Constantine'nin Anlamı

MrJimuga

Üye
Üye
Mesaj
98
Beğeni
2
Puan
431
Ticaret Puanı
0
Constantine, DC Cosmics'in korku çizgi romanı olan Hellblazer'dan sinemaya uyarlama 2005, ABD yapımı film. İlk olarak 8 Şubat 2005'te Hong Kong'ta daha sonra, 18 Şubat 2005'te de ABD ve Kanada'da gösterime girmiştir.

Başrolünde Keanu Reeves'ın oynadığı film, cehennem ve gerçek dünya, iblisler, melekler ve şeytan arasında gidip gelen konusuyla taşıdığı fantastik öğelerinin yanı sıra aksiyon ve gerilim öğelerini de içinde barındırmaktadır.
Keanu Reeves'ın canlandırdığı karakter olan ve filme de adını veren John Constantin özel bazı yeteneklere sahiptir. Bu yetekler sayesinde dünyada dolaşan melez melek ve iblisleri tanıyabilmektedir ve bir gün yolu ölen ikiz kız kardeşinin intiharına bir türlü ikna olmayan dedektif Angela Dodson'la (Rachel Weisz) kesişir. Bundan sonra olaylar Isabel Dodson'ın ölümünün izinden cehennem ve gerçek dünya arasında gelişir.
Constantine yaşamı ve ölümü sürekli hafife alır, umursamazdır ve dolayısıyla cesurdur. Çok fazla sigara içer ve gün gelip de intihar etmeye kalktığıda, Şeytan onun ölmesine izin vermez ve ciğerlerini iyileştirerek tekrar dünyaya geri gönderir. Çünkü yaşamak onun için en büyük cezadır ve aynı zamanda Şeytan için de günah yapmasına bir fırsat...

Ayrıca Kararlı ve Değişmez Anlamına Gelir...

Constantine'nin bir diğer anlamı da bugünkü İstanbul şehridir.

İyi Forumlar
 
En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Geri
Üst