Çözüldü Petlerde efsun görünmüyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

NIGHTMT2

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba;
Arkadaşlar petlere efsun ekliyorum işlevleri çalışıyor ama mühür üzerinde eklediğim efsunlar görünmüyor sadece petlerde var bu sorun
itemler yada kostümlere eklediğim zaman görünüyor efsunlar anlayan arkadaşım varsa yardımcı olursa çok memnun olurum şimdiden teşekkürler...

Çözüm
Mühürlerde özellikler bildiğim kadarıyla açıklama yazısı olarak belirtiliyor.
Aynı binek mühürlerinde olduğu gibi.

locale/tr/itemdesc.txt içinden tanımlama yapabilirsiniz.

Örnek bir binek mührü:
Kod:
52011    Cesur Yaban Domuzu;Mühür    Mühür, binicisine canavarlara karşı +%5 güç veren cesur yaban domuzunu çağırır.
Locale packının içindeki item protoya ekledinmi item proto txt ye eklediğin efsunları.

Mühür üzerinde derken ? Mühürün altındaki açıklama yazısını mı kastediyorsunuz?

Örnek bir binek mührü:
Kod:
52011    Cesur Yaban Domuzu;Mühür    Mühür, binicisine canavarlara karşı +%5 güç veren cesur yaban domuzunu çağırır.

Çözüm

Örnek bir binek mührü:
Kod:
kanka bunu yapınca oluyor ama mühür üzerinde düzensiz görünüyor neyse artık bu şekilde yapacaz napalım

kanka bunu yapınca oluyor ama mühür üzerinde düzensiz görünüyor neyse artık bu şekilde yapacaz napalım
? Olarak gözüküyor yazmamışsın konuya. Baştan yazsan bende üstteki arkadaşın dediği gibi düşünmüştüm ama sen hiç gözükmüyor yazınca pack kısımlı eksik var sandım.

? Olarak gözüküyor yazmamışsın konuya. Baştan yazsan bende üstteki arkadaşın dediği gibi düşünmüştüm ama sen hiç gözükmüyor yazınca pack kısımlı eksik var sandım.
reis arkadaşın dediği söylediği çözüm açıklama eklemek o başka bişey efsun görünmesi başka bişey arada fark var ben efsunları görünmüyor diye açtım konuyu halada aynı görünmüyor efsunları

Mühürler ve diğer alternatif itemler(silah-zırh-iç itemler dışındakiler), bildiğim kadarıyla zaten proto değerleri sebebiyle efsun verilecek türden itemler değiller. Çünkü bu tür itemler özellik vermiyor, tetikledikleri şey özellik veriyor. Ve bugüne kadar gördüğüm kadarıyla da bahsettiğim itemlerin mühürlerin vs, hepsinde de bu şekilde uyarlanmış.

Düzensiz görünüyordan kasıt nedir bilemedim ancak tab düzenine dikkat edilmeli. Ayrıca notepad++ da bu sorunu yaşıyorsanız muhtemelen Notepad++ .txt dosyasını bozuyordur. Not Defteri ile eklemeyi deneyin.

Sıradan bir açıklama yazısı yerine şu şekilde özelleştirebilirsiniz.(Bu sadece bir açıklama yazısıdır)
Anlaşılır olması için Demirci Taşı'nı rastgele editledim buyrun;
Adsız.png

itemdesc.txt de ise ilgili satır şu şekilde olmalı;
Kod:
71025-->Demirci Taşı-->BLA BLA BLA BLA BLA-->Max.HP: 100|Saldırı Hızı:50|Hareket Hızı:50

Verdiğim satırdaki --> işareti yerine 1 TAB boşluk koyacaksınız.
| İşareti ise alt satıra geçer.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri