Yardım MartySama altyapı kullanan yardım etsin

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

atier

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba MartySama en güncel dosyalarını kullanıyorum ancak protoyla ilgili bir problem var proto üzerinde en ufak değişiklik yapıp yeni dosyayı attığım da chler açılmıyor yani değişiklik doğru bile olsa ch açılmıyor ve ben bunu yeterli ingilizcem olmadığı için MartySama ya anlatmayı bir türlü beceremedim biri yardımcı olsun delirmek üzereyim

Db syserr kontrol ettin mi? hata kayıtlarını paylaşırsan detaylı anlaşılmış olur.

Db syserr kontrol ettin mi? hata kayıtlarını paylaşırsan detaylı anlaşılmış olur.
Db syserr da bir itemin vnumunu verip okunmadığını söylüyor ama sorun onla alakalı değil çünkü ben o vnumla hiç bir oynama yapmadım yani bir sorun olsaydı önceden de ch açılmazdı ki gerekli vnumu kontrol ettim bir problem de yok

Protoları .txt içinde değiştikten sonra dump proto ile yeni protoları oluşturup locale packine de atıyor musun?

Ayrıca Notepad++ ile proto değiştirince birkaç tab bozuluyor. Çalışan protonu alıp Microsoft Excel'e sürükle. Excel içinde değiş ne değişiyorsan. Öyle bozulmaz. Ben de aynı sorunu yaşamıştım.

martysamayla alakalı değil yeni eklediğin kod protoya uygun değildir.

ekleyeceğin bi ksotüm yüzük yada başka birşey ise onun örneğini protodadan bul o orneği yapıştır.item kodunu değiştir tamam.
bide en sağda başka bi sayı daha vardı diye hatırlıyorum.

Windows'un not defteri ile düzenleme yapıp tekrar dene. Bazen notepad++ ayarlarından dolayı proto vb. dosyalar bozulabiliyor.

Yaptığım değişikliği Mysql2Proto ile sql dosyasına çevirip cd ../../sql içine atıp putty üzerinden sh run_proto.sh yaptıktan sonra sorun düzeldi ama anlamadığım şey kurulumdanm önce bana txt mi sql mi sordular bende txt dedim kurulum bildiğim kadarıyla txt olarak yapılmıştı txt bir files da buna gerek olmaması gerekiyor yanlış bilmiyorsam bir fikri olan varmı

Yaptığım değişikliği Mysql2Proto ile sql dosyasına çevirip cd ../../sql içine atıp putty üzerinden sh run_proto.sh yaptıktan sonra sorun düzeldi ama anlamadığım şey kurulumdanm önce bana txt mi sql mi sordular bende txt dedim kurulum bildiğim kadarıyla txt olarak yapılmıştı txt bir files da buna gerek olmaması gerekiyor yanlış bilmiyorsam bir fikri olan varmı
db conf daki
mirror2db true diğeri false olacak.

Ben martynin filesinden hiç bir şey anlayamadım refine_proto da değişikllik yapıyorum oyuna yansımıyor falan
sana öğretmedikleri için billmiyor olabilirsin.
ama bence güzel birşey yapmış hem sql hem txt seçeneği sunmuş.
bende mesut pehlivandan öğrenmiştim.
bende eskiden yaptığı çalışmalara meraklı meraklı bakardım ne olduğunu öğrenmeye çalışırdım.

Geri