Çözüldü Hata: ld-elf32.so.1: Shared object "libssl.so.111" not found, required by "db"

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaptan Yosun

Discord: kaptanyosun
Site yetkilisi
Acemi Moderatör
Premium Üye
64bit Build maceramı tamamladım, buildler başarılı oldu, sıra oyunu çalıştımada
Oyunu başlatırken aldığım ilk çözümünü bilmediğim hatamı da aldım, hayırlı olsun :D

Oyunu başlatmaya çalıştığımda bu hatayla karşılaşıyorum:

Screenshot_1.png

Bu dosyaların henüz konumunu dahi tespit edemedim. Daha önce karşılaşıp çözebilen var mı?

Çözüm
Arkadaşlar sorunu buldum. Sorun benim düşük iq'mmuş.

/home/serverfiles/share/bin içindeki db ve game linkleri, yeni işletim sistemine geçip kopyala yapıştır yaptıktan sonra link olmaktan çıkmış, kendi başlarına dosya olmuşlar. Ben ne kadar oyunu derlesem derleyeyim başlat scripti /home/serverfiles/share/bin içindeki db'yi başlatmaya çalıştığı için sorun oluyormuş.

Bu problem bitti, şimdi gelsin diğerleri
ld-elf32 yazıyormuş başta. Şimdi fark ettim. :)
Kaynak kodlarını 64 olarak derlediğinize emin misiniz? 32 bit kütüphaneleri arıyor çünkü

ld-elf32 yazıyormuş başta. Şimdi fark ettim. :)
Kaynak kodlarını 64 olarak derlediğinize emin misiniz? 32 bit kütüphaneleri arıyor çünkü
Evet hocam buradaki konunuzdaki videodaki adımları uygulayarak, kaynak kodundan DevIL ve cryptopp derlemesi yaptım. Sonra Makefile dosyalarındaki -m32 yazan yerleri -m64 olarak değiştirdim ve oyunu build ettim. FreeBSD 13.0 64bit işletim sistemi kullanıyorum.

lib32 de olması gerekmiyor mu ?

Pardon, ne demek istediğinizi anlamadım

Şu şekilde yapmayı dene ssl düzelir cryptopp hatası verirsede usr lib içerisinde yönlendirme eklersin.
Kod:
# OpenSSL
INCDIR += -I/usr/lib
LIBS += -lssl -lcrypto

Diğer bir seçenek
Kod:
LIBS += /usr/lib/libssl.a

Şu şekilde yapmayı dene ssl düzelir cryptopp hatası verirsede usr lib içerisinde yönlendirme eklersin.
Kod:
# OpenSSL
INCDIR += -I/usr/lib
LIBS += -lssl -lcrypto

Diğer bir seçenek
Kod:
LIBS += /usr/lib/libssl.a
İki yöntemle de baştan db build yaptım ama sorun hala aynı hocam...

Konuyu yanlış anladım, neden 64 bit derleme gereği duydunuz?

Tamamen 64bit bir altyapı kurmak istiyorum, ram kullanımı + performans için temelde.

Arkadaşlar sorunu buldum. Sorun benim düşük iq'mmuş.

/home/serverfiles/share/bin içindeki db ve game linkleri, yeni işletim sistemine geçip kopyala yapıştır yaptıktan sonra link olmaktan çıkmış, kendi başlarına dosya olmuşlar. Ben ne kadar oyunu derlesem derleyeyim başlat scripti /home/serverfiles/share/bin içindeki db'yi başlatmaya çalıştığı için sorun oluyormuş.

Bu problem bitti, şimdi gelsin diğerleri

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri