Yardım Metin2 PVP Server'a dışarı açmak

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

ferit430

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar merhaba, sitedeki eğitim konuları çok güzel bunlar sayesinde VirtualBox'ta Metin2 Server kurdum lakin bu serverımı arkadaşlarıma nasıl açacağım ve üyelik için script tarzı birşeyi olan varsa konuya ekleyebilir mi? ve bunların kurumları ile ilgili ben video bulamadım eğer bu sordugum konular ile ilgili anlatım videosu varsa sizlerden dönüş bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Discordtan yardımcı olmanız mümkün mü oyun bağlantı hatası veriyor

yapman gerekenleri resimli gösteriyorum ayrıca eğer karakter ekranında elin havada kalması gibi bir problem varsa;

C++:
desc.cpp girilir ve bulunur : DESC::SendLoginSuccessPacket

g = CGuildManager::instance().GetLinkedGuild(rTable.players[i].dwID); üstüne şu eklenir;

rTable.players[i].lAddr = inet_addr("IP NUMARASI");

ip numarası burada yazar : https://ip-adresim.net/

--------------------------------------------

input_db.cpp girilir ve bulunur : CInputDB::PlayerCreateSuccess

pack.player = pPacketDB->player; altına eklenir;

pack.player.lAddr = inet_addr("IP NUMARASI");

--------------------------------------------

aynı dosyada bulunur : bool GetServerLocation

struct in_addr in; üstüne ve continue; üstüne eklenir;

player.lAddr = inet_addr("IP NUMARASI");

Dosya Eklentileri

• 1.jpg
    1.jpg
    103,7 KB · Gösterim: 71
  • 2.jpg
    2.jpg
    80,8 KB · Gösterim: 79
  • 3.jpg
    3.jpg
    79,6 KB · Gösterim: 74
  • 4.jpg
    4.jpg
    51,8 KB · Gösterim: 74
İnternet sağlayıcısından statik(sabit) ip hizmeti satın alman gerekiyor. Onun ek ücreti var ve o ücret yerine sunucu kiralamak daha uygun. Bu soru defalarca soruldu ve defalarca cevaplandı. Kendi evdeki cihazınızda server kurmak en kötü ve en zor seçenek. Sunucuların fiyatı zaten aylık 30-40 lira gibi birşey.

Ev ortamlarında oyun oynatmak için kurulan sanal sunucular amatör sunucular olarak nitelendirilirler. Sonucu genellikle hüsranla sonuçlanır ve arkadaş ortamında davet etmiş olduğunuz kişilerin haricinde iyi niyetinizi suistimal etmek isteyen kötü niyetli kişiler olacaktır. DDoS ve diğer koruma gerektiren esnek çözümlere sahip olamayacağınız gibi sürekli olarak hedef konumunda olursunuz. Bunu yapmaktan biran önce vazgeçin ve @maxbro adlı arkadaşında dediği gibi aylık 30-40 lirayı gözden çıkarıp yeni sunucu almanız sizin için en ideal çözüm olacaktır.

Geri