mysql kurulum videosundaki herşeyi a dan z ye kadar yapıyorum fakat genede navicattan bağlanamıyorum neden// connect to local MySQL server through socket
Eğer freebsd yi kendin kurmadıysan sorun çıkıyor. Bende freebsd 12.1 kurulu mysql 5.6 lı bir vdi indirmiştim her şey problemsiz gidiyordu. Bu mysql 8.0 sürümüne geçmek isteyince aynı senin gibi problem yaşadım. Çözümü sıfırdan freebsd kurarak çözdüm. FreeBSD 12.2 ıso indirdim her şeyi kendim kurdum ve direk mysql 80 kurulumu yaptım problemsiz çalışıyor her şey.

mysql kurulum videosundaki herşeyi a dan z ye kadar yapıyorum fakat genede navicattan bağlanamıyorum neden// connect to local MySQL server through socket
MySQL serverin çalıştığından ve portların açık olduğundan emin olunuz. Videoyu başa alarak tekrardan yaptıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Yine çözülmezse bana özel mesaj ile anydesk bilgilerini gönderiniz. Müsait olduğumda bağlanıp kontrol ederim

Şu ana kadar gelen tüm güzel yorumlar, eleştiriler ve öneriler için çook teşekkür ederim.
8. bölüme kadar yaptığımız düzenlemeleri github hesabımızdan paylaştım.

Client Src:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Server Src:

Github sayfamızdan repoları takibe alabilirsiniz.

Hahahhahaha ne desem bilemedim. Client'i build ettim ve trojen çıktı :D

O kadar kişi seriyi takip etti ve uyguladı. İlk defa böyle bir mesaj geldi. Bilgisayarınızda kapsamlı bir tarama başlatın. Eğer virüs varsa dosyaları etkiliyor olabilir.

O kadar kişi seriyi takip etti ve uyguladı. İlk defa böyle bir mesaj geldi. Bilgisayarınızda kapsamlı bir tarama başlatın. Eğer virüs varsa dosyaları etkiliyor olabilir.
tekrar yapıcam mutlaka bu arada erken cevap vermenize çok memnun oldum ilginiz için teşekkürler. bir şey sormak istiyorum ben mainline source kullanmak istiyorum da build alabiliyorum extern dosyaları felan var ama chler game dosyası açılmıyor sadece 999.999 config.cpp ayarını yapıyorum start verebilmek için neler yapmam gerek. ve sizin neden novaline src yi tercih ettiğinizi merak ediyorum

Videoları sırayla izlediniz mi? :)

Videoları sırasıyla izleyiniz. Çünkü bölüm bölüm devam ediyor. Başlangıçta neden novaline seçtiğimi videoda bahsetmiştim. :)

[1] + Segmentation fault ./db (core dumped)
sorunu bir türlü çözemedim navicat mob_protodan dediğini sildim main.cpp düzenlemeyi yaptım tekrar tekrar yükledim kodları gözden geçirdim çözemedim ? ssyserr içerisinde sende çıkan loglar çıkmıyor syslogda bir türlü gitmeyen diğer kod : Dec 3 23:38:34 :: --mysql_set_character_set(latin5) @Whistle

589 v0 Is 0:00.02 login [pam] (login)
597 v0 I+ 0:00.03 -csh (csh)
590 v1 Is+ 0:00.00 /usr/libexec/getty Pc ttyv1
591 v2 Is+ 0:00.00 /usr/libexec/getty Pc ttyv2
592 v3 Is+ 0:00.00 /usr/libexec/getty Pc ttyv3
593 v4 Is+ 0:00.00 /usr/libexec/getty Pc ttyv4
594 v5 Is+ 0:00.00 /usr/libexec/getty Pc ttyv5
595 v6 Is+ 0:00.00 /usr/libexec/getty Pc ttyv6
596 v7 Is+ 0:00.00 /usr/libexec/getty Pc ttyv7

9541 0 Rs 0:00.05 -csh (csh)
9958 0 R+ 0:00.00 ps

@Whistle arada db_r40020.core eksik ve gelmiyor

Videoda anlatılanları sırayla uygulayınız

1226_172304.jpg

Oooo, hadi gözünüz aydın. :)

Selamlar hocam, server filesin son durumu paylaşılmayacak mı acaba ? Merakla bekliyorum uzun zamandır.

Geri