Çözüldü Client Debug

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

cosion

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Udemy üzerinden kursu takip ediyorum, videoda vs üzerinden build ederken bu hatayı alıyorum ne yapmam gerekiyor ?

resim_2021-11-12_180220.png

Extern/lib içindeki cryptopp lib dosyasının ismiyle, cryptoppLibLink.h dosyasının içinde belirtilen ismin aynı olup olmadığını kontrol eder misin

Release moduna ait lib dosyası yok sanırım.
iki farklı mod için iki farklı lib dosyası gerekiyor.

Başka filesi mi derliyorsunuz? Paylaştığım dosyaları kullanıyorsanız bu sorunun olmaması gerekiyor.

#define CRYPTOPP_IMPORTS satırını yorum satırına çevirip tekrar deneyin ya da dll.h dosyasını düzenleyin

Başka filesi mi derliyorsunuz? Paylaştığım dosyaları kullanıyorsanız bu sorunun olmaması gerekiyor.

#define CRYPTOPP_IMPORTS satırını yorum satırına çevirip tekrar deneyin ya da dll.h dosyasını düzenleyin
Başka bir files denemiyorum, dediklerinizi yapıp tekrardan yanıt yazarım.

Dediğiniz gibi yorum satırı yaptım o kısmı , fakat aynı hata devam ediyor. dll.h'ta ne gibi bir düzenleme yapmam gerek ?

resim_2021-11-12_205835.png

cryptoppLibLink.h dosyasını şu şekilde düzenleyebilirsiniz
C++:
#ifndef _CRYPTOPPLIBLINK_H_
#define _CRYPTOPPLIBLINK_H_

/*#ifdef _DLL
#ifndef CRYPTOPP_IMPORTS
#define CRYPTOPP_IMPORTS
#endif
#endif*/

#if defined(CRYPTOPP_IMPORTS)
#include "dll.h"
#else
    #ifdef _WIN32
        #ifdef _DEBUG
            #pragma comment( lib, "cryptlib-8.2.0MTd.lib" )
        #else
            #pragma comment( lib, "cryptlib-8.2.0MT.lib" )
        #endif
    #endif
#endif

#endif /* !_CRYPTOPPLIBLINK_H_ */

Bir de kodlarınızı resim olarak atmak yerine sitemizin kod editörüne ekleyebilirsiniz. Bu şekilde düzenlemek zor oluyor.

Eğer yine olmazsa bana özel mesaj ile Anydesk gönderirseniz uzaktan bağlanarak sorunu çözmeye çalışabilirim.

Extern klasörünün konumu yanlış olduğu için hatayı vermiş. Önceki yorumumda söylediğim işlemleri geri alıp Extern klasörün konumunu düzeltince sorun çözüldü.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri