Lonca Lideri Sistemi[LUA]

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

FERNWEH

Geliştirici
Geliştirici
Emekli Üye
Ticaret Puanı
0
Esenlikler dilerim,

Lonca Lideri Sistemi nedir?

Bu sistem lonca liderleri için yapılmıştır ve lonca liderlerine kolaylık sağlayacak özellikler mevcuttur. Örneğin, lonca lideri çevrimiçi olan herhangi bir lonca üyesini yanına ışınlayabilir ya da loncadan çıkartabilir. Aynı şekilde çevrimiçi olan tüm lonca üyelerini belirli bir haritada toplayabilir ya da çevrimiçi olan lonca üyelerini yanına ışınlayabilir. Ayrıca lonca lideri herkesi bir haritaya topladığında ya da kendi yanına çektiğinde, özel haritalarda olan oyuncular ışınlanmazlar. Lonca lideri özel haritada olan lonca üyesine ışınlanma daveti yollar ve lonca üyesi kabul ederse lonca liderinin yanına ışınlanabilir ya da lonca üyesi özel haritadan çıkarak da ışınlanma işleminin gerçekleşmesini sağlayabilir. Son olarak lonca lideri yüzüğü her haritada kullanılamaz. Özel haritalarda yüzüğün kullanılması engellenmiştir. Özel haritaları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Konuda bunu ayrıntılı şekilde anlatacağım. Öncelikle sistemin tanıtım videolarını izleyelim ve dosyalarımızı indirelim:

Lonca Lideri Sistemi - Tanıtım Videoları

Lonca Lideri Sistemi - İndirme Bağlantıları

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Lonca Lideri Sistemi Hakkında Önemli Bilgiler:

1. Lonca liderlerinin lonca üyelerini çekeceği haritalara yenisini eklemek istiyorsanız:

Lua (Quest):
haritaIslemAdlari = {
    "Sohan Daği",-- 61
    "Doyyumhwan", -- 62
    "Seungryong Vadisi", -- 64
    "Devler Diyari", -- 70
    "Kapat"
    }
    haritaKoordinat = {
        [1] = {4364,2156},
        [2] = {6008,6874},
        [3] = {3360,7556},
        [4] = {8299,7633}
    }

Bu kısımlara ekleme yapmanız gerekiyor. Yeni ekleyeceğiniz haritayı "Devler Diyari" yazan kısmın hemen altına ekleyin. Ekledikten sonra virgül ( , ) koymayı unutmayın. Ayrıca yeni ekleyeceğiniz haritanın son harfi Türkçe karakter ile bitmesin. "Devler Diyarı" şeklinde değil de "Devler Diyari" şeklinde eklemişim ben dikkat edin. " ı " gibi Türkçe karakterleri son harfte kullanmayın kesinlikle. Kullanacaksanız da bir boşluk bırakın sonunda. Şu şekilde: "Devler Diyarı ". Gördüğünüz gibi sonunda boşluk bıraktım. Bu işlemi yaptıktan sonra "haritaKoordinat" kısmına geçiyoruz. Buraya ışınlanılacak haritanın koordinatını yazıyorsunuz. Her eklediğiniz harita için sırası ile gitmek zorundasınız. Şu an 4 harita ekli, bir sonraki haritayı eklemenizde bunu [5] yapacaksınız ve ekleme yaptıktan sonra bir öncekine virgül ( , ) koymayı unutmayın. Bu işlemleri eksiksiz yaptığınızda sorun olmayacaktır.

2. Özel harita listesine ekleme yapmak istiyorsanız: ( Özel haritadaki oyuncular lonca lideri yüzüğünü kullanamazlar ve toplu ışınlamalara katılamazlar. Ancak lonca lideri davet yolladığında ve oyuncu kabul ettiğinde ışınlanabilirler.)

Lua (Quest):
yasakliHaritaKimlikleri = {
        66, -- Şeytan kulesi 1.kat
        72, -- Sürgün mağarası 1.kat
        73, -- Sürgün mağarası 2.kat
        79, -- Beran-Setaou
        113, -- OX-Haritası
        206, -- Şeytan Katakombu
        }

haritaAdlari = {
    [66] = {"Şeytan Kulesi"},
    [72] = {"Sürgün M. 1.Kat"},
    [73] = {"Sürgün M. 2.Kat"},
    [79] = {"Beran-Setaou"},
    [113] = {"OX-Haritasi"},
    [206] = {"Şeytan Katakombu"}
    }

