Metin2 Pvp Server Hakkında

metin2sevdalisi

Yeni Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Öncelikle herkese iyi akşamlar ve iyi forumlar diliyorum. Uzun zamandır metin2 tr oynamış ve yatırım yapmış biri olarak ilk defa son zamanlarda pvp açma ihtiyacı duyuyorum. Bunun sebebi etrafta pvp eksikliğinin veya kötü pvp olması değil tamamen kendi oluşturacağım bir serverda insanlara eşit muamele içerisinde güzel bir server oluşturmak. (Diğer serverlar kötü veya eşitsizlik var demiyorum.) yanlış anlaşılmasın lütfen. Sadece bu işin en iyi soru cevap yeri bu forum olduğu için öncelikle sizlere danışmak istedim. Bilgi olmadıktan sonra tonla paran olsa da gerisi yalan olduğunu biliyorum.

Not: Daha önce hiç pvp server açmadım ve kodlama bilmiyorum.. Kodlamayı da en baştan öğrenmem zaman alacağı için ileride açacağım server için güvenilir, iyi hizmet veren bir bilişimden direkt files almayı düşünüyorum.

Not2: İlk başta direkt en yüksek pakete sahip bir server yerine başlangıç için tek başıma girip oynayabileceğim, gm kodlarını, eventleri, dropları ayarlayabileceğim en uygun 5-10 kişilik bir server almak istiyorum. İşin mutfağına girip tek başıma genel olarak her şeyi kavramak için. Bunun için de nesne market düzenleme, edit item düzenleme vs. konuları öğrenmek için bir server istiyorum. İlk soruma gelecek olursak;

1. Böyle ufak bu dediğim şeyleri öğrenmek için hangi siteden, hangi files'ı almalıyım? Başlangıçta yukarıda belirttiğim şeyleri denemek için. Bunların da nasıl yapacağım konusunda forum içerisinden bana link bırakırsanız çok sevinirim..

2. Diyelim ki ekip ile işin sonunda çoğu şeyi kavradık ve anladık. Artık yüksek online bir server açıp, güzel bir ortam oluşturmak istiyoruz. Bunun için en güvenilir, sorunsuz olabilecek site ve files hangisidir? (Amacımız yüksek online'ı sorunsuz kaldırabilecek bir altyapı.)

3. Tabi ki yüksek online için öyle server açıpta bir anda olacağını düşünmüyorum. Bunun en mantıklı yolu reklam yapmaktır (Benim bildiğim.) En merak ettiğim konulardan biri de bu reklam ücretleri ortalama olarak ne kadar tutacağıdır?

Örneğin;
  1. Youtuber Reklam ücreti: ?
  2. Site reklam ücreti (Mmotutkunları) vb. site reklam ücreti: ?
  3. İnstagram, facebook vb sosyal medya reklam ücreti: ?
  4. Bunun dışında reklam yapabileceğim bir yer var ise söylerseniz çok sevinirim..
Sonuç: Kabaca bir hesap ile yüksek online sorunsuz bir bilişim files'ı ve tüm reklam ücretleri tahmini ne kadar tutacaktır? Tabi ki de kişiden kişiye bu bütçe değişecektir onu da biliyorum.
Ama ortalama olarak 9-10k online user sayısına ulaşmak için ne kadarlık bir reklam ücreti (Tahmini) ve hangi bilişimden almak mantıklı ve hangi paketi? Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim :)

Son düzenleme:
Merhaba, öncelikle hoşgeldin..

Bu işe başlamak için sunucu kiralamak çok gereksiz. Bunun yerine localde kurulum yapıp kendini istediğin gibi geliştirebilirsin. Bahsettiğin düzenlemeleri ve daha fazlasını araştırma yaparak uygulayabilirsin.

Bunun için de hazır ve ne olduğu belli olmayan fileslere yönelmek yerine sıfır bomboş bir altyapı ile başlaman sana daha çok avantaj kazandırır. Hazır filesleri kullanmanı kesinlikle önermem. Her ne kadar görüntü olarak "iyiymiş" dedirtse de 10 tanesinden 8i çöp ve bir halta yaramaz oluyor genellikle. Her halükarda Metin2 yolu uzun soluklu bir yol, bu yüzden en temizinden başlamak daha doğru bence.

Bu işe başlamak için sunucu kiralamak çok gereksiz. Bunun yerine localde kurulum yapıp kendini istediğin gibi geliştirebilirsin. Bahsettiğin düzenlemeleri ve daha fazlasını araştırma yaparak uygulayabilirsin.

Bunun için de hazır ve ne olduğu belli olmayan fileslere yönelmek yerine sıfır bomboş bir altyapı ile başlaman sana daha çok avantaj kazandırır. Hazır filesleri kullanmanı kesinlikle önermem. Her ne kadar görüntü olarak "iyiymiş" dedirtse de 10 tanesinden 8i çöp ve bir halta yaramaz oluyor genellikle. Her halükarda Metin2 yolu uzun soluklu bir yol, bu yüzden en temizinden başlamak daha doğru bence.
Öncelikle değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim var olun :) Dediklerinize bilginizden ötürü sonuna kadar katılıyorum ve hoşbuldum diyorum..
Tabi ki metin2 zahmetli, bir o kadar uzun yoldur fakat meyvesinin her zaman düzgün şekilde olduğunda tat vereceğine eminim. Tabi ki ben kendim araştırma yapacağım peki sizlere sorum en baştan başlamak için ne yapmalıyım? Adım adım yazmasanız da ufak bir iki ipucu verseniz ben başlangıç olarak onlarla devam etsem süper olur benim için :) Teşekkür ederim tekrardan düşünceleriniz için :)

Ustam bir de diyelim ki bu files mantığını bir kaç ayda deneyerek anladık ve ileride kurmaya karar verdik. Tahmini olarak sadece reklam giderleri 9-10k user çekmek için minimum tutar kaç olur? (Tahmini)

Öncelikle değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim var olun :) Dediklerinize bilginizden ötürü sonuna kadar katılıyorum ve hoşbuldum diyorum..
Tabi ki metin2 zahmetli, bir o kadar uzun yoldur fakat meyvesinin her zaman düzgün şekilde olduğunda tat vereceğine eminim. Tabi ki ben kendim araştırma yapacağım peki sizlere sorum en baştan başlamak için ne yapmalıyım? Adım adım yazmasanız da ufak bir iki ipucu verseniz ben başlangıç olarak onlarla devam etsem süper olur benim için :) Teşekkür ederim tekrardan düşünceleriniz için :)

Ustam bir de diyelim ki bu files mantığını bir kaç ayda deneyerek anladık ve ileride kurmaya karar verdik. Tahmini olarak sadece reklam giderleri 9-10k user çekmek için minimum tutar kaç olur? (Tahmini)
Oncelikle bir altyapı files bulup ardından filese uygun bir freebsd indirip kurulum yapmalısın. Bunu burda detaylandirmak çok uzun sürer, ancak internette bir çok kaynak bulabilirsin. Piyasadaki fileslerin çoğu freebsd 9.2 uyumlu ve 9.2 artık tarihi eser oldu. Bu yüzden güncel sürüm bir files ile başlamak daha iyidir. Bunun için önerebileceğim aklıma gelen ilk files razuning v5.

Reklam olayına gelince de, maalesef reklam piyasası hakkında pek bilgim yok fakat şunu söyleyebilirim, sadece reklamla iş bitmiyor. Kalite de bir o kadar önemli. 2 3 aydır aralıksız reklam verip de yarım yamalak usere sahip olan serverler görüyorum. Bizzat bende oynamıştım, kalitesi ve oyun içeriği çok saçma olduğundan bu kadar reklama rağmen değil 9-10k, 3k yi bile zor görüyor.

Oncelikle bir altyapı files bulup ardından filese uygun bir freebsd indirip kurulum yapmalısın. Bunu burda detaylandirmak çok uzun sürer, ancak internette bir çok kaynak bulabilirsin. Piyasadaki fileslerin çoğu freebsd 9.2 uyumlu ve 9.2 artık tarihi eser oldu. Bu yüzden güncel sürüm bir files ile başlamak daha iyidir. Bunun için önerebileceğim aklıma gelen ilk files razuning v5.

Reklam olayına gelince de, maalesef reklam piyasası hakkında pek bilgim yok fakat şunu söyleyebilirim, sadece reklamla iş bitmiyor. Kalite de bir o kadar önemli. 2 3 aydır aralıksız reklam verip de yarım yamalak usere sahip olan serverler görüyorum. Bizzat bende oynamıştım, kalitesi ve oyun içeriği çok saçma olduğundan bu kadar reklama rağmen değil 9-10k, 3k yi bile zor görüyor.
Tekrardan çok teşekkür ederim değerli düşünceleriniz için. O zaman en mantıklısı sizin dediğiniz o files'a bakıp araştırma yapıp en temelinden başlamak. Ardından kendimizi geliştirmek en doğrusu olacaktır. Kimse istemez tabi ki yarım yamalak bir iş yapıp beklenenden az oyuncu bulmak. Bunun için en doğrusu ne ise o yapılması en mantıklısı olacaktır. Teşekkür ederim :)

Geri