Çözüldü Freebsd'ye Kopyaladığım Veriyi Yapıştıramıyorum

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

uKv

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Öncelikle Merhaba frebsde de fareden sol veya sag tık yaptıgım zaman fare kayboluyor bir işlem yapamıyorum kopyala yapıştır yapılmıyor bilgili birisi yardımcı olabilirmi acaba teşekkürler

FreeBSD Penceresinin üst çerçevesine(menü kısmı) tıklamanız yeterli. Pencere içine tıklamanız şart değil.
Eğer pencere içine tıklarsanız ben genellikle CTRL+ALT+DEL yapıp sonrasında ESC yapyorum, aynı işlemi yaptığınızda mouse normale dönecektir. Ya da sol Alt+TAB deneyebilirsiniz.

FreeBSD Penceresinin üst çerçevesine(menü kısmı) tıklamanız yeterli. Pencere içine tıklamanız şart değil.
Eğer pencere içine tıklarsanız ben genellikle CTRL+ALT+DEL yapıp sonrasında ESC yapyorum, aynı işlemi yaptığınızda mouse normale dönecektir. Ya da sol Alt+TAB deneyebilirsiniz.
kopyala yapıştır yapamıyorum reis sorun o

Putyy kullan.

Son düzenleme:
Çözüm
open /etc/rc.conf
yaz ve şunu ara
# vi /etc/rc.conf buldun mu?

Sanırım BSD de kopyala yapıştır yapabilmek için pano yetkisi vermek tek başına yeterli olmuyor. Bunu bir zamanlar bende dert etmiştim ama üstüne düşmedim pek.
Putyy ile de bütün komutları çalıştırabilirsiniz. Kopyaladığınız metni putty de mouse sağ tık ile yapıştırıp çalıştırabilirsiniz.

Bu tarz işlemler için SSH erişimini aktif edip ardından Putty veya benzeri tool ile bağlanıp kopyala, yapıştır yapabilirsin.
ya reis acemilik işte gitmişiz freebsd den kopyala yapıştır yapmaya çalışıyoruz kör olsun bilgisizliğin gözü :D teşekkür ederim hepinize konu kapatılabilir çözüldü :D

Sanırım BSD de kopyala yapıştır yapabilmek için pano yetkisi vermek tek başına yeterli olmuyor. Bunu bir zamanlar bende dert etmiştim ama üstüne düşmedim pek.
Putyy ile de bütün komutları çalıştırabilirsiniz. Kopyaladığınız metni putty de mouse sağ tık ile yapıştırıp çalıştırabilirsiniz.
teşekkür ederim reis acemiliğimize ver :D bilgisizlik

Bu arada dikkat ettim konularını yanlış yerde açıyorsun eğer soru, cevap ve yardım bölümünden açarsan daha iyi. Hem senin, hemde yetkililer için. :)

Konu doğru yere taşındı. Putty ekranında farenin sağ tık tuşuna basarak kopyaladığınız veriyi yapıştırabilirsiniz.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri