Çözüldü item.get_value fonksiyonu değeri bulamıyor

• Konuyu açan Konuyu açan cacaa
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 2
  • Gösterim Gösterim 131
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

cacaa

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, quest yazmak ile uğraşıyorum bu aralar ve bugün bir problem yaşadım.

local durability = item.get_value(5)

kodunu kullanarak durability yerel değişkenine eşyanın 5. efsununu çektirmeye çalışıyorum fakat döngü sürekli 0 olarak dönüyor.

Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
        local silah = pc.getweapon()
        local durability = item.get_value(5)
            say_title(mob_name(33014))
            say("")
            say_show_item(silah)
            say(item.get_name(silah))
            say("Current Durability:".. durability)
            say("Would you like to repair your item?")
            say("Repair costs:")
            say("Durability > 5000: 50.000 Yang")
            say("Durability < 5000 : 100.000 Yang")
            say("")

Problem nerede olabilir?

Çözüm
Sorun yanlış fonksiyonu kullanmaktan kaynaklanıyormuş. get_value yerine get_attribute_value kullandığımda sorun çözüldü. İkisi de aynı işlevde fakat get_value fonksiyonu sadece set_attribute içerisinde kullanılabiliyor.
Sorun yanlış fonksiyonu kullanmaktan kaynaklanıyormuş. get_value yerine get_attribute_value kullandığımda sorun çözüldü. İkisi de aynı işlevde fakat get_value fonksiyonu sadece set_attribute içerisinde kullanılabiliyor.

Çözüm
game/src kısmında questler var mesela quest_item.cpp gibi yada quest_pc.cpp gibi orada değişkenler yada attribute gibi fonksiyonlar var yine hata alırsan oradan bakabilrsin doğrusuna burda olduğu gibi bazıları farklı tanımlanmış olabilir. Çözdüğün iyi oldu bizde aynı hatayla karşılaşırsak çözüm önerisi olur bizede. Kolaylıklar dilerim. İyi forumlar. 😇

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.