Çözüldü Hava kılıcı gibi skiller etki vermemesi

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Toranaga

Efendi Toranaga
Site yetkilisi
Süper Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar. Mysql 8 yükseltmeyi beceremeyim yedekleri geri yükledim. Sorunun bununla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Hava kılıcı kutsama büyülü silah gibi skiller hiç bir etki yaratmıyor. Hava kılıcı bastığımda player veri tabanında affect tablosuna işleniyor ancak oyunda hiç bir etki yaramıyor. Syserr filan da düşmüyor.
// Düzenleme: Şu an fark ettim hava kılıcı str veriyor fakat hem üst kısımda görünmüyor hem de hava kılıcı efekti gözükmüyor.
syslog:
Sep 24 03:28:19 :: gm1: USE_SKILL: 3 pkVictim 0x0
Sep 24 03:28:19 :: AddAffect gm1 type 3 apply 19 25 flag 0 duration 172
Sep 24 03:28:19 :: AddAffect gm1 type 3 apply 17 62 flag 16384 duration 172
Sep 24 03:28:22 :: gm1: USE_SKILL: 4 pkVictim 0x0
Sep 24 03:28:22 :: AddAffect gm1 type 4 apply 95 687 flag 32768 duration 92

Son düzenleme:
AddAffect fonksiyonunda herhangi bir düzenleme yaptın mı? Ayrıca skill proto ve db yedeklerinin de sağlam olduğundan emin olmak gerek.

Çok acayip bir durumlar karşı karşıyayım. Sanırım sorunun kaynağını buldum. Ben böyle bir şey eklemedim ya da ekledim hafızamı kaybettim. Bi kere wolfman eklemeyi denedim başarısız olunca yedeklerden devam ettim. Acaba onunla bir ilgisi var mı?
Hayır birde düzgün çalışmıyor da :D

Çok acayip bir durumlar karşı karşıyayım. Sanırım sorunun kaynağını buldum. Ben böyle bir şey eklemedim ya da ekledim hafızamı kaybettim. Bi kere wolfman eklemeyi denedim başarısız olunca yedeklerden devam ettim. Acaba onunla bir ilgisi var mı?
Hayır birde düzgün çalışmıyor da :D

char_battle - char_skill ve skilldesc - skilltable dosyalarını yükleyebilir misin?

Bendeki dosyalarla karşılaştırdım her şey birebir aynı. Anlam veremedim cidden. Alakası olabilir mi emin değilim ama InstanceBase(..).cpp dosyalarıyla alakalı olabilir. Ek olarak şöyle bir olay da var, göz atmanı tavsiye ederim..

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Ve son olarak bendeki skill_proto değeri şu şekilde. İstersen bir karşılaştır. |NEED_TARGET falan ekliyse onu silmen gerekiyor.

Kod:
93    ���    4    1    1    0    HP    -(70 + 3*lv + (65*iq+13*mwep+100)*ar*k)    50+160*k            20    -(70 + 3*lv + (65*iq+13*mwep+100)*ar*k)        ATTACK,SELFONLY,SPLASH,ATTACK_FIRE_CONT,PARTY        NONE    lv+5*iq *k    iq*0.2*k                    50+160*k    0    0    MAGIC    15    0.8    0    500

Bir müddet ara vermiştim. Sakin kafayla tekrardan bakınca sorunu @Trashy yardımlarıyla çözdüm. Skill Proto bozulmuş. Official protolar ile değiştirdim düzeldi.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri