Yardım Putty Winscp Zaman Aşımı

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

mnyk2070

MT Üye
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar önceden böyle bir sorun yaşamıyordum fakat winscp putty arkaplanda 2-3dk durduktan sonra bağlantı kopuyor tekrar bağlanmak zorunda kalıyorum çok can sıkıcı olmaya başladı bu durum bilgisayardaki güvenlik duvarı falan kapalı aynı sorunu önceden yaşayan varmıydı

Bende şuan benzer bir sorun yaşıyorum. Az da olsa atmalar oluyor ve ilk bağlanırken 20 30 saniye bekletiyor. DHCP sunucu ile alakali bir durum olduğunu düşünüyorum. Ağ bağdaşlaştırıcıssını yanlızaca yerel makine seçtiğim zaman sıkıntı olmuyor. Sanırım modem ile alakalı.

ben laptoptan wifi aracılığı ile bağlanıyorum önceden hiçbir sorun yoktu inanın saatlerce arkaplanda sorunsuz duruyorken şimdi maksimum 2 dk dayanıyor yapacğaımız işlerde yarım kalıyor

Local den mi bahsediyorsunuz sunucu tabanlı mı?
Eğer sunucu tabanlıdan bahsediyorsanız bende aynı dertten muzdaribim. Çözümüne bugün bakmayı planlıyorum. Muhtemelen kurulan sunucunun bağlantı ayarlarında bu kod mevcutta vardır. Örneğin, şu kadar süre işlem yapmazsa bağlantıyı kes şeklinde. Bu kodun yeri ve mekanını bulursam sizede haber veririm. Ancak local tabanlıdan bahsediyorsanız hiç bir bilgim yok ama muhtemelen oda aynıdır. Kurulan vds le alaklı olabilir

Geri