Bu kısıma ekleme yapmanız gerekiyor. "yasakliHaritaKimlikleri" yazan kısım o haritanın kimlik numarasıdır. O haritaya ait kimlik numarasını: pc.get_map_index() fonksiyonu ile öğrenebilirsiniz. Yukarıda yazmış olduğum kuralların aynısına burada da dikkat etmeniz gerekiyor: virgül ( , ) ve Türkçe karakter kullanımı kuralı. "yasakliHaritaKimlikleri" kısmında "206" kimlik numarasının hemen altına eklemek istediğiniz yeni haritanın kimlik numarasını yazacaksınız daha sonra "haritaAdlari" kısmında "[206] = {"Şeytan Katakombu"}" yazan kısmın hemen altına eklediğiniz yeni haritanın adını ve kimlik numarasını yazacaksınız. Örneğin yeni haritanın kimlik numarası "100" ve haritanın adı "Sönmüş Dağ" olsun. O halde "haritaAdlari" kısmına şu şekilde eklemeniz gerekiyor:

Lua (Quest):
[100] = {"Sönmüş Dağ "},

Gördüğünüz gibi sonu Türkçe karakter ile bittiği için bir boşluk bıraktım sonunda. Lütfen bu durumlara dikkat edin. Bu durumla karşılaşabilirsiniz ve sistem çalışmaz. Eğer söylediklerimi eksiksiz yerine getirirseniz herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

İyi forumlar dilerim, esen kalın.

Dosya Eklentileri

• lonca_lideri.rar
    2,6 KB · Gösterim: 116
En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Paylaşım için teşekkür ederim.
Forumda yeni olduğunuz için size bir kaç kuraldan bahsetmek istiyorum.
1. Sitemizin çöplük yuvasına dönüşmemesi için yazım kurallarına uymanız gerekiyor.
2. Konudaki veya mesajdaki tüm yazıları kalın / eğik yapamazsınız. Sadece vurgulamak istediklerinizi yapın. Hepsini kalın veya eğik yaparsanız arama motorları bunu spam olarak algılıyor.
3. Konular altına teşekkür yazmak yerine beğen butonunu kullanabilirsiniz. Bu kararı almamım sebebi ise sorun yaşayanların mesajları ön planda olmasını sağlamak.

Eğer detaylı bir şekilde kuralları okumak isterseniz;
Sırayla şu konuları okuyunuz.
Yönetim sistemimiz hakkında bilgi almak için;
MMO Tutkunları ceza sistemi hakkında detaylı bilgi almak için;
Forum sitemiz xenforo olduğu için bazı değişik özellikler var. Ödül sistemi / beğeni sistemi hakkında detaylı bilgi almak için;
Rütbelerin nasıl alındığı ile ilgili bilgi almak için;

Ayretten eklemek istediklerim;
  • Resimlerin kalıcı olması için konulardaki resimleri foruma yükleyebilirsiniz. Resimleri optimize edip yüklerseniz daha iyi olur.
  • Küçük boyutlu dosyaları foruma yükleyebilirsiniz. Quest / Sistem vb.
  • Bu yukarıdakiler kısmen zorunludur.

Bunların tamamını okuyup kabul ederseniz o zaman ileriki günlerde sıkıntı yaşamayız. :)
Anlayış göstereceğinizi umut ederek bu mesajı yazdım.
Amacım sitemizin çöplük yuvasına ulaşmaması, içeriklerin kaliteli ve uzun süreli olması.
Bu mesajın ve verdiğim linklerdeki konuları tamamen okuduysanız teşekkür ederim. :)

Ek olarak dosyayı foruma sizin için yükledim. Bir sonrakinde sizde ekstra olarak foruma da yükleyebilirsiniz. En azından linkler kırıldığı zaman buradan indirip linkleri yenileyebilirsiniz.
MMO Tutkunları büyük boyutlu dosyalar için mega.co.nz, drive.google.com, cloud.mail.ru gibi servisleri önermektedir.

Dosya Eklentileri

• lonca_lideri.rar
    2,6 KB · Gösterim: 133
Yaptığınız sistemi inceledim. Emek verilmiş. Zaten fonksiyon ve değişken isimlerine bakarak Türk yapımı olduğu gözüküyor. Başarılarınızın devamını dilerim. Bu konuyu sabitliyorum.

Video linklerinin güncellenmesi gerekiyor!

@KIZAGAN linklerin devamlılığı için konudaki dosyayı indirip konuya yükledim. Bu tür çalışmalarınızın devamını dilerim. :)

Maalesef ki açık kişiler gözükmüyor yüzükte. Bir sorun mu var questte?

Açık üyeler çalısmıyor veri tabanında Mysql_query10 hatası veriyor

Konunun açılış tarihi seneler önce olduğu için konu içindeki kodların daha güzel gözükmesi için konu içeriği yeniden düzenlenmiştir.

Dosya.tc linki kırık olduğu için tarafımca kaldırılmıştır.

Şu linklerin kırılması olayı harbiden sinir bozucu bi durum. Neyseki zamanında foruma yüklenmiş. :D

Belirtilen görsel kaynaklar kırık olduğundan konu kilitlenmiştir,
Düzenleme yaptığınız takdirde rapor ederseniz konu tekrardan açılabilir,
İyi forumlar dilerim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri