Öneri Derleme için sunucu

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

MaskesizVEVO

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
derleme yapabileceğim sunucu önerebilir misiniz?

performans çok önemli

freebsd12.1 gcc8

8 gb ram 16 threath 50 gb bi sistemle hızlı bir derleme yapabilirsin.

ccache + autodepend.

ilk derlemede normal ( yavaş ) derler, sonra ki derlemeler 5 saniyeyi geçmez.

ben 2 çekirdek (i7 8700k) veriyorum benim filesi derlemek için, gmake full (clean + dep yapıyor) ile 1.5 dakikada derliyorum (libler -j1, game db -j4)

edit : ccache kullanmadan 1.5 dakika, ccache ile yapınca 20 saniye falan sürüyor..

ccache + autodepend.

ilk derlemede normal ( yavaş ) derler, sonra ki derlemeler 5 saniyeyi geçmez.

ben 2 çekirdek (i7 8700k) veriyorum benim filesi derlemek için, gmake full (clean + dep yapıyor) ile 1.5 dakikada derliyorum (libler -j1, game db -j4)

edit : ccache kullanmadan 1.5 dakika, ccache ile yapınca 20 saniye falan sürüyor..
Ccache ile derleme yapmak için değişiklikler gerekiyor onları nasıl yapacak peki bir kaynak yok mu? Ccache kurduktan sonra direk builde geçemez.

Ccache ile derleme yapmak için değişiklikler gerekiyor onları nasıl yapacak peki bir kaynak yok mu? Ccache kurduktan sonra direk builde geçemez.
yoo geçebilir?

tek yapması gereken makefile de ki g++?? yazısının başına ccache eklemek;

g++5 >> ccache g++5

gcc5 >> ccache gcc5

Merhaba @Denizeri24 ve @melihalbayrak,

Konularda kendi aranızda tartışma yaratmayın, konu içeriği ile ilgili bilginiz var ise yorumunuzu yapmanız yeterli. Kendi aranızda bilginizi yarıştıracağınız yer burası değil tartışmak için farklı platform seçiniz. En ufak tartışma yaratacak yorumunuzda süresiz uzaklaştırılacaksınız.

İyi forumlar.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri