eRevollution Oyun Tanıtımı

kaandaskan

Üye
Üye
Merhaba,
eRevollution, aynı eRepublik, e-sim, veya marketglory gibi bir eDevlet-eSavaş oyunudur.
Reel hayatın bir simülasyonu olan; ekonomik, siyasi ve savaş modülü olmak üzere üç modüle sahip olan eRevollution oyununa siz de davetlisiniz. Oyunun kısa bir tanıtımını yapacak olursam;

-- EKONOMİ MODÜLÜ --

> Herhangi bir işverenin şirketinde yevmiye karşılığı çalışabilirsiniz.
> Kendi şirketinizi kurup, üretim yapabilir ve ürettiklerinize piyasa koşullarına göre fiyat biçip pazarda satabilirsiniz.
> Şirketlerinizde işçi çalıştırarak üretiminizi artırabilirsiniz.
> Altın ve TL kurları arasında değişim yapabilir, piyasayı takip edip tahmin kabiliyetinize paralel olarak spekülasyon yoluyla kazanç elde edebilirsiniz.

-- SİYASİ MODÜL --

> Ülke başkan adayı, milletvekili adayı ya da parti genel başkan adayı olabilir ve seçilmeniz durumunda siyasi faaliyetlerde bulunabilirsiniz.
> Ülke kararları mecliste alınır ve kabinece uygulanır.
> Ülkeler arası müttefiklik anlaşmaları imzalayabilir, savaş ilan edebilir ve fetih yapabilirsiniz.
> Gazetenizi oluşturarak propaganda yapabilirsiniz.
> Ülke başkanı veya Milletvekili iseniz, savaş ilanı, vergileri değiştirme (KDV, çalışma vergisi, ithalat vergisi), müttefik anlaşmaları, bakanlıklara hazineden para bağışı, altın bozdurup para bastırma, ülke başkanı düşürme, başkent değiştirme, asgari ücret değişimi, ülkeler arası barış anlaşması önerisi, ticari ambargo koyma gibi yasa teklifleri verebilirsiniz. Verilen yasa teklifleri mecliste oylanır ve kabul edilirse yasalaşır.
> Oyun dinamikleri gereği, her ülke başkanlık sistemi ile yönetilir.

-- SAVAŞ MODÜLÜ --

> Meclisten çıkan kararlar sonucu herhangi bir ülkeye savaş açabilirsiniz. Savaş açtığınız ülkeyi fethetmeniz durumunda ülkenin sahip olduğu kaynakları ele geçirerek, kendi ülkenizin üretimini artırabilirsiniz.
> Ülkenize savunma sistemi ve hastane kurarak; savaşlarda avantaj sağlayabilirsiniz.
> Kendi ülkenizin savaşı olmadığında, müttefik devletlerin savaşlarında savaşabilirsiniz.

Oyunun henüz 215. gününde olmasından dolayı oyunda söz sahibi olma şansınız vardır. Ayrıca Türkiye oyunun en çok nüfusa sahip ,en güçlü, devletidir.

Refimden kayıt olan arkadaşlara oyunda her konuda yardımcı olacağım. Ayrıca oyunu daha iyi kavramanız için video rehberide bulunmaktadır. Oyuna kaydolup bana burdan veya oyundan mesaj atarsanız elimden gelen yardımı yapacağım.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
(Önerilir)
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
(Önerilmez)

Not: Arkadaşlar bu oyunda mail aktivasyonu biraz farklı. Kaydolurken bir şifre koyuyorsunuz mailden aktivasyon linkine tıklıyorsunuz sonra giriş yapmak istediğinizde şifre yanlış diyor. Bu yüzden kaydolurken herhangi bir şifre koyun, şifre yanlış kısmına geldiğinizde şifremi unuttum kısmından şifrenizi sıfırlayın ve hesapta kullanmak istediğiniz şifreyi yapın.

Siyaseti takip eden birisi olarak bu oyunu merak ettim diyebilirim. :)

Geri