Çözüldü metin2client UpdateLODLevel syserr

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

sharap

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar Serverime Sırası İle Sistem Ekliyorumda En Son Envanter Depo Sistemi Ekledim Onuda Client Sorce İle Eklemiyoruz Bildiğim Kadarıyla.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Server Açıldı Sıkıntı Yok Seysr Felanda Yoktu. Sonra MOB İNFO Ekleyeyim dedim Ekledikten Sonra Şöyle Hata Almaya Başladım.

Seysr:
1202 11:48:06726 :: CGraphicThingInstance::UpdateLODLevel - GetCurrentCamera() == NULL

1202 11:48:06726 :: CGraphicThingInstance::UpdateLODLevel - GetCurrentCamera() == NULL

ErorLog:
Module Name: C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\metin2client.exe

Time Stamp: 0x61a88157 - (null)

Exception Type: 0xc0000005

eax: 0x00000030    ebx: 0x00000000

ecx: 0x00efe6a4    edx: 0x04322c30

esi: 0x05158fa8    edi: 0x00986e10

ebp: 0x00efe6b4    esp: 0x00efe680

0x0097fe09    C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\metin2client.exe

0x0097fcf7    C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\metin2client.exe

0x0097fab1    C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\metin2client.exe

0x0097ee18    C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\metin2client.exe

0x00986e1f    C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\metin2client.exe

0x1e0a87b7    C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\python27.dll

0x1e0ea900    C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\python27.dll

0x1e0ec65f    C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\python27.dll

0x1e0ecd22    C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\python27.dll

0x1e032b10    C:\Users\Admin\Desktop\Metin2\python27.dll

Sebebini Bilen Varmı Arkadaşlar Yardımcı Olursanız Sevinirim...

Son düzenleme:
Çözüm
Şuan için önereceğim tek şey yaptığınız işlemleri geri alıp tekrardan sistemi eklemeye çalışmanız. Kaynağı iyice araştırınız. Diğerlerinde de benzer sorunlar olmuş mu? Belki çözüm yer alabilir.
Eğer yoksa sistemin sahibine bu durumu iletebilirsiniz
Şuan için önereceğim tek şey yaptığınız işlemleri geri alıp tekrardan sistemi eklemeye çalışmanız. Kaynağı iyice araştırınız. Diğerlerinde de benzer sorunlar olmuş mu? Belki çözüm yer alabilir.

Çözüm
Hocam Dediğiniz Gibi Sistemleri Sökeceğim Yada Hali Hazırda Eklemiş Olduğum Bütün Sistemleri Yedek Üzerinden Yeniden Ekleyeceğim Çünkü Birşeyi Fark Ettim Ekle, Boz, Sile Derken Sistemlerin Piri Olup Çıkıyoruz :)

Ama Anlayamadığım Bir Sorum Olacak Sizlerle Şuan MMOTUTKUNLARI Olarak Kullandığımız Alt Yapı Server Filese : Düzgün Eklenmesi Şartı İle Bilinen Bütün Sistemleri Ekleyebiliriz Doğrumuyum ?

Soruyu Sorma Amacım Yeni Nesil Kostüm, Binek, Pet İçin Yeni Sistemler Gerekli Bu Sistemleri Eklerken Dump Proto İstiyor O Olayı Çözemedim Varsa Yardımcı Bir Rehber Veya Konunuz Paylaşırsanız Sevinirim. (Diğer Forumlardakilerden Birşey Anlamadım Sizin Varsa Bakarım).

Bu Arada Söylemezssem Rahat Etmeyeceğim Hakkınız Çok Var Üzerimde Neredeyse Bütün Bilgimi Sizin Emekleriniz Sayesinde Aldım. Buradan Birdaha Teşekkür Etmiş Olayım @Whistle Eray Hocam :)

Hocam Dediğiniz Gibi Sistemleri Sökeceğim Yada Hali Hazırda Eklemiş Olduğum Bütün Sistemleri Yedek Üzerinden Yeniden Ekleyeceğim Çünkü Birşeyi Fark Ettim Ekle, Boz, Sile Derken Sistemlerin Piri Olup Çıkıyoruz :)

Ama Anlayamadığım Bir Sorum Olacak Sizlerle Şuan MMOTUTKUNLARI Olarak Kullandığımız Alt Yapı Server Filese : Düzgün Eklenmesi Şartı İle Bilinen Bütün Sistemleri Ekleyebiliriz Doğrumuyum ?

Soruyu Sorma Amacım Yeni Nesil Kostüm, Binek, Pet İçin Yeni Sistemler Gerekli Bu Sistemleri Eklerken Dump Proto İstiyor O Olayı Çözemedim Varsa Yardımcı Bir Rehber Veya Konunuz Paylaşırsanız Sevinirim. (Diğer Forumlardakilerden Birşey Anlamadım Sizin Varsa Bakarım).

Bu Arada Söylemezssem Rahat Etmeyeceğim Hakkınız Çok Var Üzerimde Neredeyse Bütün Bilgimi Sizin Emekleriniz Sayesinde Aldım. Buradan Birdaha Teşekkür Etmiş Olayım @Whistle Eray Hocam :)
Evet ekleyebilirsiniz.

Öncelikle dump protonun ne olduğunu kısaca söyleyeyim;
item_proto yu kapatmaya yarar. item_names.txt ve item_proto.txt dosyasını düzenlemeleri yaptıktan sonra beraber dump_proto.exe üzerine sürüklediğinizde kapatma işlemini başlatacak ve locale/tr içine atıp kullanılması için yeni bir item_proto dosyası oluşturacak. (aynı şey mob_proto için de geçerlidir)

Eğer siz direkt olarak locale/tr içindeki item_protoyu xml olarak açıp kapatıyorsanız, bu gibi sistemlerde mecburen üstte bahsettiğim işlemi uygulamanız gerekir.

Sistem ekleme olayında ise;
Mesela kuşak sistemi ekleyeceksiniz diyelim. Kuşak sisteminde tıpkı diğer kostüm çeşitleri gibi (COSTUME_HAIR, COSTUME_BODY vb) yeni bir tür eklenmesi gerekiyor. Bu eklediğimiz türü ise item_proto ile oyuna tanıtmamız gerek doğal olarak.

Bu noktada devreye dump proto giriyor, dump protoya da eklenmesi gereken aynı türü ekleyip derliyoruz ve yeni oluşan dump_proto.exe ile yukarıdaki bahsettiğim item_proto kapatma işlemini yapıyoruz.

Daha iyi anlamanız için şöyle özetleyim;
Kuşak sistemini eklerken item_protoya da kuşakları birer item olarak eklemeniz gerekecek. Bunların COSTUME türü COSTUME_SASH olacağı için ve dump_proto'nun da bu türleri tanıyıp sorunsuzca item_protoyu kapatabilmesi için aynı tür tanımlarına sahip olması gerekiyor. Zaten bunu gerektiren sistemlerin anlatım dosyalarında da nasıl yapılacağı gösterilir.

Eğer dump protoda COSTUME_SASH türü tanımlı değilse, item_proto dosyalarını kapatmaya çalışırken hata alırsınız. Çünkü gerekli olan tanım bulunmadığı için bizim yeni item olarak eklediğimiz kuşakları tanımayacaktır.

Bütün bunların sonunda da item olarak eklemiş olduğumuz kuşaklar oyun tarafından da sorunsuz olarak tanınır.

Dipnot: bazı kuşak sistemlerinde COSTUME_SASH bazılarında ise COSTUME_ACCE diye geçer.

Emeğine Sağlık Hocam Cevap Çok Güzel Olmuş Bilgi Dollu Maşallah :)

Şimdi Son Bir Soru Sorarak Heralde Olayı Anlayacağım..

Dump Protoyu Build Etmek Gerekecek Bende Dump Proto Yok Yada Var Ben Nasıl Build Edeceğimi Bilmiyorum...

Sorum Şu Sıfırdan Altyapi_Sf Ben Örnek Olarak Kuşak Sistemini Eklemek İstedim Bunun İçin Dump Protoyu Build Etmem Gerekecek

Altyap_Sf Dump Protosu Yok Bildiğim Kadarıyla Oluşturmam Gerekiyorsa Nasıl Oluştururum Acaba ?

Yada Gerek Yoksa protolara Eklemeleri Nasıl Yapabilirim ?

Emeğine Sağlık Hocam Cevap Çok Güzel Olmuş Bilgi Dollu Maşallah :)

Şimdi Son Bir Soru Sorarak Heralde Olayı Anlayacağım..

Dump Protoyu Build Etmek Gerekecek Bende Dump Proto Yok Yada Var Ben Nasıl Build Edeceğimi Bilmiyorum...

Sorum Şu Sıfırdan Altyapi_Sf Ben Örnek Olarak Kuşak Sistemini Eklemek İstedim Bunun İçin Dump Protoyu Build Etmem Gerekecek

Altyap_Sf Dump Protosu Yok Bildiğim Kadarıyla Oluşturmam Gerekiyorsa Nasıl Oluştururum Acaba ?

Yada Gerek Yoksa protolara Eklemeleri Nasıl Yapabilirim ?
Dump protoyu tıpkı client src gibi, dump_protonun .sln dosyasını visual studio da açıp derleyeceksiniz. Yeni oluşan exe ile de yukarıda bahsettiğim işlemleri yapabilirsiniz.

Altyapi_sf için verdiğim dump protoyu kullanabilirsiniz.

Dosya Eklentileri

• DumpProto.zip
    248,2 KB · Gösterim: 1
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri