Yardım Game Taraflı Syserr

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

sametgkdn

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar arkadaşlar. Game taraflı almış olduğum syserr aşağıda ki gibidir. "DESTROY" Header çalışmakta SELL çalışmamakta. Sell ile destroy'u yer değiştirmeme rağmen SELL çalışmamakta. Header üzerine birçok kişi sorun yaşamış ve çözüme kavuşmuş forumda ki birçok çözümü denedim neyazık ki sonuca varamadım. Mevcut packetler client ve source olarak 2 ayrı dosya ile eke ekliyorum. Destek olabilirseniz sevinirim. İyi forumlar

Syserr:
SYSERR: Nov 11 23:08:12 :: Process: UNKNOWN HEADER: 132, LAST HEADER: 21(4), REMAIN BYTES: 1, fd: 16

Dosya Eklentileri

• Packet.rar
    25,6 KB · Gösterim: 1
Gördüğüm kadarıyla bu dosyalarda bir sorun yok gibi.
Almış olduğun syserr, bazen sadece packet.h dosyasından kaynaklı olmaz. Packet.h den patlayan paketin, diğer dosyalardaki bağlantılarında bir sorun olduğunda da packet çöküşü yaşanabilir.

Mesela sen HEADER_CG_ITEM_SELL paketinden hata alıyorsun. Bunu sisteme ait tüm dosyalarda arat ve bağlı olduğu yerleri de kontrol et.
SELL satış olduğu için aklıma ilk olarak para birimi tanımları geliyor. Eğer sistem dosyalarında bununla alakalı kodlar varsa kendine göre düzenlemen gerekiyor.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Yalnızca "SELL" komutu subheader taraflı kullanılmış. Çalışan destroy komutu da yalnızca subheader'da kullanılmış başka bir sebebi olabilir mi?

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Yalnızca "SELL" komutu subheader taraflı kullanılmış. Çalışan destroy komutu da yalnızca subheader'da kullanılmış başka bir sebebi olabilir mi?
chat_item.cpp dosyasında sisteme ait ;
C++:
const int64_t nTotalMoney = static_cast<int64_t>(GetGold()) + static_cast<int64_t>(dwPrice);

Böyle bir kod varsa, nTotalMoney ve dwPrice değişkenlerinin veri tiplerini senin dosyalarında nasıl tanımlıysa öyle değiştir.
Mesela atıyorum nTotalMoney senin dosyalarında int olarak tanımlıysa, bu verdiğim satırdakini de int'e çevir. Eğer veri tiplerinde farklılık varsa bu direkt paketi gümletiyor olabilir.

Eğer böyle bir satır yoksa buna benzer şeyler vardır elbet. Dediğim gibi veri tiplerini falan kontrol et.

chat_item.cpp dosyasında sisteme ait ;
C++:
const int64_t nTotalMoney = static_cast<int64_t>(GetGold()) + static_cast<int64_t>(dwPrice);

Böyle bir kod varsa, nTotalMoney ve dwPrice değişkenlerinin veri tiplerini senin dosyalarında nasıl tanımlıysa öyle değiştir.
Mesela atıyorum nTotalMoney senin dosyalarında int olarak tanımlıysa, bu verdiğim satırdakini de int'e çevir. Eğer veri tiplerinde farklılık varsa bu direkt paketi gümletiyor olabilir.

Eğer böyle bir satır yoksa buna benzer şeyler vardır elbet. Dediğim gibi veri tiplerini falan kontrol et.
Çalışıyorum şuanda akşama eve geldiğimde deneyip dönüş yapayım dostum sağolasın ilgin için

benim dosyamda senin paylaştığın gibi herhangi bir sıkıntı yok burda da kontrol edebilir misin

Dosya Eklentileri

• char_item.rar
    37,9 KB · Gösterim: 0
Geri