Çözüldü - Pack'te Bulunan .MDE Dosyası Nasıl Açılır ? | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Sizde güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat

Çözüldü Pack'te Bulunan .MDE Dosyası Nasıl Açılır ?

'Soru, Cevap ve Yardım' forumunda mcDynamic tarafından 17 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. mcDynamic

mcDynamic Aktif Üye Üye

237
    148
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Pack İçerisinde "Microsoft Access MDE Database" adında birçok dosya mevcut bu dosyaların efektin bir parçası olduğu kesin fakat açmak için uzun süre uğraştım nedense uzantıyı desteklemediği için başarısız oldum nasıl açabilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

Mevcut MDE Dosyası
    Mevcut Dosya.JPG

Office Veritabanı Hatası
    Office Hatası.JPG

NOT: MDE dosyasının 0 kb olmasına bakmayın içi dolu olan dosyalarda da sorun aynıdır...

2. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.729
    1.017
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Uzantı access program olduğu için access ile açabilirsin. Metin2'nin yeni pack dosyaları şifreli mesela. Bu yüzden buna benzer hatalar oluyor. Belkide buda onlardan biridir.

3. mcDynamic

mcDynamic Aktif Üye Üye

237
    148
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Şifreliyse kırmaya çalışayım bakalım :) Aslında sıfırdan pack hazırlamaya çalışıyorum yani pacte ne var ne yok bir bakayım dedim bu gibi dosyalar yüzünden işler uzuyor baya :( Bu tür dosyaların içeriği neler oluyor peki.

Son düzenleme: 17 Aralık 2017
  4. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.729
    1.017
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Access dosyası genelde veritabanı için. Metin2'de ne işe yarıyor bilmiyorum. Bu dosyalar hangi packte buldun. Yenilerde mi?

5. mcDynamic

mcDynamic Aktif Üye Üye

237
    148
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Hem yenide mevcut hemde denemiş olduğum maxmi pack'te mevcut mesela resimdeki ring1 yüzük iconu diğerleride efektleri buff_item dediği şeyi çözemedim .mse dediği dosyada tamamen süre ayarları var. Yüzüğü takınca karakterin üzerinde çıkan efekt şöyle :) yüzük.jpg

Whistle bunu beğendi.
  6. Whistle

4.729
    1.017
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    He biliyorum bunu. Ama accessde ne var bilmiyorum. Eğer öyle bir dosya görürsem ve açabilirsem bildiririm. Belki bilen arkadaşlar olursa yanıt verebilir. Şimdiden konuya katkı gösteren herkese teşekkür ederim.

mcDynamic bunu beğendi.
  7. mcDynamic

mcDynamic Aktif Üye Üye

237
    148
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Beklemedeyim hocam çok iyi olur merak ettim :) Bende teşekkür ediyorum...

Whistle bunu beğendi.
  8. Whistle

4.729
    1.017
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Güncelleme;
    Bu şeyi yeni öğrendiğim için açıklama gereği duyuyorum.
    Mde dosyalarını 3ds max programı için yazılmış olan MDE Tool by ricky92 eklentiyi kullanarak açabilirsin.

Eklentinin paylaşıldığı forum;
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

Buda eklentiyi kullanma örneği;

Eklentiyi kuracağınız dizin;
    D:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2019\scripts\Startup
    3ds Max 2019 klasörü programın sürümünden sürümüne değişebilir.

Eklentiyi ekteki dosyayı indirerek de elde edebilirsin.

Ekli dosyalar:

Yükleniyor...