Çözüldü Metin ve Bossların Canlarını Ayarlama

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

cosion

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selam arkadaşlar, başlıktanda anlaşılacağı gibi, sadece metin ve bossların hp değerlerini nasıl arttırabilirim ? long long değerine çekmek istiyorum ama tam olarak nerelerde değişiklik yapmam gerekiyor emin değilim, bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok memnun olurum, iyi forumlar

hp leri mob_protodan arttırabilirsin, değişken türünü değiştirmek içinde tables.h da "typedef struct SMobTable" diye arat onun içinde DWORD dwMaxHP; var ordan yola çık bir yolunu bul bnde tam bilmiyorum

hp leri mob_protodan arttırabilirsin, değişken türünü değiştirmek içinde tables.h da "typedef struct SMobTable" diye arat onun içinde DWORD dwMaxHP; var ordan yola çık bir yolunu bul bnde tam bilmiyorum
bi files var , int64_t çekmiş hp ve damage ile alakalı değerleri fakat şu syserri alıyorum ;

1212 03:20:07590 :: Damage is equal or below 0.

Ve int64_t olmasına rağmen hasar int değeri geçmiyor.

bi files var , int64_t çekmiş hp ve damage ile alakalı değerleri fakat şu syserri alıyorum ;

1212 03:20:07590 :: Damage is equal or below 0.

Ve int64_t olmasına rağmen hasar int değeri geçmiyor.
bir yerde yine int32_t oluyordur büyük ihtimal ayrıca syserr veri int e dönüşürken truncate olduğu için - ye düşüyor olabilir.

Client Source\UserInterface\PythonNonPlayer.h içinde "typedef struct SMobTable" var onun içindeki DWORD dwMaxHP; 'ide değiştirdinmi

dump proto/ dump_proto.cpp içindede var onuda değiştir

Client Source\UserInterface\PythonNonPlayer.h içinde "typedef struct SMobTable" var onun içindeki DWORD dwMaxHP; 'ide değiştirdinmi

dump proto/ dump_proto.cpp içindede var onuda değiştir
değiştirdim onlarıda, şu an hasarı integer değerin üstüne çıkartamadım. Debug modda deneyerek nerede inti geçemiyor bakacağım.
Adsız.png

Burada bazı kostümleri taktığımda örneğin 1500 metin 1500 canavar 1500 saldırı değeri gibi itemleri taktığımda damage böyle bir değer geliyor cliente

Son düzenleme:
boşver hasarı onun için ayrı düzenlemeler gerekiyor hasar için ayrı konu açarsın ordan devam ederiz hp oluyormu onu söyle.

mob_protoyu excel ile düzenliyordum, girdiğim değeri kendisi 1E+11 olarak değiştirmiş, o yüzden düzgün hp alamıyordu. Hasar ve Mob canlarını int64_t ye geçirdim sorunsuz.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri