

Bizim gönderdiğimiz yazıya erişmekte sorun yok. Erişemediğim başkasının gönderdiği yazı yani ChatLogWindow olarak geçen yerde akan chat penceresindeki yazılardan herhangi biri

Bizim gönderdiğimiz yazıya erişmekte sorun yok. Erişemediğim başkasının gönderdiği yazı yani ChatLogWindow olarak geçen yerde akan chat penceresindeki yazılardan herhangi biri
O zaman denildiği gibi temp içinden çekmeyi deneyebilirsin kodlara bakarak. Veya offline PM sistemini chate uyarlayarak da manuel olarak o chat yazılarını belirli bir süreliğine saklayıp içinden rastgele bir tanesini çağırabilirsin, süre sonunda saklanan dosyayı sıfırlatırsın.

oyuncuların ve özellikle gmlerin chatte yazdıklarını kayıt eden log sistemi vardı. navicatta mysql tablosuna kayıt ediyordu. bu sistemi incelediniz mi

Geri