Çözüldü İtem_proto sorunu 350kb dosyayı 300 olarak kapatıyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

tc1322

MT Üye
MT Üye
Legendy filesteki protoyu editlemeye çalışıyorum fakat hiçbir türlü açamadım. Biraz araştırınca db içindeki textleri editleyip kapatmak söyleniyordu denedim fakat kapatırken 350kb olan protoyu(localdeki) 300kb olarak kapatıyor. Proto içindeki yazılarda bi sıkıntı göremedim yardımcı olursanız sevinirim. Dumpproto epack32 gibi birçok program denedim ama aynı ya 299 da ya da 300 de kesiliyor. item_names ile protoyu alttaki linke koydum bakarsanız sevinirim.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Çözüm
Evet, bende bir kaç program denedim ancak açılmadı. Filesın yanında dump proto verilmiş olması gerekiyor.
db içindeki item_proto.txt ve item_names.txt dosyalarının ikisini de aynı anda dump protonun üzerine sürükleyince sorunsuz olarak kapatıyorsa eğer, pack içine atıp bir deneyin. Kapatma boyutunun bir önemi yoktur, önemli olan çalışıp çalışmaması.
.txt dosyası item_proto dosyasından daha fazla KB olması normal cünki item_proto sıkıştırıyor benim item proto xml'im bu şekilde mesela

Screenshot_4.png

xml dosyası 3.577KB iken item_proto dosyası 138KB

Dosyayı direk locale/tr ye atıp deneyin oyun sorunsuz acılıp itemler elinizde gözüküyorsa sorun yokdur.

.txt dosyası item_proto dosyasından daha fazla KB olması normal cünki item_proto sıkıştırıyor benim item proto xml'im bu şekilde mesela

6115 eklentisini görüntüle

Dosyayı direk locale/tr ye atıp deneyin oyun sorunsuz acılıp itemler elinizde gözüküyorsa sorun yokdur.
Açılırken kapanıyor direk olmadı maalesef

Localdeki item protoyu buraya ekler misiniz?

Evet, bende bir kaç program denedim ancak açılmadı. Filesın yanında dump proto verilmiş olması gerekiyor.
db içindeki item_proto.txt ve item_names.txt dosyalarının ikisini de aynı anda dump protonun üzerine sürükleyince sorunsuz olarak kapatıyorsa eğer, pack içine atıp bir deneyin. Kapatma boyutunun bir önemi yoktur, önemli olan çalışıp çalışmaması.

Çözüm
Çok teşekkür ederim kafam o kadar bulanmışki sourcelerin yanındaki dumpprotoyu görmemişim teşekkürler <3 artık item ekleyebilirim :D

6115 eklentisini görüntüle

Arkadaşında dediği gibi aman aman bir sorun teşkil ettiğini sanmıyorum bendede 3.05 mb lık item_proto.txt dosyasını 357kb olarak çıkarıyor önemli olan çıkartması zaten fakat dikkat etmen gereken şey legendy filesinde item protoya eklenip gr2 dosyaları eklenmemiş olan pet ve kostümler bulunmakta dediğim gibi item_names ve item_proto sana item_proto çıktı dosyası verebiliyosa aman aman bir sorun olacağını düşünmüyorum

Çözüldüğüne göre konuyu kilitliyorum.
İyi çalışmalar.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri