İnsanoğlunun sonu uzaylılar tarafından gelebilir mi?

murobbs

Üye
Üye
İnsanoğlu olarak gökbilimine meraklıyız ordan gelecek tehditleri hiç umarsamıyor gibi davranmak doğru mu?
Half-Life 2 oyununu bilirsiniz orda insanoğlyunun sonu nerdeyse uzaylılar tarafından geliyordu.

Bilim adamlarının tahminlerine göre bulduğmuz gökadada 1500 sayısına yakın akıllı yaşam formu bulunuyor ancak bizden daha akılı ya da değil. (not: bu kaynak saçma bir kaynakdan alıntıdır kayağın doğrulu tartışılır) İnsanoğlu olarak ise bu canlılara yerimizi radyo sinyaleri vb. yollarla belirtiyoruz.

Benim görüşümce, bu uzaylılar bizim gibi varlıklar kendilerine zarar vericeğini düşünoyr olabilir hangi forumda oldukları hakında bilgimiz yoktur.

Kaynak: biriklerim

Ben bu kadar büyük bir evrenin sadece dünya için oluştuğunu düşünmüyorum. İnanılmaz hızlarda genişleyen bir evrenimiz var. Sonsuz diyebiliriz aslında. Milyarlarca gökadanın içinde yıldızlar ve yıldızların etrafımda dönem gezegenler.
Yaşama elverişli gezegen elbette çok az. Yaşamım evrilip zeki bi yaşam formuna ulaşmasıda milyonlarca yıl alan bi hadise. Evrenin büyüklüğünü düşünürsek bizim gibi zeki yaşam formlarının olmamasının bana göre imkanı yok.

Şu ana kadar neden onlardan haber alamadığımızla ilgili birkaç düşüncem var.

1. Düşüncem
Belki onların bizden haberi vardır ama dünyamızda olduğu gibi siyasi kuralları olabilir. Star Trek filminde de federasyonun buna benzer kuralı var. Uzay çağına geçmeyen uygarlıklara kendilerini ve teknolojilerini göstermemek.

2. Düşüncem
Evrenimizdeki en zeki yaşam formu biz olabiliriz. Bu yüzden bizi keşfeden olmamıştır.

3. Düşüncem
Kısa sürede yıldızlara seyahat edecek bi motorumuz olmadığı içinde diğer gezegenleri detaylıca inceleyemiyoruz. Sadece uzaktan sensörlerle gezegenlerin atmosferini anlayabiliyoruz. Bu yüzden zeki yaşam formunu bulamıyoruz.

4. Düşüncem
İletişim için kullandığımız cihazlar zeki yaşan formları için çok ilkel olabilir. Bizim onlara gönderdiğimiz onlardanda bize gelenleri anlamıyoruzdur.

Say say bitmez. Böyle devam eder :D
Cosmos belgeselini izlemenizi öneririm

Bende hocama katılıyorum ancak insanoğlunun soyunun sonunu yine insanoğlu getireceğini düşünüyorum. Tarih tekerrür ediyor. Yani zamanda dairler çiziyoruz. Ancak şuan içinde bulunduğumuz zaman daha sıkıntılı çünkü kitle imha silahları oldukça fazla yani bence bizim sonumuzu yine biz getiririz.
Not: Ben uzaylı olsam bize bulaşmazdım.

Geri