Çözüldü Dali Offline Shop?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

melihalbayrak

Geliştirici
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Selamlar arkadaşlar. Bu sistemi kullananlara bir sorum olacaktı. Pazar açtığımızda itemlerin yeri sizde değiştirilebiliyor mu? Değiştirilemiyorsa örnek veriyorum pazarın 1. Slotundaki itemi 5. slota sürükleyin değişmedi yeri diyelim sonradan envanterden bir itemi pazarın 5. Slotuna koyduğunuzda item o slota eklenebiliyor mu eklenemiyor mu? Bende bu şekilde bir durum var ve bu dediğimi yaptığımda ch ye syserr düşüyor eklemek istediğiniz slot dolu şeklinde. Sanki itemin yeri değişmiş gibi sürüklenen slot doluymuş gibi o slota yeni item eklenemiyor.

Çözüm
Sorun çözüldü. Hata yok aslında anlatımda eksik var. Sistemi ilk denemek için eklediğimde bu hata yoktu çünkü eksiklerini tamamlayarak eklemiştim. Sonradan tekrar eklerken unutmuşum düzenlemeyi.
Sorun clientmanagerplayer.cpp deki window tanımlarında OFFLINE_SHOP eklenmemesinden kaynaklı pos hatası. Ayrıca aynı eksiklikler client source kısmında da var. Sistemi ekleyecek arkadaşlar bunları tamamlamaları gerekiyor yoksa bu tarz pos hataları alacaklardır. Çözümde bu şekilde. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler konu kapatılabilir. Ayrıca sistemde pazardaki itemin yerini değiştirme özelliği yok. :)
item editleme fonksiyonunda ilginç bir şey var mı ?

O sisteme hiç hakim değilim ancak bir fikir olarak itemin pos değerini çeken kodları kontrol etmekte fayda olabilir. Özellikle de syserrin geldiği kısımlarda..

O sisteme hiç hakim değilim ancak bir fikir olarak itemin pos değerini çeken kodları kontrol etmekte fayda olabilir. Özellikle de syserrin geldiği kısımlarda..
Bende posdan şüpheleniyorum ama benim merak ettiğim sistemde mi bir eksiklik var benden kaynaklı mı bir sorun var onu öğrenmek için açtım konuyu. Bu sistemi kullanıpta bu sorunu yaşayan varsa sistem kaynaklıdır.

Kodlara bakmadım henüz. Konuyu açma amacım bu değil. Kullanan kişilerde böyle bir sorun var mı yok mu onu öğrenmek.
overfall2 shopu deneyimledin mi ? döndüğümde paylaşıcam istersen ona bak hoşuna giderse kullanırsın

edit: arat ekle şeklinde paylaşıcam arama ve premium dahil

overfall2 shopu deneyimledin mi ? döndüğümde paylaşıcam istersen ona bak hoşuna giderse kullanırsın

edit: arat ekle şeklinde paylaşıcam arama ve premium dahil
O filesteki sistem nasıl sağlam bişey mi hiç bakmadım bug falan var mı acaba? Sökerim yani sorun değil.

Sorun çözüldü. Hata yok aslında anlatımda eksik var. Sistemi ilk denemek için eklediğimde bu hata yoktu çünkü eksiklerini tamamlayarak eklemiştim. Sonradan tekrar eklerken unutmuşum düzenlemeyi.
Sorun clientmanagerplayer.cpp deki window tanımlarında OFFLINE_SHOP eklenmemesinden kaynaklı pos hatası. Ayrıca aynı eksiklikler client source kısmında da var. Sistemi ekleyecek arkadaşlar bunları tamamlamaları gerekiyor yoksa bu tarz pos hataları alacaklardır. Çözümde bu şekilde. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler konu kapatılabilir. Ayrıca sistemde pazardaki itemin yerini değiştirme özelliği yok. :)

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri