Çözüldü Offline Pazar syserr hata

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Marlen2

1-99 Orta Emek Sunucu
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Offline pazar isimlerini gizleyip tekrar gösterdiğimde aşağıdaki syserr sürekli tekrarlıyor metin2 tc offline pazar sistemi kurulu.

0428 09:54:14172 :: File "uiOfflineShopBuilder.py", line 115, in OnUpdate

0428 09:54:14172 :: TypeError
0428 09:54:14172 :: :
0428 09:54:14172 :: 'NoneType' object is not iterable
0428 09:54:14172 ::

0428 09:54:14173 :: Traceback (most recent call last):

0428 09:54:14173 :: File "uiOfflineShopBuilder.py", line 115, in OnUpdate

0428 09:54:14173 :: TypeError
0428 09:54:14173 :: :
0428 09:54:14173 :: 'NoneType' object is not iterable
0428 09:54:14173 ::

Dosyayı yükledim normalde gizleyince sol üst kısımda pazar isimleri küçük bir bölümü gözüküyordu aşağıdaki kodu -70 ten -250 yaptım düzeldi gibi ama tam düzeldi mi bilmiyorum.

self.Hide()
self.SetPosition(-250, 0)

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Eklentileri

• uiofflineshopbuilder.rar
    3,3 KB · Gösterim: 2
Çözüm
İnternette biraz araştırınca yaygın bir sorun olduğunu öğrendim. Birden fazla çözüm üretmişler, denemek lazım tek tek. Hatta bu forumda da sorulmuş.
Ek olarak, hali hazırda üzerinde kurulu olan bi files'a da bakabilirsin. Karşılaştırmayı deneyebilirsin
edit: -250'yi -500 yaparak sorunu çözdüğünü iddia edenler var, ama buna karşılık artık pazar isminin hiç gözükmediğini söyleyenler var. Dediğim gibi, denemek lazım (yedek alarak :))
Değişiklik yaptığın dosyaların, değişiklik yapılmadan önceki ve sonraki hallerini paylaşır mısın?

Hocam dosyanın ilk hali değişilik yapılmamış haline -250 değeri yerine -70 vardı okadar başka değişiklik yapılmadı

-70 yapınca olmuyor fakat pazar isimleri gizleyince hangi haritada olursanız olun yukarı solda ufak olarak gözüküyor. Resimdeki gibi.
0428_121327.jpg

-70 yapınca olmuyor fakat pazar isimleri gizleyince hangi haritada olursanız olun yukarı solda ufak olarak gözüküyor. Resimdeki gibi.
12310 eklentisini görüntüle
Tahmin etmiştim, emin olmak istedim. Çünkü oradaki sayısal argümanı değiştirmen ``` 'NoneType' object is not iterable ``` hatasına sebebiyet vermez. Acaba hatayı şu kod veriyor olabilir mi?;
``` self.SetPosition(-250, 0) ```

Bu kodun öncesinde zaten `Hide` fonksiyonu kendisini gizlemesi amacıyla kullanılmış. Olmayan bir nesnenin pozisyonunu 'set' etmeye çalışman bu hataya sebep oluyor olabilir. Ama bu sadece bi tahmin. Deneyip dönüş yap lütfen.
``` self.SetPosition(-250, 0) ``` satırını sil

Tahmin etmiştim, emin olmak istedim. Çünkü oradaki sayısal argümanı değiştirmen ``` 'NoneType' object is not iterable ``` hatasına sebebiyet vermez. Acaba hatayı şu kod veriyor olabilir mi?;
``` self.SetPosition(-250, 0) ```

Bu kodun öncesinde zaten `Hide` fonksiyonu kendisini gizlemesi amacıyla kullanılmış. Olmayan bir nesnenin pozisyonunu 'set' etmeye çalışman bu hataya sebep oluyor olabilir. Ama bu sadece bi tahmin. Deneyip dönüş yap lütfen.
``` self.SetPosition(-250, 0) ``` satırını sil
Hocam onu denemiştim en başta öyle yapınca da client hiç açılmıyor malesef. Birde -70 ken yani dosyanın ilk halindeyken syseer vermiyor yani değeri değiştirince NoneType' object is not iterable hatası vermeye başlıyor

Son düzenleme:
İnternette biraz araştırınca yaygın bir sorun olduğunu öğrendim. Birden fazla çözüm üretmişler, denemek lazım tek tek. Hatta bu forumda da sorulmuş.
Ek olarak, hali hazırda üzerinde kurulu olan bi files'a da bakabilirsin. Karşılaştırmayı deneyebilirsin
edit: -250'yi -500 yaparak sorunu çözdüğünü iddia edenler var, ama buna karşılık artık pazar isminin hiç gözükmediğini söyleyenler var. Dediğim gibi, denemek lazım (yedek alarak :))

Çözüm
Teşekkür ederim hocam konudaki arkadaşın dosyasında değer -1000 olarak gözüküyor bir de öyle deneyeyim bakalım :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri