PvPremote

Legandalith

Üye
Üye
PvPremote: Bugün, şimdilik sadece karakter bilgilerini çeken fakat geliştirdikçe tam teşekküllü(?) bir admin yönetim uygulaması olmasını umduğum bir programı paylaşmak istiyorum.

Ara ara, zaman buldukça geliştirmeye devam ediyordum. Özellikle itemleri gösterme konusunda çok zorlandığımı söylemeliyim. Şuanda sadece bir karakter arayıp onun bilgilerini çektiren ve onun giyili olduğu eşyaları gösteren bir sistem. Daha eklenecek bir çok şey var. Ve tasarım şuan yazılım geliştirme sürecinde olduğu için pek dikkat etmediğimi söylemek isterim. Yani kısacası neyi nereye koyduğuma pek dikkat etmedim.

Şuan "remote" kısmında pek bir olayı olmasa da bir sonraki güncellememde remote kısmına biraz daha fazla yoğunlaşıcam.

Bu konuyu açma sebebim kendim için bir günlük misali kayıtlarda kalması hem de sizin "şunu da eklesen/yapsan güzel olur" fikirlerini duymak istediğim için.

Konu sürekli güncellenecektir.

C#:
mysql bağlantısını direkt form yüklenirken bağlanması yapıldı
player.player tablosundan genel oyuncu bilgileri çekildi
vocation/class konusunda sayı yerine isimleri yazıldı
item bilgileri çekildi/gösterimi yapıldı
[bug] item gösterimi yapıldığında eğer önce eşyalı daha sonra eşyası olmayan bir karakteri arattığımızda eşyaların, eşyası olmayan karakterlerin üzerinde görünmesine yol açan bir bug çözüldü

Hocam gerçekten harika envanter gösterimi olsun, envanterin üzerine gelince örnek zırhın bize hangi zırh olduğunun ismini verebilir mi tooltip olarak.

Hocam gerçekten harika envanter gösterimi olsun, envanterin üzerine gelince örnek zırhın bize hangi zırh olduğunun ismini verebilir mi tooltip olarak.
Değerli yorumun için teşekkür ederim, aslında envanterin aşağısındaki listbox onun için konmuştu, başta tooltip değilde listbox üzerinden denemeler yapıyordum. Şuan bir sorun var sadece efsun1i çekiyor ama sıradaki yapacağım şey zaten bu,
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Efsunlar Eklendi:

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
< Gif

Şuan bu projeye C# dilinde Windows Form'dan mı devam etsem yoksa bu projeyi Python Flask üzerinden mi başlasam karar veremedim. Bu kafa karışıklığımdan dolayı projeye olan motivasyonum biraz düştü. Ya buradan bu projeye devam edeceğim ya da direkt Metin2 için Python dilinde Flask frameworkuyle hem kullanıcı için hem de admin panelini kapsayan sıfırdan bir web panel projesine başlayacağım.

Son düzenleme: