Çözüldü Pazardan çekilen itemlerin efsunları ve taşları bozulması

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

DeadLyEscaPe

Üye
Üye
Merhabalar. Sorun şu ki; efsunları bazen değiştiriyor, bazen tamamen siliyor. Sonuncu taşı hiçbir şekilde dükkanda görüntülemiyor. Satın aldıktan sonra taşların hepsi siliniyor. 4 taş sistemi ekli. 4 taş sistemini çok inceledim. Gözden kaçırdığım bir yer olmalı diye düşünüyorum ama sanmıyorum. Sorun başka yerden kaynaklanıyor olabilir mi? Efsunların bozulması normal mi? (Son soketi görmediği için 1. efsunu son soket olarak mı sayıyor acaba.)

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Çözüm
Efsun ve taşların satın aldıktan sonra kaybolmasının sebebi tamamen benimle alakalı. shop.cpp içerisinde Buy bloğunun içerisinde değişiklik yapmıştım, geri aldım düzeldi.

Uzaktan mağaza sisteminde süreli eşyaların süresi gözükmüyordu çok önceden fix eklemiştim. SetShopItem içerisini orijinaline çevrilerek taşlarla ilgili görüntü sorunu çözüldü. (Çözen kişi: @MEKA )

Ayrıca @Dr Livesey @Kaiser da çok yardımcı oldu teşekkürler.
Merhaba herhangi bir db kanal syserr mevcut mu ?

Pazar kurarken packet aracılığı ile hangi özelliklerin ve dizilerin gönderildiğini(py->client src->server src)
sonrasında da aynı şekilde itemi satın alırken hangi özelliklerin ve dizilerin aktarıldığını(server src->client src->py) karşılaştırmanı öneririm.

Pazar kurarken packet aracılığı ile hangi özelliklerin ve dizilerin gönderildiğini(py->client src->server src)
sonrasında da aynı şekilde itemi satın alırken hangi özelliklerin ve dizilerin aktarıldığını(server src->client src->py) karşılaştırmanı öneririm.

Satın alma ile ilgili tüm kodlara baktım. (py, server, client src) Orijinalinde nasıl ise bende de öyle. Pazar kurma fonksiyonunu incelemedim. Bununla ilgisi var mıdır sizce? Pazarı kurduktan sonra efsunlar değişmiyor, ama sondaki taş görüntülenmiyor.

Offlineshop tablosuna taşlar ile beraber geçiyorda mı gözükmüyor yoksa tabloya 2 taş olarak mı kayıt oluyor?

Edit: Efsunların ve taşların kaybolmamasını düzelttim. Pazar kurduktan sonra dükkandaki eşyanın son taşının görünmemesi kaldı.
Aklıma iki ihtimal geliyor şimdilik:
shop veritabanında yeni bir socket sütunu mevcut olmayabilir.
shop açarken giden packette yeni socketin tanımı olmayabilir veya gerekli düzenlemesi yapılmamış olabilir.

Efsun ve taşların satın aldıktan sonra kaybolmasının sebebi tamamen benimle alakalı. shop.cpp içerisinde Buy bloğunun içerisinde değişiklik yapmıştım, geri aldım düzeldi.

Uzaktan mağaza sisteminde süreli eşyaların süresi gözükmüyordu çok önceden fix eklemiştim. SetShopItem içerisini orijinaline çevrilerek taşlarla ilgili görüntü sorunu çözüldü. (Çözen kişi: @MEKA )

Ayrıca @Dr Livesey @Kaiser da çok yardımcı oldu teşekkürler.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri