Merhaba. İyi forumlar !

ForumKolik

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Öncelikle Kendimi Tanıtayım sizlere..

İsmim Kadir Yaşım 29

Grafik tasarım ve diğer bazı online oyunlarda sunucu tedariği yapmaktayım. ( sunucu satış ) Kendi fiziksel makinem ile..

Arkadaşlar çok çok eskiden mt2 oynayan birisi olarak yeniden mt2'ye başlama kararı aldım. fakat kendi sunucularım oldugu ıcın kurulum edit gibi işleri çok merak ettiğim için mt2 server kurulum ve düzenleme üzerine başlıyacağım.

ama takdir edersinizki çok eski bilgiler ve yetersiz bilgilerle hiç birşey yapamıyorum.

sıfırdan bilgi edinmek istiyorum.

bunun için işe MT2 Server kurulumu ile başlamak istiyorum.

FreeBSD 13 Kurulumu yapıyorum Gerekli pkg kurulumları mysql56 kurulumu vs yapıyorum ama eksik vb olabilir tam bilmediğim için.

bana files kurulumunu öğretebilecek bir arkadaşım varsa dm ile iletişim kurarsa sevinirim.

server kurmayı öğrenmek istiyorum. internette youtube üzerinde araştırdım ama tam anlamayadım. bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlarım varsa bende karşılığında ücretsiz sunucu sağlayabilirim.

şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, öncelikle aramıza hoşgeldin.
Files kurma işlemi için her şeyden önce filese uygun makine temin etmen gerek. Veya filesi güncel sürüme yükseltmen gerek.
Piyasadaki fileslerin çoğu freebsd 9.2 desteklidir. Dolayısıyla freebsd13 gibi güncel sürümlerde tam verimli kullanabilmek için yükseltme gerekir.

Filesin kurulum işlemleri için ise internette bir çok kaynak mevcut.

Sıfırdan rehber için:
https://www.mmotutkunlari.com/konu/metin2-sifirdan-altyapi-server-files-hazirlama-rehberi.7141/

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Umarım iyi vakit geçirmen ve forumda kalıcı olman dileğiyle, foruma hoşgeldin Kadir :)

ah-shit-here-we-go-again.gif

Merhaba, öncelikle aramıza hoşgeldin.
Files kurma işlemi için her şeyden önce filese uygun makine temin etmen gerek. Veya filesi güncel sürüme yükseltmen gerek.
Piyasadaki fileslerin çoğu freebsd 9.2 desteklidir. Dolayısıyla freebsd13 gibi güncel sürümlerde tam verimli kullanabilmek için yükseltme gerekir.

Filesin kurulum işlemleri için ise internette bir çok kaynak mevcut.

Sıfırdan rehber için:
https://www.mmotutkunlari.com/konu/metin2-sifirdan-altyapi-server-files-hazirlama-rehberi.7141/
Kendi Makinem üzerinden vds olarak ayırıp kuruyorum freebsd 9.2 kurayım ozaman :)

Geri