Çözülemedi Oyun içerisinde anlık olarak kaybolabilen ve tekrardan aktif olabilen buton kodu hk.

Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Dr Livesey

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Buna benzer bu kodu oluşturabileceğim bu olaya yakın bir sistem var mıdır sistemi oluşturmak için ilham alabileceğim?

sadece oyun içi buton için

görev butonları anlık bastığında kayboluyor, ışınlandığında geri geliyor

Işınlandığında değilde kostüm yoksa kaybolacak envanterde slot yuvalarında ITEM_COSTUME adlı flaga ait eşya bulunduğunda tekrardan buton kendisi gösterecek.
düşünülüp yapılabilir heralde, bendeki bilgi buna yetmedi şuan, bir örneğinide düşündüm ama bulamadım

Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlatabilirseniz belki daha iyi yardımcı olabiliriz.

Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlatabilirseniz belki daha iyi yardımcı olabiliriz.
En az bir kostüm bile envanter slot yuvalarının birinde yoksa envanter içerisinde bulunan kostüm görüntüle butonu deaktif olacak aksi halde varsa envanterde bulunan kostüm butonu aktif olacak, umarım açıklayıcı bir şekilde tam olarak ne yapmak istediğimi anlatabilmişimdir.

En az bir kostüm bile envanter slot yuvalarının birinde yoksa envanter içerisinde bulunan kostüm görüntüle butonu deaktif olacak aksi halde varsa envanterde bulunan kostüm butonu aktif olacak, umarım açıklayıcı bir şekilde tam olarak ne yapmak istediğimi anlatabilmişimdir.
bu söylediğin arayüz tasarımı da ister ve client tabanlı kodlama yapman gerekir. Bence onu yapmak yerine envanterdeki kostümleri quest ile kodları girerek eğer envanterde varsa letter olarak sorgu yapabilirsin. Çok daha basit ve hızlı olur.

bu söylediğin arayüz tasarımı da ister ve client tabanlı kodlama yapman gerekir. Bence onu yapmak yerine envanterdeki kostümleri quest ile kodları girerek eğer envanterde varsa letter olarak sorgu yapabilirsin. Çok daha basit ve hızlı olur.
Örnek kod mantığını anlaman için şöyle basit bir kod satırı bırakıyorum.
Sorgu:
if pc.count_item(12345) > 0 then
    send_letter("'...' kostümüne sahipsiniz.")
return end
Buradaki 12345 itemin kodu. "..." yazan kısma ise kostümün adını yazabilirsin. when login ile başlatabilirsin döngüyü. Böylelikle oyuncu gelen mesajı kapatsa dahi harita değiştiğinde veya oyundan çıkıp girdiğinde tekrar bildirim gelecektir.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Merhaba,

Konunun içeriği için çözümü paylaşır mısınız?

İyi forumlar.
Söylemek isterim bu bir çözüm değil, bu bir eklentidir. Ücretli aldığım hizmet dahilince olan birşeyi maalesef paylaşamıyacağım benim yerimde başkası olsa ve paralı şekilde destek alsa büyük ihtimalle ne demek istediğimi anlamışsınızdır anlayış göstermenizi diliyorum maalesef isteğinizi yerine getirmem mümkün değil.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri