Bulundu Offline Shop Sistemi

Bulundu 
Konu sahibinin aradığı materyalleri bulduğu için "Bulundu" öneki eklenmiştir. Eğer aynı materyalleri arıyorsanız yorumlara bakabilirsiniz. İstediğiniz materyallere bu konuda bulamadıysanız yeni konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

suleyman06

Bla bla
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Offline Shop Sistemi eklemek istiyorum bir kaynak önerirmisiniz acaba?

Çözüm
Ben zamanında bu sistemi (ken) kullanmıştım. Beta sürecinde kullanmıştık. Eğer uyarlamayı düzgün yapabilirseniz bi sorun çıkacağını sanmam. Yalnız 2016 yılına ait bir sistem. Belki daha güncelleri vardır.
Aynı sistemin iki halini de ekliyorum. Anlatımlı ve anlatımsız halini.

Anlatımsız halinden kodları ayıklamak isterseniz eklentisiz source dosyaları kullanarak winmerge programı ile karşılaştırma yapabilirsiniz.
Eklentisiz source dosyalarını buradan indirebilirsiniz: Metin2 Kraizy.tgz İndir (2014 Metin2 Source Dosyaları)
Ben eskiden ken offlineshop kullanıyordum. Bazı sıkıntıları vardı. Çözdükten sonra gayet iyiydi. Şuan çoğu kişi great'ı kullanıyor.
Bence sistemleri indirin ve kendi oyununuza uygun olanı ekleyin

elinizde bir kaynak mevcutmu acaba anlatımlı. benim bulduklarımın ya linki eksik yada sadece dosyaları var anlatımı yok vs. vs.

Ben zamanında bu sistemi (ken) kullanmıştım. Beta sürecinde kullanmıştık. Eğer uyarlamayı düzgün yapabilirseniz bi sorun çıkacağını sanmam. Yalnız 2016 yılına ait bir sistem. Belki daha güncelleri vardır.

Anlatımsız halinden kodları ayıklamak isterseniz eklentisiz source dosyaları kullanarak winmerge programı ile karşılaştırma yapabilirsiniz.
Eklentisiz source dosyalarını buradan indirebilirsiniz: Metin2 Kraizy.tgz İndir (2014 Metin2 Source Dosyaları)

Dosya Eklentileri

• Metin2-Offline-Shop-07-01-2016.zip
    616,5 KB · Gösterim: 78
  • Offline Shop System (Svn Anlatımlı).rar
    168,9 KB · Gösterim: 96
Son düzenleme:
Çözüm
@Whistle hocam ben kendi tarafımca düşündüğümda great güzel tamam fakat great çok serveri yoruyor sürekli sorgu vs gereksiz bence en iyisi ken yerine kenin bir üst sürümü olan TC Offline Shop denemesini öneririm evet belki item ekleme yok fakat stabil ve sorun olarak en sorunsuzu diyebilirim.

Ama şöyle bir şey var ki Great olsun istersen dediğim gibi bu gereksiz sorguları kaldırman gerekecek stabil olması acısından.

Ben ken, tc, great ve koray offlineshoplarını zamanında incelemiştim. Hepsinin kendine göre güzel ve kötü yanları var.

ken ve tc offlineshop zaten birbirine benzer ama ikisi arasında tercihimi ken'den yana kullanırım. Bu konuya eklediğim 2016 yılına ait kodlar bile hala kullanılabilir. Uyarlama yapması çok kolay. Fakat sistem sorgular üzerinde çalışmaktadır.

Great: Kodları incelediğimde kafamı allak bullak eden bi sistem nedense. Bu işleri yeni başlayan arkadaşlar great sistemini okuyup anlayıp ve üzerinde düzenleme yapabilmesi ken'e nazaran çok zor. Birde buda sürekli sorgular üzerinde çalışmaktadır.

Koray: Gerek cache özelliği olsun gerek kodların anlaşılabilir olması bakımından benim sevdiğim offshoplar arasındaydı. Ken'den sonra bu sistemi kullanmaya karar vermiştim. Fakat kendi serverimin türünde dolayı bunda çok fazla gereksiz eklentiler, hatalar ve eksiklikler vardı. Cache olayı çok iyi düşünülse de sıkıntıları vardı. Çoğunu düzeltmiştim.

Tüm bu offlineshop tecrübemden sonra oturup kendi offlineshop sistemimi yazdım. :D

Merhaba dosyaların içinde OFFLINE_SHOP_CONFIG bu dosyayı nereye atmamız lazım ?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri