ItemProto ve MobProto Sayısal Sıralayıcı (Proto Sequencer Tool)

ggns7

Premium Üye
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Selam arkadaşlar, Python veriyi manipüle etmek için mükemmel bi araç :)
Benim gibi sıralamaya ve düzene takıntılı olanlar için bir tool yazdım. Her iki proto için de çalışır. Veri kaybı söz konusu değil.
Sadece encoding ile ilgili endişelerim var (benim için sorun çıkmadı). Biliyorsunuz ki proto dosyaları default halinde EUC-KR olarak kodlanmış.
Tool'un kendisi ile ilgili bir problem yaşarsanız, belirtebilirsiniz.
Düzeltip güncellerim.

Önemli: Sıralanacak dosyanın en sonunda 1'den fazla boş satır olmamalı, varsa silin.

Nedir bu?
Proto dosyası içerisindeki sıralamayı, id'leri baz alarak küçükten büyüğe doğru sıralar.

Nasıl Kullanılır?
Python Interpreter yüklü ise, doğrudan Python dosyasına çift tıklayıp kullanabilirsiniz.
Python Interpreter indirmekle uğraşmak istemeyenler için, exe halini de paylaştım.

Sadece içeriği sıralanacak dosyayı, araç ile aynı dizine atın ve aracı çalıştırın.
Menüden devam edebilirsiniz.

Screenshot_29.png

Kaynak kod ve tool linki:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Update: Türkçe veya başka bir dildeki karakterleri içeren proto dosyalarını 'zorla' sıralamak için yeni bir versiyon yayımladım.
Aynı repo üzerinden exe haline ve kaynak koduna ulaşılabilir.

Bu versiyonu kullandığınız zaman, 'çözümlenemeyen' karakterler, ortadan kaldırılacak. İşlevsel olarak bir sorunla karşılaşmazsınız, ancak 'insan dilindeki' anlamını kaybedebilir xd

Son düzenleme:
çok iyi valla böyle proto düzenleyicidir, dosya düzenleyicidir bayılıyorum bu araçlara insanları büyük yükten kurtarıyor

exe dosyasını öyle görüyor olabilir, kaynak kodu indirebilirsin.

Paylaşım için teşekkürler. Çalışıyor da sadece item_protoyu düzenlemiyor.

Dosya Eklentileri

• item_proto.txt
    1,5 MB · Gösterim: 10
boşluğu sildiğimde de çalışmadı. Verdiğim protoyu sen de dene çalışacakmı merak ettim.

boşluğu sildiğimde de çalışmadı. Verdiğim protoyu sen de dene çalışacakmı merak ettim.
Bilgisayarda değilim, telefondan denedim encoding hatası aldım. Yarın bunun için bir güncelleme yaparım. Hızlıca bi deneme yapmak istersen;
Bul;
Kod:
with open(files[selectedFile], 'r') as file:
Değiştir;
Kod:
with open(files[selectedFile], 'r', encoding='latin-1') as file:

Son düzenleme:
Ben de protoya item eklerken hep en uygun yeri arıyorum. Bence baya kullanışlı bir uygulama yapışsın, eline sağlık.

Geri